03 Haziran 2009


Kahvaltı !


Kahvaltı yapmadıysanız bu sabah bir değişiklik yapın, sabah kahvaltısında yumurta yerine göz yiyin, bu uzakdoğuluların pisboğazlığı beni öldürecek diyeceğim ama ayıp olacak. Ah şu kültürler. İslamda da çekirge yemenin helal olduğunu, bazı Arap ülkelerinde çok severek yendiğini duymuş muydunuz?34 yorum:

Hamamböceği dedi ki...

sabah sabah baya bi iştahımı açtı özellikle şu resim =P

pisikopati dedi ki...

Yanlış bilmiyorsam çekirge ciddi bir protein kaynağı. Göz yeyince de görme yetimiz artıyor olabilir :)

Xenophilius dedi ki...

Bir din savaşında helal kılınmıştır çekirge yemek;müslümanlar dara düşüp savanlar arasındaki çekirgeleri toplayıp yemeğini yapmışlardır...Uhud savaşıyıdı hrlde...

Terapist dedi ki...

Yemekleri görünce aklıma bir program geldi. Neydi o Acun Ilıcalının sunduğu program? İğrenç şeyler yiyorlardı da birinci oluyorlardı? Fear Factor mıydı?

*PussyCat* (=^_^=) dedi ki...

(>.<) Nerde en uç bir şey var çekikgözlülerde. Sevmiyorum ulen.

gaykedi dedi ki...

h.böceği
rafadan mı pişsin 'göz'ünüz :))

_________________

psikopati
koç testisi yersek ne yetmiz artar :p

_________________

xenop
4 mezhepte de helalmiş ilginç.

_________________

terapist
orada yemek değilde ağıza almak ve o iğrenç mahlukları taşımak sözkonusuydu, ıykk :D

_________________

pussy
çekikgözlülere "amcık gözlü" deyince çıldırıyorlar biliyor musun :))

Rodmank dedi ki...

ögghhh ne iğrenç resimlerdir onlar

principessa demek prenses (!) demek dedi ki...

çinli bi arkadaşım vardı , kurbağa bacağı yediklerini söylemişti.hatta bacağı değil kurbağayı :D

birde facebook ta bir ara "çinde yemekteyiz" adı altında bir video vardı.Balıkları kızartıyorlar güya, yicekler hala kıpırdıyorlardı , bir ikincisi de yılanı kestiler , tabağa koydular, yılanlar kıpır kıpır , adamlar onu yedi yaaa... .ıykkk öpğhkk..

Adsız dedi ki...

bnde solucan kızartmasının tadını çok merak edıorum. bir gün umarım tadına bakma imkanım olur yenmiş tabakdaki gözün o beyaz tarafıda aynen deniz anasına benzio

gaykedi dedi ki...

rodmank
nimete iğrenç denmez günah günah :))

_________________

prenses
ya kedi, köpek yemelerine ne demeli, zavallı kuçular :(

_________________

adsız
bol şans sana lezzet arayışında :p

principessa demek prenses (!) demek dedi ki...

hakkaten iğrençler ama yaa
ben nimet mimet demem onlara valla ,nasıl bir mide çeşidi var adamlarda anlamadım doğrusu..

(¯`·._.·[ (Afilli Yazar) ]·._.·´¯) dedi ki...

Ne olmuş yani bizim ülkede bok yiyen olduktan sonra gözde birşey mi?

Adsız dedi ki...

ya bu ne gözü.

hangi canlının.. insan deme lütfen

Adsız dedi ki...

Göz mü? Iyh! Kimi arap ülkelerinde de çekirge yendiğini bilmiyordum, çok acayip ve ilginç!

gaykedi dedi ki...

prenses
mide değil onların ki sanırım çöplük :D

_____________________

afilli
kokoreç ve işkembeden bahsediyorsun sanırım :p

_____________________

rogue
öküz olmalı ya da büyük bir balık gözü belki, bu arada seni gördüğüme çok sevindim yazsana bana yahu neler yapıyorsun gaykedi@gmail.com :D

ESTHER dedi ki...

Herşeyi yiyorlar haklı adamlar, onca nüfus başka türlü nasıl doyacak yemek seçseler.

gaykedi dedi ki...

tequila
ben arabistanda görev yapan bir osmanlı komutanının anılarında okumuştum ilk.

________________

esther
iyi bari ölülerini gömmesinler onları da yesinler :D

Berna dedi ki...

Bu adamların cenin yedikleri doğru mu? Gören, bilen var mı?

*PussyCat* (=^_^=) dedi ki...

hahaha, kidicim bilmiyordum ama ilk fırsatta deneyeceğim. :]]

ertank dedi ki...

bir vejetaryen olarak bu propaganda fırsatını kaçırmayayım: hayvanı öldürmek yeterince iğrenç, sonra ister butunu yemişsin, ister gözünü, bunlar kültürel nüanslar.

gaykedi dedi ki...

berna
ben duymadım, yuh artık onu da yemesinler kusur kalsınlar diyorum, yalnız içine bolca fare cenini ya da yeni doğmuş fare yavrusu koydukları bir içkileri vardı, böğk :D

__________________

pussy
dikkat et saldırmasınlar :p

__________________

ertank
harikasın, bende balık dışında kalan etleri yememeye çalışan bir vejet. adayıyım :)

Stil Direktörü dedi ki...

Yalnız birşey diyeceğim şekerim; kurbağa bacağı ve yılan bacağı muhteşem ötesi. Evet göz abartı ama Tayland'da ilk başta bende yadırgadım ama tadına bakınca kedim amanın diyorsun.

Hele birde kafan güzelse, sohpet iyiyse ne bulsan yiyorsun şeker :)

thesaurus dedi ki...

ne gözü bu peki?

gaykedi dedi ki...

stil d.
yılan bacağı yemiş olamazsın, yılanların bacağı yoktur çünkü, bence o yediğin şey yılan olmalı, gene de kedi, köpek yemediğine sevindim :))

____________________


thesaurus
bilinmeyen göz :p sanırım büyük baş bir hayvan ya da büyük bir balık gözü.

elektromat dedi ki...

Yani yıllardır midye, deniz ayvası deniz kestanesine laf atanlar, aslında en has böcekleri mi yiyolarmış?! Pes.

gaykedi dedi ki...

elektromat
din konusunda bu halkın bilmediği, onlardan özenle gizlenen o kadar çok şey var ki.

Adsız dedi ki...

Sana bir kaç sorum var kardeşim:
1- Neden islam dinine her fırsatta taş atıyorsun? Yoksa, senin eşcinselliğini desteklemediği için mi?

2- İslam'da çekirge yemek helal olabilir ama bunu da her fırsatta yememiz söylenmiyor! Etrafta yiyecek hiçbir şey yoksa ve açlıktan ölecek durumdaysanız yiyin diyor ki bu durumda çoğu kişi aynı şeyi yapar!

3- Domuz etinin helal olduğu bir dini eleştirmek yerine neden islam?

Bunların cevabını ver, abuk subuk ayetler uydurup yazma, sonra da istediğin haltı ye.. Allah'a havale..

gaykedi dedi ki...

adsız
1- dinlerle bir sorunum yok benim derdim her dinden yobazla, ki dünyada şu an yobazı en meşhur din üzülerek söylüyorum "islam". :(

2- eşcinsellik ve islam konusunda benden daha çok kafa yoran arkadaşlarım var;

http://gayislam.blogspot.com/

3- günlük yaşamda yenmesine de izin var çekirgenin, ayrıca savaşta ya da kıtlıkta zaten domuz at ve pek çok şeye ayrıca izin var.

4- bende seni tanrıya EFT ediyorum.

Adımı vermiyim gören duyan olur neme lazım böyle iyi. Kusura bakma kedi, yorum yazarsan yorumuma bu ismi üste yazman formatını biraz hırpalayacak ama umrumda bile değil ezberi bozalım dedi ki...

Benim de eşcinselliğe saygım var ama gerçekten bazı şeyleri zorluyorsunuz. Mezhepler her kafadan birşey söyler. Dini ama şu imam helal dedi ayy nası helal olur bu din ne kadar yobaz, bakın iranlılar neler yapıyor ay bunlar faşist ay müslümanlar terörist demek ne kadar doğru ? Peygamberimiz bildiğim kadarıyla savaş sırasında bile o sırada yakaladıkları kertenkele benzeri bir hayvan için haram değildir ama ben yiyemem isteyen yesin demiştir. Mesela kurban kesmek, bir sürü insan o hayvanların da yaşamaya hakkı vaaar nası keserleeer canileeer diye çınlıyor. acaba bilgielri var mı ki İslam'a göre belli olgunluğa erişmemiş hayvanlar kesilemez çünkü onların da yaşamaya hakkı vardır. Acı çektirerek kesilemez. Hayvan kesimden önce acı çekmemeli, strese girmemelidir.

Ya da İslam kadınlara ikinci sınıf muamelesi yapıyor mevzusu mesela ne kadar tek yönlüdür. İslam'a göre eşit davranabiliyorsanız birden fazla kadınla evlenebiliyorsunuz. Eşit davranabilir misiniz ? No i don't think so. E peygamberiniz bilmem kaç kişiyle evlendi ? Onların çoğu savaş sırasında koruma altına almak için falan için filan için yapılmış kısmen formalite evliliklerdi.

Tabii benim bu şekilde yorumlar yapmam, insanları taşlamam da yanlış. Tesiri yoksa söyleme demiş Mevlana. Ama Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil (Bu arada kaynak aramadan kafadan kafadan yazıyorum inşallah 1.söz Mevlana'ya aittir. Yoksa Yunus Emre kusura bakmasın :D )

Neyse canım..

Sonuç olarak İslam'ın aslında bir suçu yok. Suç müslümanım diyip müslüman olamayanlarda. Ben de müslümanım diyorum ama ne kadar müslümanım ? Dedikodu desen biri bin para, indir pornoları doldur kotayı, Yatsı kaç rekat onu bile bilmem ama Allah'a gönülden inanıyorum, yeteri düzeyde oluşturamamış olsam da (ibadet eksikliği yüzünden) kısmen bir sevgi ve korku var.

Gerçek müslümanlar çok iyi adamlardır sözün özünde. Ama bugün kaç kişi gerçekten namaz kılıyor mesela. Namaz kılmak kültür fizik hareketlerinden ibaret midir ? Kaç kişi namaz kılarken bir huşu hissediyor gözleri yaşarıyor ? ve kaç kişi camiiden çıkınca karı kız kesiyor ? Bu tip düşüncelerin oluşum sebebi de biziz yani.

Ama gaykedi bunları senden duymak üzüyor beni işte. Mesela bu siteye girip, İslam'a inanan ve sana saygı duyan bir sürü insan var fakat sen onların dinlerini fütursuzca karalayabiliyorsun. Sana saygı duyan insanları kırmamak için bence biraz daha özenli ol naçizane tavsiyem, tabii sana kalmış. Helal/haram olaylarına çok yönlü bakmak lazım. Ayetlere aynı konudaki benzer ayetlerle bakmak lazım, kökenlerini olaylarını araştırıp herşeyi ortaya dökmek lazım. Dökemiyorsak da direk iğnelememek lazım.

Bu arada gaza gelip o kadar yazı yazdım madem sayın kedi bir de şunu ekleyeyim;

Mesela baban galiba sana Tanrı seni böyle yarattığı için sakın kızma dedi değil mi ? Dünya tamamen sınav dünyası. Herkes eşit olmak zorunda değil, herkes eninde sonunda adaleti görmek zorunda değil. Mesela Allah sizi yürüyemez halde yaratıp sınar. İsyan etmezseniz puanları toplarsınız. Gay yaratır götünüzü vermezseniz puanları toplarsınız. Zengin yaratır, paraları verirseniz puanları toplarsınız.

E doğuştan Hristiyan, yahudi, budist olanlar ne yapacak bebişim ? İşte bu soru beni aşıyor. Ama o konuda da teorim önlerine bir fırsat çıkarılıyor olabilir. Ya da reankarnasyon mantıklı geliyor. İnsan bir müslüman, bir hristiyan, bir hetero, bir homo yaratılıp tek tek sınanıyor düşüncesi. Dehşet verici ama neden olmasın ? yalanlayabilecek bilgim yok.

Görülebildiği gibi psikolojisi, düşünce aktarımı kısacası hiçbişeyi düzgün bir adam değilim. Kusuruma bakmayın. Okuyanlara, yorum yazanlara genel olarak evrene (bööyle bir kucaklamış olayım baari)teşekkür ediyorum. Esen kalın.

Bu arada gaykedi Turk Telekom seni de kapatmaz inşallah. Şerefsiz lan bunlar.

gaykedi dedi ki...

"İslam'a inanan ve sana saygı duyan bir sürü insan var fakat sen onların dinlerini fütursuzca karalayabiliyorsun." yazmışsın, derdim dinlerle değil, her dinden yobazla, kabül edersin ki % oranları ile dünyada yobazı en bol din M.S 2009 itibariyle islam gözüküyor ve ben müslüman bir ülkede yaşıyorum bu yüzden müslüman yobazlarını daha fazla çekiştirmemde ne sakınca var? insanlar dinini tanımıyorlar, mevlana da müslüman sonuçta talibanda, usama de müslüman yunus emrede...

yazında bir sürü vurgu var, mesela çekirge konusu, arap halkının çekirge sürüsü görünce ellerinde torbalar toplamaya gittiğini okumuştum bir türk komutan'ın anılarında... araştırmadan, bilip bilmeden bir şeyler yazmamaya gayret ediyorum ayrıca yazma ve konuşma üslübumun çok sert olmadığını hep söylerler...

burada benim için esas ilginç olan pek müslüman geçinen halkımızın çekirgenin helal olduğunu bilmemesi, daha pek çok dinsel ve dinsel olmayan şeyi doğru dürüst bilmemesi gibi... örneğin ben geçen gün bir yaşıma daha bastım, islamda Ehl-i sünnet yani dört hak mezhepten biri sayılan 'maliki'lerde anal seks helalmiş :))

http://gaykedi.blogspot.com/2009/04/helal-ve-anal-muslumanlk-hakknda-cogu.html

Bu sefer nickimi kısa tutacağım, karakter sınırı yok galiba ama sınırları zorlamak iyi bişi değildir di mi Bayramoğlu dedi ki...

Kedicim üslubun gerçekten harika. Senin kadar iyi yazabilmeyi isterdim. Birkaç sene öncesine kadar kaç akvaryum sitesinde olay çıkardım üslubum sayesinde :D

Evet en çok İslam'da yobaz olduğuna katılabilirim ya da yobazlıkları göze çarpan bizleriz.

Benim demek istediğim yazılarının bazılarında din yobazlarını değil de dini eleştriyor gibisin. Yani bence birçok konuda dini suçlayamayız. Çekirgede ısrarcıyım mesela. Peygamberimiz yaşasaydı çekirge yemezdi bence, yaşarken de yemedi mesela. Tabii bence demekle bitmiyor iş gerçekten, ben sadece mantığımın gösterdiği yoldan kör topal yazıyorum.

Anal seksin helal sayılması enteresan. Bu mezhep olayları gerçekten enteresan, yedi bitirdi beni :D

Gerçi dindeki kavramlar sözler yoruma o kadar açık ki ne şekidle algılanmalı;

bakın örnek vereyim.

Mesela hadi galiba "Kadına arkadan yaklaşmayın" . Şimdi bunu iki şekilde yorumlayabiliriz; Birincisi anal seks günahtır, yasak bölge, aman. Ama benim aklıma şu yorum da geliyor; Anal seks kadının kutsallığına, doğurganlığına hakarettir, bu yüzden kadınlarla anal seks yapmayın. Bu durumda gaylere gün doğar yani bilemiyorum :)

Tehlikeli konuşmalara giriyorum aslında ama tehlikeli ded eğil aslında düşünmek gerek, din dogmatiktir ama Allah'ın varlığınıi peygamberin gerçekliğini, melekleri sorgulamamak gerekir. Bu tip konularda kafa yormak dini ileriye taşır bence.

Neyse canım benim düşüncelerimin çok da bir önemi yok.

Bu arada kusura bakmıyosun değil mi kedi, iç konuşmalarımı döküp duruyorum bloguna.

Sağlıcakla

gaykedi dedi ki...

takıl kafana göre, rahat ol, hakaret küfür yoksa şeriatçı arkadaşlara bile tahammül ediyorum bu blogda, senin tatlı çemkirmelerini mi çekemeyeceğim yahu :))

gaykedi dedi ki...

bu arada eklemeyi unutmuşum;

http://gaykedi.blogspot.com/2007/07/tanr-amerikan-tarihinin-en-derin.html

Adsız dedi ki...

sen de kısmen haklısın artık islamı da yobazlaştırdılar ne diyelim... bak şahit olduğum birkaç şey:

bizim eski mahalleden iki tane çocuk (çocuk dediğim de abim yaşında) Atatürk'ten, Atamızdan nedense aşırı derecede nefret ederlerdi ki bunun nedeni Atatürk'ün güya müslüman olmayışıymış.. Neymiş efendim; Atatürk halifeliği kaldırmış, bak sen.. Bence son derece iyi etmiş.. Halifelik var olsaydı şu andaki halife kim olurdu? Fethullah Gülen mi? Hüseyin Üzmez mi? ve diğer bir konu da; bir liderin dini bizi ilgilendirmez. bizi ilgilendiren şey liderin lider olma özelliğidir ki bunun dinle alakası yok... Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu mu? Kurdu.. Bu ülkeyi kurtardı mı? Kurtardı... O zaman bu adamın dinine bakılmaz! Ordan burdan duyduklarıyla çamur atıyorlar.. ve dedikleri en çarpıcı şey de buydu: Türk askeri olmasa Atatürk .....mı alırdı! Kardeşim o askerleri örgütleyen, bu vatanı birlik olmaya davet eden kimdi? Örneğin bir futbol takımını düşünün: takımdaki herkes müslüman olsun teknik direktör de müslüman ama başarısız biri... Bu takım başarılı olabilir mi? Demek ki neymiş; liderlerin dinine değil, liderliğine bakacaksın!