24 Eylül 2012


Eşcinsel !

1. ve 2. dünya savaşının tüm vahşetini bizzat yaşayan eşcinsel Fransız yazar Maurice Rostand (1891-1968) "Ben, savaşta çocuklarını yitirmiş olan Alman analarını, hiçbir şeylerini yitirmemiş Fransız analarından kendime daha yakın hissediyorum" demiş.

Peki siz  çocuklarını yitirmiş olan Kürt analarını, hiçbir şeylerini yitirmemiş Türk analarından kendinize daha yakın hissedebiliyor musunuz? (Burada ocağına ateş düşmeyenlerden bahsediliyor, hemen manyamayın!)
11 yorum:

Karapaks dedi ki...

Bence manyama olayı şu dakkadan itibaren senin için geçerli. Kendine de bu ülkeyede dürüst ol.

gaykedi dedi ki...

feci manyamışsın dostum, şurada tedavi ediyoruz senin gibileri. http://ff.im/14Ukgm

Adsız dedi ki...

boşver kedi, arkadaşların çoğu subjektif yaklaşıyolar olaya. dökülen kanın ne türk ne kürt analarının suçu olmadığını anlayamıyolar.

Adsız dedi ki...

Karapaks'a katılıyorum. Yıllardır takip ediyorum seni kedi ama, bazen şu liberal-demokrat olma olayını fazla abartarak saçmalama sınırını aşıyorsun.

Adsız dedi ki...

Saçma bir fikir olmus diyemem ama dar düşünmüüşsün biraz kedi...türk anası var bir de türk anası var hani anadolu kadınları her iki tarafa da üzülüyor her kesimi düşünmek lazım

gay dedi ki...

Neresinden baktıgına baglı aslında evlatlarını evlatrını iki tarafda kaybediyor... işin aslı kaybedenden yana olmak diycem ama sorun ne TÜRK OLMAK NEDE KÜRT OLMAK sorun yabancı güçlerin oyunları yoksa ırkçı olmayan herkes iyi biliyorki bu ülkede kardeşce komşuluklar arkadaşlıklar ve meslektaşlıklarda var herkes kendine sorsun ırkçı değil isek kimsenin canında malında haince gözümüz yok ise ne sorunumuz olabilirki

Esra Birol dedi ki...

farklı bir site farklı bir bakış...takip edeceğim sizi ...

Gökhan El Khalisi dedi ki...

Eğer ki Kürt'ler de kurulmuş olan bir devlete sahip olmuş olsalar ve vatanları veya vatandaşları için savaşmış ve savaş bitmiş olsa, elbetteki üzülebilirdim. Fakat ayrılıkçı Kürt'ler benim vatan olarak gördüğüm toprağıma göz dikmiş insanlarken bu kadar empati kurabileceğimi sanmıyorum. Hak diye talep ettikleri neyse verilmeli. Dillerini ve kültürlerini doyasıya yaşayabilmeliler bu noktada haklılar. Ancak özerklik dahi tüm diğer yollar barışa hizmet etmeyecektir. Burada bu yüzden beni eleştirebilirsin belki ; ama kimse ailesini parçalayan bir başka kadına veya adama da, sevgilisini çalan 3. bir kişiye olumlu gözle bakamaz. absürt benzetmeler olabilir ; fakat gerçekler bunlardır.
Sen sormadan cevaplıyım, evet biz de bu topraklara Asya'dan koparak gelip savaşarak aldık. Ancak biz bir devlettik, bir devletin ekmeğini yiyip ayaklanan insanlar değil. Zira bunu haklı gösterirsen, Almayan'daki Türk'ler de vs tüm azınlıklar ayaklansın demek lazım. Pek tabi ki devletsiz, milletsiz bir toplum anlayışını "ütopya" olarak kabul edebilirim ve yürekten keşke, keşke gerçek olsa derim. Keşke devlet, millet, din ve diğer tüm şeyler için insanlar ölmese derim ; fakat hayatın gerçeklerine göz yumarak da yaşanmaz.
Sözün özü, azınlıksa, hakkımı alamıyor diye daha çıkıyorsa ve hele ki yurttaş öldürüyorsa, bence bu insanlara sempati duyulmamalı. Zira benim ocağıma ateş düşmemiş olabilir ; fakat bir yurttaşımın ocağına ateş düşmüştür. O beni de yakar. Çünkü o da benim ocağımdır. O üzülemediğim anne çocuğuna yeterli devlet aşkı ve ilgiyi gösterse, geleceğe umutla bakabilmeyi öğretebilse bunlar yaşanmaz. Pek tabii ki burada Devletimizin o anneden kat kat fazla sorumluluğu vardır. Ancak "anne" bile olsa bu savaşta kimse sorumsuz tutulamaz. Kan hepimizin elinde.

Adsız dedi ki...

ocağına taş düşmemiş analar????
bir askerimizin şehit düşmesi demek,bütün ailelerin ocağına taş düşmesi demektir.!!!

Adsız dedi ki...

evet ölen terörist için burdan gidip ölen şehitler kadar üzülebilmeli herkes yoksa vicdanında bir sorun vardır. hani ortak anadolu kültürü ? bundan bahsederken eşitliği yakalayamamak komik. türkler kardeşiz adı altında abilik taslarsa olacağı bu. çok suçlu devlet ve millet. bu bizim hatamız. ölen insanlar da bizim vatandaşlarımız. bir hiç uğruna ölen.

Gökhan El Khalisi dedi ki...

hani ortak anadolu kültürü derken onların silahla Türk'leri öldürerek bu yaşananların başladığını es geçiyorsun. Pek tabi ki o zamanki baskı yıldırma yanlıştı. Hatta o zaman ki yapılanlara için Devlete Lanet et. Seninle beraber ben de ederim. O zamanlar olanlar için yürü, hakkını iste dava aç, seninle beraber ben de yürüyeyim davana ortak olayım. Fakat sen tutarda benim selam verdiğim insanlara kurşun sıkmaya başlarsan işin rengi değişir. Vicdan vs muhabbeti yapmadan önce neden ve kimi savunduğumuza dikkat etmemiz lazım.