15 Nisan 2010

Şiddetin
Pornografisi !Geçen hafta bütün dünya Bağdat’da bir Amerikan helikopterinin masum insanları bombalayıp öldürmesini konuştuk. Televizyonun, medyanın bizi nasıl hipnotize ettiği hakkında Özay Şendir'den ibretlik bir anıyla devam edelim bu konuya;

"2003'te Bağdat'a ağır bombardımanın başladığı gün Kanal D'nin haber koordinatörü görevindeydim. Birlikte çalıştığımız Murat Keskin işi gücü bırakıp uçakların Bağdat'a tahmini varış sürelerini hesapladı. Abu Dabi televizyonu ile işbirliği yaptığımız için şehrin her yerinde pilot kameralarımız vardı.

Bülent Çöltekin ile birlikte Altaylı'yı ikna edip haberi yarım saat öne çektik. Bülten başladı, Bağdat'ta sirenler çalıyor ama tek bomba düşmüyordu. 5. ya da 6. dakikada ilk bomba Uday Hüseyin'in sarayı üzerindeki pilot kameranın göreceği şekilde düştü. Bülteni öne aldırmanın sorumluluğu falan derken biraz gerilmiştim. Evet diye havaya sıçradım ama daha yere inmeden kendimden, insanlığımdan utandım."1 yorum:

kristal dedi ki...

medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar(merhum m.akif'i rahmetle yad ediyorum)...hep dışımızın değişimi ve gelişimiyle meşgulüz ama içimiz yani özümüz yani gerçeğimiz ile meşgul olan var mı_?ve bize de insan diyorlar..:)