19 Şubat 2010

Biseksüel !


Haklarında: Çiftkasetçalar, 'Kız oğlan farketmez, sağlıklı olsun da diyenler', Dengeli beslenenler, Bir taşla iki kuş vuranlar, Oğlan bizim, kız bizim diyenler... v.s diyerek hem gaylerin ve lezbiyenlerin, hem düzcinsellerin anlamakta zorlandığı bir kesim biseksüeller.

Ben bile geçmiş aşk hayatımda yediğim bir kaç biseksüel sevgili kazığından ve etrafımda gördüğüm biseksüelleri genelleyerek onların uzun ilişkiler kurma ve yürütme konusunda başarısız ve maymun iştahlı olduklarını düşünüyorum sanki bunu başarmakta zorlanan tek onlarmış gibi.5 yorum:

dalgasesleri dedi ki...

Bence; insanın hayata karşı bir duruşu olacak. Bu duruşu onurlu bir şekilde verdiği taktirde, bensemediğim görüş ya da tavır bile olsa saygı duyarım.

gaykedi dedi ki...

"kafalarının oldukça karışık olduğunu" düşündüğümü eklemeyi unutmuşum :P

Islak Prenses. dedi ki...

kafaların karışık olduğu gerçeğini inkar edemem :D
ama her biseksüelin kısa ilişkileri olduğunu ve uzun ilişki sahibi olamayacaklarını söyleyemem. gerçi bu uzun ilişkiden neyi kastetdiğine bağlı. yinede uzun bir ilişkide mümkündür ama sevgilisi için durum zor :D kızlardan mı kıskansın erkeklerden mi? :D

Tilion dedi ki...

Ortalıkta bisexuali eleştirmeyecek cok az insan var eminim.Ve büyük çoğunluğuda onları güvensiz bulduğu için sevimsiz bulur.Hani bizlerden daha fazla secenekleri varmış gibi.(kimimiz eşcinselizdir, kimimiz hetero ve biz aşk için sevilmek ve sevmek için cok fazla emek ve acı gerektiğini öğrenmişizdir ya yaşamdan.!)Ve bide kafalarının karışık oluşu.Hangimiz sancısız doğum yaptık ki?İçimizde ki gerçeği ortaya cıkarmak zor.Belkide onların ki daha zor.Neticede ne İsa'ya nede Musa'ya yaranabiliyorlar.Yanlızlık onlar için daha fena çünkü hiç bir yere tam ait değiller.

monkey dedi ki...

herkesin birbirini anlamamaktan şikayetçi oldugu bir donemde, bisexuellerin ustune gitmek niye? gayler heterolar bizi anlamaya calısmıyor diyor, travestiler gaylerden nefret ediyor, lazbiyenleri cogu insan enteresan buluyor,bisexuelleri ise hersey yadırgıyor ve elestiriyor.. bisexuellerin kafaları karısık,ruh alemleri tam oturmamışta; gaylerin ve heteroların cokmu saglıklı sanki?? yapmayın allahaskına... şüpheci yaklasımla ile bır yerlere varamayız.