28 Haziran 2010


Haftanın Şarkısı !


1900 doğumlu, 1978 yılında aramızdan ayrılan, ülkemizde pek tanınmayan Amerikalı folk sanatçısı Malvina Reynolds'dan iki parça seçtim. Bu rahmetlinin aynı zamanda bir sosyalist aktivist olduğunu da hatırlatayım. Nur içinde yatsın.

'Şuradan' dinleyebilir, beğenirseniz faklı kaydet seçeneğiyle bilgisayarınıza mp3 olarak indirebilirsiniz.2 yorum:

duyqş dedi ki...

şimdi kızacaksın biliyorum, aslında ben bir bayanım pucca seni okuyormuş merak edip bende okuyayın dedim. Bazı şeyleri çok merak ediyorum mesela ben gay biriyle arkadaşlık edebilirim ama iki gayin bir birine dokunmasına bakamam kötü olurum yani. sence ben gayfobikmiyim. bide mesela ben seksi bir kadin görunce hic etkilenmezmisiniz, gaylerle mi sevgili olmak istersiniz yoksa normal bir erkek tercihiniz midir. ya ne olur cevap ver çok merak ediyorum.

gaykedi dedi ki...

sen seksi bir bayan görünce etkileniyor musun duygu? bir gay biseksüel değilse (her iki cinsten de hoşlanan)güzel bir bayan görünce etkilenmez, tıpkı senin bir kızdan etkilenmediğin gibi.

gay pornodan hoşlanmaman normal karşılanabilir sanırım ama, iki gayi elele ya da normal sınırlar içinde oldukça mesela bir filmde belki cafe'de samimi görmekten de hoşlanmıyorsan bu bir tur homofobi tanımına girebilir.

gay olmayan erkeklere aşık olan ve acı çeken eşcinsel arkadaşlarımız oluyor, ama ümitsiz bir durum bu, mecburen kendimiz gibi gay ya da biseksüel erkeklerle beraber olmak zorundayız mantıken.