29 Mayıs 2010

Homovizyon !


Eurovision yarışmasına dünya gaylerinin neden bayıldığını anlamak için, sanat ve popüler müzik tarihi ile özellikle eşcinsellerin kitsch şeylere olan zaafını araştırmak lazım sanırım.

Birazdan sevgilimle market alışverişine çıkacağız ve Eurovision finalini akşam izlemek için içki ve meze hazırlığı yapacağız.

Bu sene için doğrusu Manga pek iyi bir seçim değildi ama Mor ve Ötesi adlı androidlerinden de iyidir diyorum kendileri için.14 yorum:

Kupa Kralı ツ dedi ki...

Ama Kedi ya Avrupalıların twitter yorumlarında maNga gayet 1. olar hissiyatı yarattı bende o.O

gaykedi dedi ki...

inşallah harun ama hande yener, hatta demet akalın v.s gibi bu yarışma için çok daha uygun isimler varken doğrusu MANGA'yı göndermelerini ben pek anlayamadım.

piksel dedi ki...

yalnızca 6 seneden beridir izliyorum ama üst sıralardaki şarkılar genellikle pop oluyorlar. bence bu sene almanya ya da gürcistan 1. olabilir. /berkay

G'esque dedi ki...

Suyu çıkmış manga soundu bir başarı elde ederse buruk bi sevinç yaşarım. :))

piksel dedi ki...

almanya'dan lena satellite ile birinci oldu ama ikinci bir 1. seçilirse isveç'in oylarını okuyan adam olabilir.

Paryoşa dedi ki...

Şarkıyı maNga'ya bıraksalar daha iyi bişeyler çıkarabilirlerdi kanımca. Ama bu da güzel. İkincilik de fena değil hani :)

LocuS dedi ki...

arabesk ve çakma rock sex..

Hich dedi ki...

evet ya örovizyon ve eşcinsellik neden bu kadar yanyana.. biraz bişeyler anlatsana... merak ediyorum... almanyadaki gay arkadaşlarımın hepsi sibel tüzün'ü tanıyor, "seninle bir dakika" parçasını ezbere biliyordu. çok ilgimi çekmişti. hadi bişeyler söyle, niye böyle? kitch diye mi sadece?

kristal dedi ki...

müzik zevki de göreceli elbet.ama kalkıp da manga da dinlemem ben.çoğunluğun yapısı neyse o tarz müziği sever ve dinler ve bir de eurovisionda bulunan ve bunu tvde izleyenlerin o anki ruh halleri nasılsa o çoğunluğa uygun müzik tarzı daha dominant olucaktır..müzik dediğin içindeki ölmüş güzellikleri diriltecek güzellikte olandır diyorum..yine görece tabii..

Adsız dedi ki...

mor ve ötesi gibi bir guruba yaptıkları müziğe android demen, kültürel birikimin hakkında önemli ipuçları veriyor..
herşey bi yana,sever yada sevmezsin.. 'deli' en azından türkçe bir şarkıydı..

deli

Adsız dedi ki...

http://www.dailymotion.com/video/xdarsf_mor-ve-otesi-nakba-2010-yepyeni-alb_music

deli

gaykedi dedi ki...

Türkçe şarkı olunca ya da müzik yapılınca keşke hayat bayram olsa, şaka gibisiniz. Sahnede android gibilerdi ve homovizyon için soundları hiç uygun değildi.

Adsız dedi ki...

hhahaa valla durumu bayram seyran niteliğindeki algınız beni ziyadesiyle eğlendirdi.. ömürsünüz valla..
şaka gibiyimdir evet, ama sizin gibi muz cumhuriyetinde yaşamıyorum en azından..

ayrıca sound konusundaki bu engin birikiminizde beni size heyran bıraktı..
'eurovision sound una uygun deil' modası sms olayı-ki ondanda evvel-devreye girince sona erdi..yarışma iyi şarkı-kötü şarkı yarışması olmaktan tamamen uzaklaştı.ama siz hala bu akımı sürdürmşe isteğindeyseniz,inanın bende yorumunuzun karşısına geçip kederli kederli viskimi yudumlayacağım.

gaykedi dedi ki...

afiyet olsun, sen diyorsan doğrudur.