08 Eylül 2012


 Eşcinsel !


Ömer Ceylan'ın feedinde(1) gördüm, bir arkadaşımız(2) şu bilgileri üşenmemiş çevirmiş, bende anlamını bozmadan bir kaç küçük düzeltme-ekleme ile sizlerle paylaşıyorum:


1. Eşcinsellik doğal değildir. İnsanlar her zaman doğal olmayan şeyleri reddederler, misal gözlük takmazlar, naylon ürünler kullanmazlar ve klima açmazlar.

2. Eşcinsellik serbest olursa insanların eşcinsel olmaya eğilimleri artar, çünkü uzun insanların yanında takılan kısaların boyları uzamaktadır.

3. Eşcinsel evlilik yasal olursa her türlü çılgın evliliklerin yolu yapılmış olur. Mesela insanlar köpekleriyle evlenmek isteyebilirler, zira köpekler evlilik cüzdanına imza atabilecek bilinçte varlıklardır.

4. Geleneksel evlilik, yıllardır süregelen kutsal bir kurumdur ve tarih boyunca hiçbir değişikliğe uğramamıştır. Bu yüzden kadınlar hala erkeğin malıdır, bir erkek dört kadınla evlenebilmektedir ve boşanmalar üç defa boş ol denmesi suretiyle gerçekleşmektedir.
 


5. Eğer eşcinsel evliliğe izin verilirse geleneksel evlilik manasını ve kutsallığını  kaybedecektir. Çünkü Seda Sayan'ın sayısız evliliğininin manası ve kutsiyeti toplum için çok önemlidir.
 

6. Geleneksel evlilikler çocuk üretirler. Eşcinsel çiftler, kısır çiftler ve yaşlı çiftlerin evlenmelerine izin verilmemelidir, çünkü yetimhaneler bomboş duruyor ve dünyanın daha fazla çocuğa ihtiyacı var.

7. Eşcinsel ebeveynlerin çocukları da eşcinsel olacaktır! Çünkü görüyoruz ki heteroseksüel ebeveynlerin çocuklarının hepsi heteroseksüel.

8. Eşcinsel evlilik dinen caiz değildir. Çünkü şeriat ülkelerinde bir dinin değerleri tüm ülkeye empoze edilir.

10. Eşcinsel evlilik toplumun hamuruyla oynayacaktır, insanlık yeni sosyal normlara alışamayacaktır. Zaten arabalara, uçaklara, cep telefonlarına, internete ve daha uzun yaşam sürelerine de hala alışamadık.


 2 yorum:

Bildigin Dut dedi ki...

ilk 9gag'ta görmüştüm :D çevirecektim bir ara, iyi olmuş arkadaşın çevirdiği, kendi blog'umdan yönlendireceğim :D :D

Adsız dedi ki...

gerçekten hoş metin. ama eşcinsel evliliği anlamsız buluyorum. yazdığı gibi dinin bir parçası evlilik belgesi. buna ne ihtiyacı var eşcinsel çiftlerin. ben evlenmek istemem mesela. bunu kime onaylatmam gerekirmiş. normal olduğumu böyle mi kanıtlayacağım.. başka şeyler var eşcinsel evlilikten çok daha önce gelmesi gereken konuşulması gereken.. türkiyede bunun masumiyetini kanıtlamalıyız önce.