11 Mayıs 2010

Pis Koku !


"Türkiye demokratikleşme yolunda düşe kalka ilerlerken çok parti gördü ve görecek. Demokrat Parti’den Adalet Partisi’ne, Milli Selamet Partisi’nden Anavatan’a birçok parti zafer çelengini başına geçirdi, ölümsüzleştiğini sandı ve maytap gibi, arkasında pis bir koku bırakarak kayboldu.

Çünkü hepsi düşüncelerden çok kişilere dayanıyordu. Derinliğin yerinde sığlık, dürüstlüğün yerinde yolsuzluk, rasyonelliğin yerinde laçkalık vardı."

Altını çizdiğim bu satırlar Metin Münir'e aitti, şimdi Doğan Kuban'la devam edeyim; "Toplum suçlarını iktidarla ortak yapar. Fakat başına gelenlerin cezasını oylarıyla iktidara keser."3 yorum:

kristal dedi ki...

(nasılsanız öyle yönetilirsiniz).hadis-i şerif.!..bu arada;yakın geçmiş zamandan bu yana 3 tane büyük siyasetçi bilirim...başka da göremedim.diğerleri de siyasetçi ama şeytanla yarışan cinsten.diyeceksiniz ki siyasetin dürüstlüğü olur mu? evet olur..bunu da 3 kişi başardı..

çivi ile süpürge dedi ki...

adı ak olan ama aslında mevcudiyetiyle ak sözcüğünün anlamını yitirmesine neden olan partinin de bu saydığın partiler arasında "geçmiş zaman olur ki" türünden başlıkların altında sayılacağı günleri en kısa zamanda görebilmeyi, görmeden ölmemeyi diliyorum..kedicim..

copolitik dedi ki...

toplumun olan bitenden sorumlu olduğuna kesinlikle katılıyorum..