18 Mart 2010

Kuş !


Kadınların evli ya da sevgilisi olan erkekleri daha çekici bulmasının nedeni üzerine yapılmış sosyal psikoloji araştırmaları var.(*)

Kadınlar bir ilişkisi olan erkeklerle ilgilenmeye daha hevesliler, çünkü bu erkeklerin daha önce başka kadınlar tarafından 'ön elemeye' tabi tutulduğunu düşünüyor, çıktığı olmayan bir erkekte ise bir risk olduğu ve bu yüzden tercih edilmedikleri hissine kapılıyorlarmış.

Hiç tavuklara, kuşlara, martılara yiyecek bir şey attınız mı? Daha büyük ve lezzetli bir lokma düşüncesiyle yerdeki parçalardan çok birbirlerinin ağızlarından kapmaya çalışmaları geldi benim aklıma.* Oklahoma State üniversitesi.
(Melissa Burkley & Jessica Parker) CBT 1172


8 yorum:

Pnarist dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
mahmure dedi ki...

dilerim kimsenin aklindan kusbeyinliler gibi bir laf gecmemistir.

dalgasesleri dedi ki...

Süper bir benzemte gay kedim. Zekana hayranım.

kremkaramel dedi ki...

Doğruluk payı var gibi sanki. Özellikle, "sizin gibisini bulsam..." diye başlayan kinayeli cümleleri anlamazlıktan gelirken, benden bana benzeyen arkadaş talebinde bulunmaları hep aklımı kurcalamıştır mesela, evli bir erkek olarak.

kremkaramel dedi ki...

@mahmure, benim geçmedi elbette ki. Burada sözü edilen bilinçaltından gelen bir içgüdünün farkındalık düzeyine çıkması çünkü. küçümseme/suçlama değil bis saptama.

!♥ tuana ♥ ! dedi ki...

Güzel bir saptama."Başkasının elindeki iyi olandır" düşüncesi hakim olunca, ortaya böyle bir durum çıkabiliyor.Her daim değil tabii..

öte dedi ki...

Bazen sırf kıllığına market raflarındaki satın almayacağım mamülleri isteyip de alamıyormuş gibi inceliyorum, benden sonra gelen dişiler hemen onunla ilgileniyorlar. Biri tarlaya hangi yıl ne ekerse komşusu da onu eker para ediyor diye düşünerek, sonra piyasası düşer... Böyle maymun zekasına meydan okuyan bir kültür ortamındayız. Diktatör olmamak için sağlam sinir lazım.

pınar dedi ki...

.) kesnLikle dogRu . heLe beniim yapımda daha ck oLAn bsey bu :D insan oğlu doyum-suz