24 Aralık 2012Kibir ve Ceza !


[...Yaşını başını almış adamlar genç kadınlardan niye hoşlanır? Bunu dürüstçe söyleyene hiç rastlamadığım için parantez açıp izah edeyim müsaadenizle.

Kendinden yorulduğu için hoşlanır. Hayatı belli bir ilişkiler sistemi içine oturmuştur, iyi kötü tanınıyordur, saygı görüyodur, sorumluluk taşıyordur, konumuyla orantılı bir ağır başlılık sergilemeye özen gösteriyordur.

Saçmalama hakkı elinden alınmıştır. Her Allahın günü -lanet olsun- hep aynı insan olmak zorundadır.

Onun "kim olduğunu" bilmeyen bir gençle karşılaşmak bu yüzden taze bir esinti gibi gelir.
Arada cinsel çekim yoksa onu da beş dakikada hizaya getirmesini bilirsin gerçi. O işin tekniğini elli küsür senede sular seller gibi öğrenmişsindir; iki cümle, biraz ses tonu, biraz beden dili yeter egemenlik ilişkisini kurmaya.

Ama cinsel boyut varsa denge altüst olur. Karşındaki kadın, cüreti ve cehaletiyle orantılı olarak seni esir alır. Boynuna yuları takıp gezdirir.

Oh! Hafiflersin. Sırtındaki kendi yükünden kurtulursun. Ne rahatmış dört ayak üstünde yürümek...]*

* Sevan Nişanyan, Aslanlı Yol, s.332-333

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Bu adamın kitabını merak etmedim değil siz alıntı yapınca;sadece tek bir noktayı ama( eşinin üzerine kendi b.....nu biriktirip atmıştı,onu da bilgelikle anlatıyor mu çok merak ediyorum vallahi.Aklınızda olsun o bölümden söz ederse...Çok merak etmiştim bu zihniyetini.Bir de kendini savunuşu vardı,tam da;Önce s..ç..tı sonra sıvazladı denilen cinsten.

gaykedi dedi ki...

evet müjde ile olan ilişkisinden detaylıca bahsediyor.