02 Ocak 2010


Hortlak !


Bu yaşıma geldim; ne cin, ne peri, ne hortlak, ne ufo, ne büyü, bilimin kabül etmediği gerçeküstü hiç bir şeye tanık olmadım, ailemde ve yakın çevremde de gören yok, acaba bizde mi bir problem var?7 yorum:

biggeee dedi ki...

ben oldum..kime ne olacağı belli olmuyor..bilim kabul etmese de islam kabul ediyor cinleri..

Adsız dedi ki...

cinler genelde inananları çarpıyor da ondan. yani işte çözümü ise, inanmamak demek ki :D

benim annem mesela, 10 yıldır çarpılşdığını iddia ediyor. inanmasa sorun yok.

Sedat Y. dedi ki...

zaman zaman aklımdan benzerlerini geçiriyorum. acaba peygamberlerin mucizeleri de rakı sofrasında mı müşahede edilmişti.

Pastafaryan dedi ki...

Tamamen katılıyorum sana Gaykedi. Ama korku insan beynine tuhaf şeyler yaptırıyor.

Bir aile büyüğünden cinlerin kısa boylu, mavi renkli, kukulete takan yaratıklar olduğunu; Şirinlerin de(evet, bildiğiniz Şirinler) onları temsil ettiğini duyduktan sonra mutfaktaki pompalı su damacanısı cin sanmış ve bu cinle göz göze geldiğimi iddia etmiştim uzun bir süre. Gördüğüm şeyin sadece mavi renkli ve beyaz pompalı bir damacana olduğuna inanmaz belki bir yılımı aldı.

Ama o zamandan beri ne duyarsam duyayım, kulak asmıyorum artık. Bu masallar için biraz fazla büyüğüz.

Bu konuya değindiğin için teşekkürler. Resmi de çok beğendim.

The SummerSon dedi ki...

Haha, süper! :D Hayaletler de vardır, bir de ruhlar :)

Bir zamanlar bir kitap bulmuştum. Zamanında gazetelerin bir tanesi kuponla dağıtmış. Adı neydi unuttum ama "Ruhların Sesi" gibi bir şeydi. Hesapta ruhlarla iletişime geçiyorlar ve onların sesini kaydediyorlar. Merak edip dinlemiştim; böyle cızırtılı sesler içinde hesapta bir şeyler söyleniyor :D Garip bir de kapağı vardı kasetin, kitabın kapağını hatırlamıyorum :D

7.oda dedi ki...

valla ben de görmedim.. sanırım bizim gözlerimizde problem var :))

kristal dedi ki...

iki gerçeği söylemeliyim:kelimelere doğru manaları yüklersek herşey yerli yerine oturur...ve,gerçek algılayana göre değişir...cin,var ama nasıl var?negatif dediğimiz bizim yapımıza ters düşen frekanstır cin..vallahu alem,o yaşanan cin vak'aları kişinin hapsettiği negatif enerjilerin kuvvetlenip kişiye olumsuz tesir etmesindendir...her insanda bu var kuvvet derecesine göre...özellikle kalbe(yani altbeyine)çok hitab ve dikkat vardır ku'an ve hadislerde...peygamber(sav) devrinde o günkü ve sonraki çoğunluğun anlayış seviyesine indirgenen gerçekleri doğru yorumlamak gerek...çoğu insanın islamı sevmemesi ve kabul etmemesinin en büyük sebebi kelimelere yanlış ve eksik manalar yüklenmesindendir...herkes anlayabildiğini tek gerçek sanır...ilim sonsuzdur..