09 Nisan 2010

Ortam !


Eşcinsellik hastalıktır diyen politikacı değil, bunun söylenebilir olduğu ortamdır suçlu olan.

Dünyanın her yerinde muhafazakar partilerin üyeleri üç aşağı beş yukarı böyle düşünüyor olabilirler. Ama pek çok yerde kolay kolay ağızlarını açamazlar. Mesele budur. Burada skandal olan bir bakanın bunu düşünmesi değil. Bir bakanın bunu telaffuz edebilmesi, sonra istifa etmek zorunda kalmaması.


Süreyyya Evren


10 yorum:

MujaHeed dedi ki...

Hastalıktır. Allah yasakladığı bir şeyi insana yüklediyse bu benim doğamda var, Allah beni böyle yarattı demek işin kolayına kaçmaktır.

gaykedi dedi ki...

ne zamandan beri hastalıklar günah oldu, konuyu hiç anlamamşsınız.

Adsız dedi ki...

Tövbe estağfurullah ! Yahu hastalıksa Allahın downsendromlu yarattığı ya da âmâ yarattıkları da hastadır ve onlar da cehennemi boymalıdırlar.Böyle bir adalat olabilir mi hiç "El-Adl" Allah böyle bir şey yapar mı ? Haşa kendi yaratma kusurunu! kullarına atıp işin içinden mi sıyrılacak ? Bu köktendinci taife atıp tutar böyle absürdiasyonları!

Eşcinsellik ana karnından itibaren karaktere yerleştirildiğinden Allahtandır ve haram değildir (şahsımca ve bilimadamları öyle diyor ve Endonezya İslam Şurası da)

Tutaste

Adsız dedi ki...

* bazı hayvanlar aynı evde ehlileştirilirler hani. sonra birbirlerine benzerler. kediler köpek gibi davranır, köpekler kedi gibi vb. doğal ortamları bi müdahaleyle yok edilmiştir çünkü. muhabbet kuşları eğitilir kelime ezberletilir. hatta eğitilmezler ama duyduklarını tekrar ederler. (benim vardı, ondan biliyorum) yoksa durup dururken hiç bir kedi köpek gibi davranmaz ya da bi domates portakala dönüşmez..

eşcinsellerin de bazı tetikleyici etkiler sonucu ortaya çıktığını düşünüyorum. bir arkadaşım var, annesinin hep kız çocuk istemesi nedeniyle bildiğin bir kız ismi taşıyor.. 6 yaşında karşıda oturan komşusu tarafından tecavüze uğramış. ailesine bunu söylemiş ama aile 3 maymunu oynamış. ne şikayet etmişler, ne de arkadaşımı o ortamdan uzaklaştırmışlar. şu an aşırı özgüvensiz, ürkek ve yapayalnız gencecik bir eşcinsel. başka bir arkadaşım da çocukluğundan beri kız gibi yetiştirilmiş. ablalarının elbiselerini giydirmişler.. okula başladığında okuldaki eğitimci bile "sen travesti misin" diye alay etmiş. o da şu an çekingen feminen ve yapayalnız bir erkek.

çocukların kişiliklerinin ve sexist normlarının gelişiminde model alma özelliğinin çok kritik bir gerçek olduğu aşikar ve psikoloji bilimi bunun üzerinde ısrarla duruyor. eşcinselliğin hastalık olduğunu düşünmüyorum. açıklamalarımdan ne düşündüğüm anlaşılıyor sanırım..

eşcinselliğin dini ve etik, sosyal süzgeçlere gelmeden, geçirilmesi gereken koca bir "eğitim" süreci süzgeci var. aile içi eğitim, okul öncesi eğitim çok önemli. tabi sağlıklı olmak şartıyla..

kristal dedi ki...

bekara karı boşamak kolay demişler,önce eşcinsel ol sonra oradan öle öt MujaHeed kuşu.......olmadığın birşeyiçin ahkam kesmek yalan ve sahtekarlığın kendisidir...bi de sor bakalım;islamdaki gerçekler nedir,sizdeki tuhaflıklar nedir?neyi nasıl yaşadığını düşünmeyen ve sorgulamayan varlık asla insan mükemmelliğinde olamaz..böyle biline!!

Kasux dedi ki...

dünyadaki hiç bir insanın hiç bir seçimi bizi ilgilendirmez sadece ve sadece saygı duymak düşer diye düşünüyorum

gaykedi dedi ki...

ben mesela kız gibi yetiştirilmedim, tecavüze de uğramadım, küçükken cinsel tacize uğrayıp gay olmayan bir sürü erkekte var, yanlız eşcinsel eğilimli birisi küçükken tacize uğrarsa ileride eşcinselliğinin nedenini o olaya bağlaması ve o kişiyi suçlaması çok görülen bir durum, yani olay o kadar derin bir konu ki bilim halen çözemedi ama araştırıyor, ayrıca tek yumurta ikizlerinden biri eşcinselse diğerinin de eşcinsel olma oranı yüzde 50. Çift yumurta ikizlerinde ise bu oran yüzde 24'e düşüyor. Eşcinsellikte genetiğin bir rolü olduğu ortada.

kristal dedi ki...

şu an kaynağını bilemeyeceğim bir yazıda;insanın ana rahminde belli bir süreye dek çift cinsiyette olduğunu ve sonrasında hangi tarafın dominant olmasıyla o yönde geliştiğini uzakdoğu felsefesinde okumuştum ve bana gayet anlamlı ve doğru geldi.belki de eşcinselliğin bu iki yönü de baskın olarak gelmelerinin bir ilahi tezahür olduğunu ve bunun yanlışlık ya da sapma değil zengin bir faklılık olduğunu düşünüyorum...

gaykedi dedi ki...

kristal-
halen bile çift cinsiyetli, doğuştan hem vajinası hem penisi olan insanlar doğmuyor mu? tanrı çeşidi seviyor, insanlar farklılıklardan nefret ediyor.

DORİS dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.