22 Mayıs 2012

Eşcinsel Kürtaj !


Hamilelik sürecinde yapılan testlerde, eşcinsel olması  yüksek oranda muhtemel ceninler daha anne karnında tespit edilse, annenin ölüm riski dışında kürtaja günah diyen her dinden din adamının tepkisi ne olur oldukça merak ettim?

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık benzeri bu durum karşısında, dinlerin & mezheplerin farklı görüşlere bölüneceğini, genel olarak yanlış bulunsa dahi, halkın çoğunun asla onları dinlemeyeceğini ve kürtaj seçeneğini tercih edeceğini düşünüyorum.9 yorum:

Karadut dedi ki...

Geçen gün bu soruyu da barındıran bir konuşma dinledim. Genetik mi, yönelim mi, hastalık mı nasıl algılanacak... şaşırtıcı olansa şu dünyada eşcinselliğin genetik olup olmadığı konusundaki araştırmalara en çok parayı harcayanlar muhafazakarlarmış. böyle bir gen bulunsa hem kürtajların hem de genetik kıyımların yapılması çok olası yani.

gaykedi dedi ki...

konuyu şurada detaylı mıncıklıyoruz http://ff.im/X9wXd

her dinden yobazın tek dileği eşcinselliğin genetik kökenlerinin ortaya çıkmaması ki, eğer genetikse bu bir tanrı vergisi demek oluyor, bu arada bütün bilimsel bulgular onların aleyhinde. bkz. http://ff.im/Hb6pE

PaNDoRa dedi ki...

Bence şu olur;

Dinde yeni bir yasa çıkarırlar ve kürtaj serbest olur. (bunu yapabilirler biliyorsun değil mi)

Sonra; Cenini anne karnından alır kireç dolu bir çukura gömerler. (hani bulaşıcıdır belki korkusu nedeniyle)

Yani anlayacağın o zaman kürtaj serbest olur. Keşke böyle bir konuya değinmeseydin. Şimdi anne karnındaki çocuklar için daha tespit edici yöntemler bulmaya çalışacaklardır.

Sevgiler sevgili Gaykedi.

Adsız dedi ki...

abartma; toplumdaki genel homofobiyi saçma bir katl telakkisinin temeli yapıyorsun. hangi dünyada yaşıyorsun sen?

gaykedi dedi ki...

beyin jimnastiği deniyor buna, besili bir bug daha dinlerde, bırakta didikleyelim.

Karadut dedi ki...

Böyle atarlı yorumlar da hep adsız olur ama:))Gerçi kibarca yorumlamış.
Yalnız homofobiyi bir kalemde toplumun geneline yayan birinin, dünya tarihinde yapılmış onca katlin ve kıyımın zaten mantıklı meşru sebeplere sahip olmadığını hatırlaması lazım.Yani seçmedikleri ırkları yüzünden katledilmiş insanların yanında, genleri ve seçimleri yüzünden de pek çoğu aynı tehlikeyle karşı karşıyadır.Ben de bunu öngöremeyen insana sorarım 'hangi dünyada yaşıyorsun sen' diye.

Adsız dedi ki...

http://www.erkekadamca.com sizin isminizi kullanmış bi sekme olarak ve sizin olduğu sanılıyor,bi alakanız var mı merak ettik:))

sevda

gaykedi dedi ki...

bir alakam yok, google'dan daha fazla hit almak için blog adımı kullanmış olmalı.

Adsız dedi ki...

Cok garip hissettim hissettirdin gay kedi ! Virus gibiyiz lan hastalik gibi bulsalar nedenini yok edecekler sanki.