22 Ağustos 2009


Çırpınış !


Ben kişisel olarak, bu ülkeyi hep çok zengin ama beceriksiz eski zaman ailelerine benzetirim. Her şey vardır, han, hamam ama çok başlılık ve iletişimsizlik ağır bastığından işler yürümez. Herkes çırpınıp durur ve zamanlar geçer.


Işıl Özgentürk (senarist, yönetmen, yazar)3 yorum:

Eflatoon dedi ki...

güzel ifade...
düzeltmek için ilk adım ise doğru teşhis olsa gerek. milletin aileden, ailenin de bireyden oluşması gerçeğince bu problemin taaa benim iç ölçülerime kadar kazınmış olduğunu görebiliyorum. kendimi muhasebe edip yeniden ve daha doğru bakmaya gayret edeceğim. ;)

bu memleketin temel konuları da bu sorunlara bulaşıp hisselerini alıyorlar. eşcinsellik gibi... eşcinsellik için de herşey var, han hamam ... diye başlayıp, işlerin yürüdüğü ve "yurdum" derken gülümseyeceğim bir gelecek ümid ediyorum.

gaykedi dedi ki...

Eflatoon
bugün çoğu kişinin burun kıvırarak baktığı osmanlının bile son dönemlere kadar günümüz türkiyesinden çok daha az homofobik olması iyi bir maya sayılabilir, elimizde bir sürü güzel malzeme olduğu halde beceremiyoruz ya bazı şeyleri yapmayı ona üzülüyor insan.

Merope dedi ki...

ama içindekiler... sırf iletişimsizlikten degil, kendi beceriksizliklerinden ve küçükhesaplarından dolayı da çırpınmazlar mı?