06 Mayıs 2010

Okoge !


Bir lise öğrencisi iken İstanbul Film Festivali'nde izlediğim Okoge adlı bol ödüllü Japon filmine ekşi sözlükte bir başlık açılmaması ne garip...

Gay temalı filmlerin benim için en unutulmaz olanlarından birisiyidi. Oğlunun eşcinsel olduğunu kabül etmekte zorlanan bir annenin, hamileyken elini kesince homoluk mikrobunun oradan girdiğini iddia etmesi gibi ilginç sahneler kalmış aklımda.

Sonra kadıncağız elden ayaktan düşünce hiç bir evladı onunla ilgilenmiyor ve gay oğlu sahip çıkıp utandırıyordu onu. Daha fazla detay vermeyeyim, gerçekten sağlam bir senaryosu vardı, bulup izlemenizi tavsiye ederim.


http://en.wikipedia.org/wiki/Okoge3 yorum:

kremkaramel dedi ki...

Okege'yi İFF'de ben de izlemiştim (1990'da sanırım)ve bende de izi derindir. Açılış sahnesi, gay sevgililerin çaresizce buluşacak yer aramaları,gençkızın gay çifte evini açması, ondan hamile kalması aklımda kalan sahneler...
İnternette çoğu kereler aramış olsam da fragmanına bile rastlayamadım. Aynı festivalde Düğün Yemeği de yer almıştı yanlış hatırlamıyorsam ve festivalden 1-2 ay sonra sinemalarda gösterime de girmişti. Hatırlattığın için teşekkürler.

gaykedi dedi ki...

düğün yemeğinin ve okoge'nin çekim tarihlerina balılırsa 92-93 yılları gibi olmalı, hey gidi yıllar.

seanpenn dedi ki...

ekşi de başlık açılmış hemen