01 Ağustos 2009


İyi Müzik !


Her tür müziği dinlerim. Louis Armstrong'un dediği gibi; "İki tür müzik vardır. İyi ve kötü müzik". Kötü ve ticari amaçlı müzikler kendini iyi kulaklara hemen ele verir zaten. Türkiye’de maalesef bu ticari müzikler çokça dinleniyor.

Türkiye’de yapılan iyi müzikleri büyük saygıyla karşılıyorum. Keşke toplumda bu konuda daha yüksek seviyede de bilgi edinme, dinleme, satın alma, takip etme imkanlarına sahip olsaydı.

Fazıl Say11 yorum:

Adsız dedi ki...

evet katılıyorum...mesela alt yapısı olmayan müzikler onlar yani kalitesiz olanlar onlar ard arda dinleyemezsin çünkü belli süre sonra kulağı tırmalar ama altyapısı kaliteli olan müzikleri ard arda bin kere dinle şuan da 100 baskı olan funda ararınkaseti gibi dinledikçe içinden sanki sırlar acılıyor.....
diğer acıdan yabancı ve yerli cd leri alamamak inan benim gibi müziği seven için en büyük ceza keşke uygun fiyatlarda alabilsek ...umarım daha iyi olma dileğiyle her yönünden türkiye olmak dileğiyel....
çağdaş-özgür-seviyeli....koza

gaykedi dedi ki...

koza
aklına iyi müzik deyince sadece funda arar gelmiyor umarım :)

rasiel dedi ki...

iyi müzik demişken dün keşfettiğim ve pek bilinmediğini tahmin ettiğim barış mançonun ne ola yar ola( http://www.dailymotion.com/relevance/search/ne+ola+yar+ola/video/x8tj33_baryy-mancone-ola-yar-ola_music )şarkısı ile şoklar içeirsine girdim. 70lerde bu kadar melodik, etkiyeci ve elektronik altyapılı şarkı. new age ve uzakdoğu (kitaro'nun kokusunu çok aldım) melodileriyle apayrı bir gizemi var şarkının. helal olsun^^

Bugra dedi ki...

Bütün müzik piyasasını al. 15-20 tane belki çıkar.. Ele onlar.. Gerisini at çöpe. Geri dönü$ümü de yok bunların, doğada kendiliğinden kayboluyorlar..

Adsız dedi ki...

Eşcinsellikle ilgili bir sorum var. Bu top bottom more top versataile more bottom sometimes top gibi kavramları açıklayan bir post yazman münkün mü acaba. Karışık bir durum gibi.

LocuS dedi ki...

alt yapı üst yapı fuck off all ..Nneyse Neil amcanın bize bıraktığı o güzel melodik mirasının yanı sıra slogan tadında bu güzel tanımlama için ruhuna bir kez daha sevgiler saygılar. Kedi lütfen o güzel paylaşımlarından bizi mahrur etme (haftanın şarkısı için..)

LocuS dedi ki...

oopppps neil mi ne louis ..çok pardon ...

gaykedi dedi ki...

rasiel
o yılların bütün yerli yabancı şarkıları bu güne göre daha melodik geliyor bana.

___________________

buğra
güzel benzetme, geri dönüşümsüz çöp : müzik :))

__________________

adsız
nesi o kadar karışık anlamadım ama yazmaya çalışırım bir ara :)

__________________

locus
paylaşımlarım devam edecek, yarın haftanın pipisi var örneğin :p

zihni dedi ki...

bence 3 türlü müzik var:iyi müzik, kötü müzik ve amatör müzik.

amatörlük iyi ve kötü kavramının dışında kalmalı. Bir ıslık çalmak varki bazen hamada, kırda, ovada... ve o "kötü" ses ile transa gelmek var ya, duygulaı pozitife yönlendiren ve içinde "rol" (yapmacıktan duygu görselliği) olmayan amatörlük.
ayrıca, orgazm olur gibi müzik icra eden profesyonellik bir başka şey tabi, onlar para kazanmayı bir sonuç olarak görenler.... (iyi müzik gurubuna girerler).

gaykedi dedi ki...

zihni
evet amatör ruh tamamaen bunlardan ayrı ve özel bir şey. sonuçta hepimiz bir müzik aletini zevkle kurcalamış, tıngırdatmaya çalışmışızdır.

LocuS dedi ki...

pipi mi yeaah hiç görmedik sayende kavuşucaz kendileri ile yaşasııın ...................