31 Ocak 2010
Hayalet !


Bir gay ne kadar erkeksi olursa kendini o kadar zor kabülleniyor ve toplumda onun eşcinselliğini kabül etme ve anlamlandırmakta daha bir zorlanıyor sanki. Sen eşcinsele benzemiyorsun, sen eşcinsel olamazsın sözü feminen olmayan gaylerin çok sık duyduğu kelimelerden birisidir.

Yıllar önce sanırım Murathan Mungan'ın bir yazısında okumuştum, örneğin askerde feminen, kırılgan tipler genelde merhametli arkadaşları ve üstleri tarafından korumaya alınırken, erkeksi bir eşcinsel adı çıkınca hem üstleri hem arkadaşları tarafından çok daha sert bir tepki ile karşılanıp fiziksel ve psikolojik şiddete uğruyormuş.

Bunun sebebi, bir erkeğin kadınsı bir gaye bakıp çok rahat "ben bunun gibi değilim" diyebilmesi ama kendisi ile aynı gözüken bir eşcinseli gördüğünde içinde bir yerde olan bastırılmış gay olabilme ihtimali ve korkusunun, hatta içinde bir hayalet gibi dolaşan eşcinsel ve biseksüel eğilimlerinin açığa çıkıp, o kişiye yönelik çeşitli şekillerde şiddet, nefret olarak yönelmesiymiş.6 yorum:

hermiyas dedi ki...

kedi merak ettiğim bir husus var!
maskulen gaylerde biseksüellik ne kadar yaygın? Bence gay aktifse biseksüellik ihtimali çok daha fazla artıyor..

gaykedi dedi ki...

Hermiyas-
Gay gaydir, bisex'de bisex. Aktif gay biseksüel sanırım tanım dışı bir bir şey :) Şaka bir yana ben de aktif biseksüel erkek çok gördüm, ama pasif biseksüel daha az gördüm bu güne kadar.

hermiyas dedi ki...

Şöyle düşünelim; travestilerle birlikte olan binlerce "DELİKANLI" Türk erkeği farkında olmadan ne oluyor?

fem dedi ki...

Hayatimda ilk defa 3. sinif gay muamelesi yapilmanin yaninda feminen olmanin bi avantajini görücem heralde ki onun da doğru olduğu şüpheli bence. Yoksa herkes feminen taklidi yapmaz miydi?

gaykedi dedi ki...

hermiyas
O yiğitler travesitiye pasif oluyorsa "böcek" oluyor travesitilere göre, yani gizli gay. Travestiyle birlikte olmayı tercih eden bir delikanlı psikoloji bilimince ya gaydir ya bisex. bu kızlarlan da hoşlanıp hoşlanmamasına bağlı.
___________________

fem
çoğu kişi dikkat çekmek ve aşağılanmak istemez. feminen eşcinsellerin çoğu bu homofobik ülkede belki istedikleri halde, narin yapıları, ses tonları v.s yüzünden dikkat çekmemeyi başaramıyorlar.

kristal dedi ki...

hayat sanki sadece bisex ya da heterolardan ibaret...mevlana hazretleri;insanın gözden ibaret olduğunu söylüyor.kainattaki zenginliği göremeyen göze ne denir?koca bir körlük...