11 Ocak 2012


Eşcinsel !


"Ayşe Kulin bu sefer eşcinsellik üzerine yazmış ama sıçmış gibi." diyerek bir başlık açmışım friendfeed'de iki ay önce. Şu ifadeler yazarımızın kendi ağzından:

"Yukarıdan (Tanrı) kim neyi ayarlıyor bilemiyorum ama mesela savaşlardan sonra da erkek çocuk doğumunda patlama yaşanıyor. Bu da ilginç değil mi? Savaşlarda erkekler ölüyor ama sonra yeniden erkek bebekler dünyaya geliyor.

İki büyük dünya savaşında da böyle olmuş. Demek ki bilmediğimiz güçler dünya üzerinde bir denge kuruyor. Belki de gay’lik, bir nevi nüfus artışını önleme yöntemidir. Çünkü gerçekten de, dünyanın kaynakları çoğalan nüfusu beslemeye yetmiyor... "

---

Küçük İskender'de kendisi hakkında oldukça sert bir yazı yazmış 'şurada'. Kısa bir alıntı yapayım:

"Eşcinsellik bir aile sırrı, bir kültür sırrıdır Ortadoğu’da. Deşifresi linç ve öfke doğurur; çünkü seksi bir saldırı biçimi, bir otorite dili gibi kullanan erkekleri yüzünden iletişim çoktan kopmuştur. İran’la bu topraklar arasındaki fark, eşcinsellerin halka teşhir için meydanlarda asıldığı vinç kadardır sadece."
2 yorum:

Vladimir dedi ki...

Kulin hanım ne yazsam daha da satsam anketi yaptırttıktan sonra yazmıştır o kitabı. Böyle tırtma sonucu yapılan hiç bir eserde eser tadı olmuyor, eser bozması gibi güllaç kıvamında oluyor herbiri. Kulin in aklı eşcinsellik dendiğinde başına erkek cinsiyetini getirmiş anlaşılan. KAdın eşcinsellerin de oldupuna dair bir cümle bu tip serzeniş budalalarına saç baş yoldurabilir.


Ha satmış mıdır, satabileceği her şeyi satmıştır satacaktır. Alanda ve okuyanda kabahat sığlıklardan medet umanların ummanı da derin olmuyor. Debelenmek üzerine kurulu bir düzen işte.

İnsanları cinsel seçimlerine göre küçümseyen insanlar yerine insanları dürüst, dalavereci, yalancı diye ayıranların sayısı daha fazla olsaydı. Utanç duyulacak özellikler cinsel seçimler yerine dürüst olamamanın türleri olsaydı bu gün çok daha temiz bir dünyada yaşıyor olurduk.

alpi€R dedi ki...

Bu eleştiri yazısı Küçük İskender'in, gayet yerinde ve tokatlayan bir yazıdır.