06 Mayıs 2009


Cinselliğin
Karanlık Suları ![... Fransa’da cinselliği kimse umursamaz, ya da umursamazmış gibi yaparlar. ‘Gay filmler’ vs, diye ayrımlar yapmak çok Amerikalı bir şeydir. Fransa’da iyi veya kötü yönetmen vardır.... ]


Françoise Ozon'a ait bu sözleri, onun çektiği, insan cinselliğinin karmaşası üzerine 15 dakikalık bir kısa filmi 'şuradan' izlemeniz tavsiyesiyle bitireyim.10 yorum:

Bugra dedi ki...

Merhaba Kedi ;

Filmi indirdim ama daha izleyemedim.. Yalnız diğer linkte altyazı yok.. Ben buldum, çat pat anladığım kadarıyla uyumlu.. Dileyen a$ağıdaki linkten indirebilir..

http://www.speedyshare.com/166814409.html

Çok meraklandım yine, en yakın bo$ zamanımda izleyeceğim..

Mutlu günler efenim..

Bugra dedi ki...

Az önce izleyebildim filmi..

İlk ba$ta muziğe baya bi takıldım, sahneyi 3 defa izlemek zorunda kaldım kim olduğunu bulmak için.. Çok tanıdıktı... Ama nafile, google sagolsun Sheila olduğunu öğrendim. Arkada$ta iyi dans ediyor he, Sebastian'di sanırım adı..

Daha sonra bir çırpıda bitiverdi film.. Aklımda tek bir soru vardı oda, hangi sevi$me sahnesinin gerçek olduğu. Gerçi farklı yorumlar ile tartı$ılabilinir bir potansiyele sahip..

Te$ekkurler Kedi, Bug

gaykedi dedi ki...

bugra
altyazı için teşekkürler, ben de Sheila'ya ait mp3'ün indirme linkini vereyim bari :p

"http://www.speedyshare.com/358149319.html"

Bugra dedi ki...

Super ! Tekrar, te$ekkurler :)

neon dedi ki...

alt yazı için teşekkurler..

(¯`·._.·[ (Afilli Yazar) ]·._.·´¯) dedi ki...

Biseksüel insanlar yunuslar gibidirler her yana sürtünmek hoşlarına gider. Hep araftadırlar. Hem nala vurarlar hem mıha. Gündüz eli amdadır gece yarrakta. Biseksüel insan (ismine ikiseksüel dersek dilimize daha uyum gösterir) Yeryüzünde girebileceği bir sürüsü yoktur, hep yalnızdır ama bu sikinde bile değildir. Kimse kendine yakın bulmaz. Ne Heterolar benimseyebilir onları ne homolar. Ama yinede kadınlarla birlikte olabildiklerinden ve eşcinsel kimliğini sakladığından iyi rol keser. Kafası karışık bu insan tayfasına göre eşcinsel değildir, sadece hayattan zevk almaya çalışıyordur. Arı gibi her ota boka konar. Sonra birgün evlenir, çoluklu çocuklu olur ama aklı hep oğlanlardadır. Durur mu, durmaz. Hemen arayışa başlar soluğu bulduğu ilk erkekle yatakta alır. Ostropoza kadar gider bu şaşkın arayış.
Hani Allahında bunları yaratırken kafasımı karışmış bilemiyorken onların med-cezir hallerini anlamamak mümkün değil.

Ben indirip izledim fakat altyazı bulamadım diye diyalogları kafamda oluşturdum. Biseksüellik bize(biz kimiz?)çok mu mekanik geliyor? Tanıdıklarımın bir çoğunun kadın sevgilisi erkek oynaşı olur.
Bahtsızlığıma hep böyleleri denk gelir, bir kalbe iki kişi sığar mı düşüncesine kapılıp boşluklardan boşluk beğenirim. Ha bu tipler ne kadına adam gibi sevgili ne erkeğe gay gibi. Biz orta kararlıları toplumca sevmeyiz, ya oralı olmalısın ya buralı.

(¯`·._.·[ (Afilli Yazar) ]·._.·´¯) dedi ki...

Ayrıca teşekkürler gaykedi, eyvallah...

gaykedi dedi ki...

afilli
bisexlerin iç dünyasını o kadar güzel anlatmışsın ki doğrusu üzerine eklenecek pek bir şay kalmamış, ben biseksüel arkadaşlarıma, dostlarıma asla evlenmemeleri ve çıktıkları kadın-erkek tüm insanlara fazla vaadlerde bulunmamarı, onların duygularıyla oynamamaları tavsiyesinde bulunuyorum, çünkü sanki gerçekten maymunsu, çocuksu bir iştahları var :p

Adsız dedi ki...

verdiğin filmi izlemedim henüz. bi ara bakarım.

fransız filmleri konusunda hakkı var yazarın. eşcinsellik o kadar normal bi tema olarak işleniyor ki hayatın tamamen bi parçası olduğunu görüp de öyle olduğunu kanıksamamak işten bile değil. dolayısıyla da koskoca bi millet olarak anlayışlı olabiliyorlar eşcinsellere karşı.

ne hoş.

aklıma bir de pedro almodovar'ın filmleri geldi :) ispanyollar da eşcinselliği gayet güzel işleyebiliyorlar :)

gaykedi dedi ki...

emre
katolik ispanya bile eşcinsellere evlenme hakkını verdi :((