07 Ağustos 2010

Sik !


"Allah bana sik vermiş, o nereyi işaret ederse oraya giderim." Filiz Bingölçe'nin hazırladığı "Türkiye'de Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Ortak Dili, Dil Dayakları" çalışmasına baktığınızda, erkeklerin tehdit ve küfürlerinin çoğunluğunda, şimdilik "hafifleterek" söyleyecek olursak "cinsel ilişki" teması gözlemleniyor...

Öyle görünüyor ki aile içi şiddet uygulayan erkekler "penisleri" olmadan küfür edemeyecek, gözdağı vermeyecekler...

Penisi olmak, toplumsal cinsiyet perspektifinden erkek olmanın yeterli koşulu olmadığına göre, penisiyle özdeşleşmiş erkeklerin, kadınları vajinadan ibaret sanmalarında bir sorun var... (Bia'da çıkan yazının tamamı 'şurada'.)
4 yorum:

kristal dedi ki...

ay ya RABBİM...iyi ki bi sikleri var kendilerini sikten ibaret gören bir erkek toplumuz.peygamber efendimiz;erkeği öfkesini yenen kişi olarak tasvir buyuruyor.o sikleri ile yaşlanınca desinler bakalım...:)şu da bi ironiki;erkelrin sikleri vajina ile bi anlam ifade eder.yoksa ne işe yarar(heterolar için söyledim bunu)

Adsız dedi ki...

Kedi nasıl ki bıyıklarını kesince dengesini bulamaz, erkeklerde de bu sikleri için geçerli.

ertank dedi ki...

bu haftaki bir+bir dergisinin dosya konusu penis -kapak da dikizi hakediyor-. bülent somay ve hale tenger ile söyleşiler özellikle çok zihin açıcı.

Adsız dedi ki...

Cansın geykedi.. Seviyoz seni.