06 Nisan 2009


Haftanın Şarkısı !


Eğer şarkının uzun girişine ve başında bolca öten baykuş seslerine 1,5 dakika tahammül edebilirseniz 'aşağıdaki' kızılderili yakışıklıdan bile daha güzel bir parça var bu hafta.

Kızılderililerin doğum, ölüm, ilkbahar gibi özel zamanlar için söyledikleri şarkıları (bir çeşit ilahi de diyebiliriz aslında) modern enstrümanlarla yorumlayarak önümüze seren, Alman besteci, şarkı sözü yazarı, yapımcı ve piyanist Claus Zundel'in bir projesi olan Sacred Spirit yorumluyor;

Ly O Lay Ale Loya (counter-clockwise circle dance) isimli bu güzel şarkıyı 'şuradan' Mp3 olarak indirebilirsiniz.Bilgiler Wiki ve Ekşi'den derlenmiştir.

5 yorum:

Adsız dedi ki...

Her kültürde insanlar doğaya ve yaşamdaki doğal gelişmelere duyulan saygıdan ötürü kutlamalar yapar şarkılar söyler.Hal böyle olunca hangi dilde olursa olsun o duyguyu yaşayabilme şansını yakalayabiliriz..Bizler ne zaman doğaya ve yaşamdaki doğallıklara saygımızı kaybettik boş ve donuk gözlerle bakmayı o zaman öğrendik.Haliyle iletişimsizlikde bu noktadan sonra büyümeye başladı..

Şarkı için teşekkürler..

Hera..

gaykedi dedi ki...

hera
şamanizm ve doğa ilişkisi çok güzel bir ilişki, sanki diğer dinerde bu konuda bir kopuş var değil mi?

Adsız dedi ki...

güzel aldığı puan=6 daha fazlasını beklemsin :))))

Adsız dedi ki...

Günümüzde felsefi düşünceye öcü gibi yaklaşan ve sembolizmi anlama kapasitesinden yoksun insanlar topluluğu ile bir sürü şeyden kopuş var..

Hera..

gaykedi dedi ki...

koza
fazla beğenmedin yani, iyi bir şarkı sana ya göbek attırmalı ya da ağlatmalı anladığım kadarıyla :p

__________________________

hera
hem de ne "kopuş" :((