09 Ekim 2009

Komedi
Din Üçlüsü !'Komedi Dans üçlüsü' olur da (bkz. link), 'Komedi Din Üçlüsü' olmaz mı? Ben bu muhteşem üçlünün 1 numarasına burun farkıyla Cübbeli Ahmeh Hoca diyorum, 2 numara ise Zekeriya Beyaz olur, 3. de siz bulun artık.

Benim 3. favorim; Kızını daha namuslu olması için İmam hatipe gönderen, kızı okuldan kocaya kaçınca da felç geçiren büyük amcam.10 yorum:

7.oda dedi ki...

ali kalkancı olsun :)

sufi dedi ki...

Bir de Malatyalı şeker İmam var.

Ozan Kayra dedi ki...

benim eniştem var! rakip tanımam. hiç de sevmem.. =)

sidik yarıştıran kaplumbağa dedi ki...

tabiki 3. motorcu adnan hocada,
kedi ya öyle namus, imam hatip takıntılı bulgaristan göçmenleride var mıydı ya.. çok genelliyorum ama sizin oralılar ilericidirler ya :S

zihni dedi ki...

komedi olur da Nasreddin Hocasız olur mu:)

Yalnız arada bir fark var; Nasreddin Hoca Edebi mizah anıtı, resme koyduklarınız ise dinden geçinen hem de köşe dönen cinsler.
Onların yanına koyup koymamayı takdir-i ilahiye bırakma istersen, koy gitsin.

Günay Doğan dedi ki...

Kesinlikle Adnan Oktar :)

Goddess Artemis dedi ki...

Sevgili Kedi,

Ben bu ikilinin yanına en çok, bir dönem milletvekilliği de yapmış, Atatürk'e hakaret ettikten sonra götü kurtarmak için saçları sarıya boyayıp ortalıkta "ben Mesihim" diye gezen Hasan Mezarcı'yı yakıştırdım.

LocuS dedi ki...

oktar yada babuna çok müsaid bir soy ad babuna babun gibi...

B.B.B. dedi ki...

Hiç tanımadığım rahmetli anneannemi; sırf kendi babası ve annesi ve ablası öyle istiyor diye, senelerce dövdüğünü ve kadıncağızın hastalıktan, bir hastane köşesinde kendi başına ölmesine göz yumduğunu ancak birkaç sene önce öğrendiğim "Hacı" dedem.

aksilaz dedi ki...

Kesinlikle Hasan Mezarcı.