01 Temmuz 2012

Seyis Ali !


Güçlü, sakalı yeni çıkmış oğlan olup kendi değerini bilmeyip boğazı tokluğuna tersane serserilerine uçkur çözerken bir hamamın çıplağı olmuş, az zamanda şöhret bulup Piyalepaşa Hamamı'nda şehrin kibar ve önde gelen kişilerin tokmakçısı idi.

Kendisi Kalyoncu Süleyman'ın oğlanı, öğrencisi ve ortağıdır ki bir günde kırk göt tokmaklayıp kırk sefer fişek attığı hamam siciline kaydolunmuştur.

Bir Bey'in oğluna kafayı takıp, oğlanı gemilere zift sürülen izbe bir yere çekip zorla sikmesi üzerine, onu hamamdan peştemalı ile çıkarmışlar ve o çıplak halinde asmışlardır.

 Amma pek yazık olmuştur. Allah için erkek güzeli, cesur, yiğit, gönül eğlendiren, gençlere meraklıların hizmetinde çevik ve temiz bir tellak idi.Derviş İsmail'in yazdığı, Dellakname-i Dilküşâ'dan.
 (Metin, tarafımdan anlamını bozmayacak şekilde günümüz Türkçesine uyarlanmış ve kısaltılmıştır.)

2 yorum:

Hayat_Erkegi dedi ki...

Evet, tecavüzü onaylamıyorum ve bu yüzden "birini zorla sikmişse, ölümü de köküne kadar hak etmiştir" demek geçiyor içimden.

KYBELE F dedi ki...

ya o değil de.. bir gün bir gay bara gitmiştim. gözüm gönlüm açıldı yeminle! hepsi mi yakışıklı olur kardeşim :) ikisiyle dans ettim. başka biriyle sohbet. oooh ne rahattı. seviyorum sizi :)