13 Şubat 2010

Cinsel İlişki !


Avrupa Ortaçağı yaşarken altın çağlarını yaşayan Arap toplumları o dönemlerde eşcinsellik dahil her türlü cinselliğe oldukça hoşgörülü yaklaşmış.

Bazı Arap ülkelerinde yasaklanan, Suriyeli, Haram isimli kitabın kadın yazarı Selva Nuaymi'nin (Salwa Al Neimi) araştırmalarına göre şehvet, klasik İslam'da (köktendincilerden farklı olarak) cennetteki zevkleri önceden tatmak için Allah'ın sunduğu bir hediye olarak kabul ediliyordu.

Ayrıca öfkeyi dizginlediğine, hiddetli bir doğaya sahip insanların ruhlarını rahatlatmasına faydalı olduğuna. Göz kararması, kan dolaşım sistemi hastalıkları, baş ağrısı, kalp gözünün kör olması ve düşünce kapılarının kapanmasını önlediğine de inanılıyormuş.


6 yorum:

kristal dedi ki...

gerçekten de isabet etmiş hanım yazar...

Pansexual dedi ki...

ay çok sevdim şimdi arap ve ortadoğuyu iyiki yazmışsın

Tilion dedi ki...

İnsanların gerçeği bilme korkusu da vardır.Ama gerçek gerçektir değil mi? Hakketende garip bir şekil de şimdi kendini dinin kalesi sanan ve o zamanların insanlarını kendilerine örnek alalar dahi, bu kişilerin bu ve buna benzer görüşleri dile getirildiğinde yalanlamaktan geri durmuyorlar.İnsanlar parlak tarihleri olduğunda bazende düşünmeyi unutuyorlar zannımca:)

Hich dedi ki...

çok ilginçmiş... o_*

mahmure dedi ki...

şifa niyetine :)

murat dedi ki...

nie böyle düşünmekten vazgeçmişler acaba =)