13 Haziran 2011
Juste Une
Question Damour*Çok sağlam bir gay filmi daha. Çocuğu eşcinsel olan homofobik bir babanın şu sözleri beni çok güldürdü: "Nasıl oluyor aklım almıyor! Çocukları olmuyor ama gün geçtikçe sayıları artıyor."

Aslında sayımız falan artmıyor, dünyanın tüm toplumlarında eşcinsel oranı hemen hemen aynı, sadece bazı demokratik ülkelerde bir cüzzamlı gibi saklanmadıkları için sayıları fazla zannediliyor.
13 yorum:

karakedi dedi ki...

+1
aklımda kalan gay temalı hoş bir film.

Dumcakcak dedi ki...

Lan harbiden. gayler ureyemediklerine gore bunca gay nereden çıkıyor. demek ki gaylik genetik değil. demek ki gaylık doğuştan olmuyor ahaha :)

Adsız dedi ki...

birde link paylassan olmazmi gay kedicigim ))))

gaykedi dedi ki...

http://ciwciw.com da indirme linklerini bulabilirsiniz arkadaşlar.

_____________

Tek yumurta ikizlerinden biri eşcinselse diğerinin de eşcinsel olma oranı yüzde 50. Çift yumurta ikizlerinde ise bu oran yüzde 24'e düşüyor. Eşcinsellikte genetiğin bir rolü olduğu ortada ama tek başına diğer yüzde 50 oranını açıklamaya yetmiyor, çünkü insan duyguları ve cinselliği çok karmaşık.

victor's secret dedi ki...

ben de bi' kaç gün önce izledim kedicik. başarılı buldum.

dün akşam da serseri mayınları izledim ferzan özpetek'in. ben şimdiye kadar niye izlememişim bu filmi dedim. o da konuya çok güzel yaklaşmış

mahmure dedi ki...

harika filmdir. hele yatakta anne tarafindan sobelenme sahnesi vardir ki, cok masum, sevimli ve eglencelidir :)

NEW YORK MUHTARI dedi ki...

ben de yeni bir kitap okudum.. baba oglu gay oldugu icin ondan nefret ediyor ve kendi eli ile olduruyor.. ama adam bu iste cok para var diye gay magazini basimina giriyor.. duyda inanma...

NY'un gobeginde yasiyoruz guya hala ailesine bu konuyu acamayan yabanci arkadaslarim var.. konusulmayinca yok sayiliyor ya...

zamanla degisecek tabii ama o degisim surecinde kimbilir daha ne kadar cok gencin cani yanacak..

Adsız dedi ki...

bnm yaşım 19..ve bende artık gay olduğuma karar verdim..bu işiliğimin oturmasında yani kabullenme sürecinde gaykedinin katkısı yadsınamaz.hem senn cümlelerini kullanarak eşcinselliğimi kendime anlatır oldum kedi :) diyorumki acaba seni okumasaydım takip etmeseydim bloğunu böyle olurmuydum.:D şaka bir yana ben eşcinselliğin aslında tanrı tarafından insana verilen çok güzel bir hediye olduğunu düşünüyorum.çünkü hayata o diğer hödüklerden daha farklı bakıyorum.kendimi bazen cinsyetsiz gibi hissediyorum.erkek kadın ilişkilerinde objektif davranabiliyorum.ilginç değilmi :)

feanor dedi ki...

8.1se candır. İndiriyorum şu an filmi :) Sağol GK :)

Eeyore dedi ki...

Duymuştum bu filmi izle diyenler olmuştu fakat aklımdan çıkmış. Şimdi gördüm izlemeye karar verdim. Çok iyi yorumlar almış.
Teşekkürler Kedi :)

lavantalimon dedi ki...

Filmi izlemek isterim .
Ben Paris e gittiğimde yıl2000 " ne kadar çok özürlü var demiştim sonradan da yahu bunların özürlüleri sokağa çıkabiliyor demiştim.evden çıkmazsan üstün örtülü yaşarsan kim bilecek kim görecek.

tarih84 dedi ki...

koptum resmen:) çocukları olmuyor ama sayıları çoğalıyor:) acımasız bakış açılarının toplumsal kalıplarda sıkışıp kokuşmuş bakış açısı işte.

Arzu dedi ki...

esmer olani Murat Han a benziyor.