06 Ocak 2011






Muhteşem Yüzyıl !


Yeni Şafak gazetesi ‘Muhteşem Yüzyıl’ adlı dizide gerçeklerin çarpıtıldığını, Kanuni Sultan Süleyman’ın kadın düşkünü olarak gösterildiğini iddia etmiş.

AKP fanı bu gazetede yazan Prof.(!) Hayrettin Karaman'ın sözleriyle lafı ağızlarına tıkayalım;

"Hür-cariye diye bir ayrım vardı. Eskiden cariyeler her ihtiyacımızı görürlerdi. Şimdi o müessese kalktı. Ben bilim adamlarına soruyorum. Eskiden cariyelerimize gördürdüğümüz işleri bugün hür kadınlarımıza gördürüyoruz. Bu boşluğu dolduracak bir müessese olsa. Bir kadınla yetinmeyip ikinci kez evlenmek isteyen gençler var. Bu müessesenin boşluğunu dolduracak başka bir müessese olamaz mı?"



6 yorum:

lale dedi ki...

bravo kedi, çok güzel soru:)

kristal dedi ki...

her erkekte kadın düşkünlüğü vardır ki normal ama kalkıp da herşeyi kadınlardır erkeklerin genellemesi de tuhaf.gerçekten siz koskoca devlet yönetimini bırakın ve gelsin hatunlar deyip zevk ü sefa edin,bu nasıl perhiz böyle?düşündüğüm şey şu;insan mükemmeliyet aynasında kendi kusurlarını görür ancak...

Adsız dedi ki...

Afferim aslan padisahimiza, afiyet olsun diyeceklerine! Neye kizacaklari hic belli olmuyor bu adamlarin. :o)

www.elifsavas.com/blog

Adsız dedi ki...

amca 75'inden sonra azmış olacak heralde böyle konuştuğuna göre kedi...

wendy dedi ki...

hayır anlamadığım şu;bir harem dolusu kadınları varken,bunca çocukları olurken ve hiçbiri evlenmezken padişahların mazbut erkekler olduğunu nasıl savunabilir ki insan?
kadın düşkünü değil de koleksiyon mu yapıyor acaba bunca kadını sarayına toplayıp?
zina da yapıyor,sefa da...bunca savaştan çıkıp bunları yapmadıklarını nasıl iddia edebiliriz?En azndan padişah bunu dürüstçe yapıyor.Herkes de biliyor. Şimdiki demokratik geçinen ***lerden değil... köle kadınlar fikrini takdir etmesek de kabul edtmeyecek kadar da cahil değiliz sanıyordum...
yanılmışım...

Adsız dedi ki...

çaylar müesseseden mi olacak?