23 Şubat 2011


Müslüman Eşcinsel !


Kendisiyle barışamamış eşcinsel arkadaşlarına seslenmek istiyorum. İnançlı olup ibadet eden, aynı zamanda eşcinsel olup hasta olduğunu düşünen arkadaşlarıma… Ortak bir araya gelebileceğimiz bir alan yok onlarla, umarım buradan sesimi duyarlar.

Arkadaşlar aynı hayatın, aynı zorlukların, aynı cinsel yelpazenin başka yerlerindeyiz. Ama sonuçta meselemiz aynı. Size sadece şunu söylemek istiyorum: İbadet edebilirsiniz, inancınızı yaşayabilirsiniz ama eşcinsel de olabilirsiniz. Bu sadece sizin ve ‘O’nun arasında olan bir şey. Ama lütfen şunu aklınızdan asla çıkarmayın: Kesinlikle hasta değilsiniz, sapık değilsiniz.

Size çevrenizde böyle hissettiren birileri varsa esas hasta olan onlar. Ve şuna emin olun ki belki 10 bilemediniz 20 yıl sonra bu örümcek beyinliler size böyle davrandıkları için, sizin hasta olduğunuzu söyleyen yazılar yazdıkları için utanacaklar. Hepsinin o yazıları arşivlerde saklanacak. Bizim günümüz geldiğinde o iğrenç ayrımcılıklarını arşivlerden çıkarıp onların suratına vuracağız.

Bir lafım da eşcinsellere Lut kavmini örnek gösteren çok bilmiş yorumculara. Ben de Alice Harikalar Diyarında’ya inanıyorum ama onun da gerçekliğiyle ilgili bir takım şüphelerim var.


Yiğit Karaahmet1 yorum:

(¯`·._.·[ (Afilli Yazar) ]·._.·´¯) dedi ki...

2005 yılında yazdığım 2006'da ise tanımadığım biri tarafından ekşi sözlüğe eklenen yazıyı buraya eklemek isterim. Belki faydası olur.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=bir%20e%C5%9Fcinselden%20tanr%C4%B1ya%20mektup