26 Mart 2009


Estağfurullah !


[...Ünlü basın fotoğrafçısı Garbis Özatay anlatırdı: Güneydoğu'da bir röportaja gidiyor, laf arasında "Ben Ermeni'yim," deyince, hemen "Estağfurullah efendim," diyorlar!...]

Alin Taşçıyan'dan bu satırlar bana; "Ben de eşcinselim" deyince kendi kulağımla defalarca duyduğum "Sen hiç eşcinsele benzemiyorsun" lafını hatırlattı.20 yorum:

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

:) iyi bir konu başlığı olmuş esasında..bu konuda yazacak ne çok yaşanmışlık vardır sahi sen de.
Töv be Töv ve Estağfurullah :)

Adsız dedi ki...

eşcinselleri ne sanıyorlar acaba? böyle kafasından anten, k.çlarından kuyruk çıkan yaratıklar falan mı :D

ya da illa da feminen olup, kızsal özellikler sergileme eğilimi içinde olmak mı sanıyorlar...

ben ne eşcinseller gördüm, halk tabiriyle adam gibi adam, kıllı göğüslü, kodu mu oturtan... demekki feminenlik falan değil olay. ya da lezbiyenler için erkeksilik değil.

sadece ve sadece hemcinsine ilgi duyan, karşı cinse ilgi duymaktansa.. bakın pek de bi fark yok yani düzcünsellerle aramızda, cinsel eğilim dışında... onun da aramızda lafı oluyo ya pes yani.

"estağfurullah"mış... kıçımın estağfurullahı... küfür sanki ermenilik.

Xenophilius dedi ki...

Şekilcilik ve kalıplar ilişkisi efendimX)

Adsız dedi ki...

Sevgili gayKedi, insanoğlunun davranış, düşünce ve karakteri plastik kalıptan dökülseydi bu aptallara kolaylık olurdu, yok ya yapmışken bedenlerde kalıptan olsun bu kafaları yormamak lazım. Zaten durağanlar. Ama bu tür dünyanın her yerinde var. Ülkeme has değil yani... eşimle yurt dışında Türk olduğumu ispat etmek için çantamdan pasaport çıkartıp göstermişliğim çoktur:)) Bir Türk prototip onlara göre neyse?.... Hadi ben kozmetik mozmetik, saç boyası felan akıllarını karıştırıyorum, eşim garibim o da illa Amerika'lı. Neden ama dediğimizde " Amerikalı gibi İngilizce konuşuyor" muş.....kih kiih
Sevgilerimle
Adsız Ablan

gaykedi dedi ki...

e.d
ohoo hayatım kitap olur genç yaşımda :))

________________________

e.d
en büyük cinsel organımız aslında "beyin" ama tabi kimileri bunun farkında değil :p

________________________

xenop
sanki uzaylıyız anasını satayım :D

________________________

adsız ablan
prototip = tipitip :))

sidik yarıştıran kaplumbağa dedi ki...

yanımızdaki apartmanının kapıcısının karısı feci yaramazlık yapan kızlarına "Ermeni kızı Ermeni" diye kızdığını duyunca bende çok şaşırmıştım. Ermeni kelimesi kullanarak yapılan hakaretler çok yaygın Anadoluda. Ne kötü birşey, sanki bu insanlarla yıllarca birlikte yaşamadılar :(

TuTasTemre dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

kedicik yemeyelim birbirimizi :D

Adsız dedi ki...

kesinlikle kotu bi niyetim yok ama ben gercekten hala anlamiyorum, onlarca gay arkadasim var, onlara da soruyorum ama bi sonuca varamiyorum.insan neden gay olur, altinda yatan biyolojik nedenler nedir?doganin, dogal seleksiyonun favor edicegi bisey deil cunku, senin gay olmana neden olan genler uremeni de engellemicek mi dogal olarak ve sonucta senin tasidigin genlerin yok olmasina neden olmicak mi?olmasi gerek.bilmiyorum belki de ayni genlerde mutasyon orani da cok yuksektir, tekrar tekrar ortaya cikiyodur, kim bilir?

gaykedi dedi ki...

kaplumbağa
kimi yunanlı annelerde çocuklarını "seni türkler yer" diye korkutuyormuş, toplumların da bir bilinç altı var, üzücü...

______________________________

tutas
hepimiz milletimizi seviyoruz, milliyetçiliğin dozunu ayarlayamayanlar, ırkçılıkla karıştıranlar utansın...

______________________________

digin
hadi oradan motorr :))

______________________________

adsız
doğada ciddi oranda kısırlık da görülüyor, ayrıca eşcinsellik davranışları yakından incelenen 500'e yakın canlıda görülüyormuş doğada (150'si kuş türü).

http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_animals

pisikopati dedi ki...

bir de national geographic'de yayınlanmış eşcinsel hayvanlar belgeseli vardı. Lesbiyen kerteleler, gay maymunlar, yok yoktu. En ilginci de çift cinsiyetli deniz tavşanlarıydı. Karşısına çıkan deniz tavşanıyla diyelim ki erkeklik organını kullanarak çiftleşen bir deniz tavşanının tabiri caizse açıkta kalan dişi organıyla da başka bir d.tavşanı birleşiyordu. Böyle 150-200 deniz tavşanı bir topak olarak kesintisiz seks yapıyorlardı. 16 gün kadar sürebiliyormuş bu eğlence:)))

kedi, fotodaki adam Sayid mi hani lost'taki:)

gaykedi dedi ki...

psikopati
150-200 biseksüel, gay, lez. düzcinselin 2 haftadan fazla süren grup sex yaptığını düşündüm de bir an, içlerinde "said" yoktu ama :))

Adsız dedi ki...

Escinsel oldugunu neredeyse hayikiracak duruma gelmissin gaykedi. Kimseden saklamayip, escinselligi insanlara (özellikle Türk insanlarina) kabul ettirme çabasindasin. Peki hiç mi bikip usanmiyorsun? Aklindan: "Yurt disina çikip gaylerin kabul edildigi bir ülkeye gidecegim" gibi düsüncelere kapilmiyorsun?

Just merak... =)

feanor dedi ki...

hahha sonlara doğru yorumlar iyice çığrından çıkmış :D

hayır orgy ama 150-200 kişilik, skljajdsalkjdkldjkla :D filmi yapılmalı XD

gaykedi dedi ki...

asi
yok yaa öyle bir şey, inan gerçek hayat blogda bıdı bıdı konuşmaya benzemiyor :(

_________________

feanor
stadyum kiralamak gerek :p

Adsız dedi ki...

@gaykedi
Yani kimi zaman sen de gizliyorsun gay oldugunu?

gaykedi dedi ki...

asi
gizliyorum denemez buna, ama bazı insanlarla bu konuları konuşmamayı tercih ediyorum diyebilirim ki onların da çok büyük çoğunluğu gay olduğumu bilirler...

Adsız dedi ki...

'Iyi ki escinsel degilim' desem bunu siz escinselleri dislama amaçli degil, büyük zorluklara gögüs germek zorunda oldugunuzdan dolayi derim. Sanirim özellikle dogu ülkelerde escinsel olmak bir nevi kabus. Lakin gay olup boyfriendini koluna takip çarsiyi gezmek bütün dikkati (+küfür+binbirçesitlaf) üzerine çekmek demektir. Yaniliyor da olabilirim çünkü Türkiye'de erkekler zaten kolkola geziyor. Tamam çevirelim biz bunu eleleye (gerçi escinsel olmayip elele gezenleri de gördüm tr'de). Iste Avrupa'da birak eleleyi, erkek erkege kolkola gezmek dahi gaylikten sayiliyor. Ama her ne kadar yüzde yüz kabul edilmeseler bile yasamlarini 'normal' insanlar gibi sürdürebiliyorlar.

"Türkiye escinseller için bir ülke degil. Escinsel olup rahat rahat yasamak için Avrupa'da ya da Amerika'da olmali" dersem yanilmis mi olurum?

(bu konunun derinlerine hiç dalmamistim. benim de sinifimda gayler var ama onlarla ben -diger erkeklere nazaran- daha samimi konusurum. çünkü ne de olsa potansiyel bir sapiklik/abazanlik yok. ama hiç gaylikleriyle ilgili soru sormam. birden meraklandim aslinda. senin için de bir mahsuru yoksa tabi. kim bilir ne sorulara maruz kaliyorsundur. istemiyorsan sorularimi yanitsiz da birakabilirsin gaykedi =) bu arada türkçe imla veya gramer hatalarim olursa kusuruma bakmayin. elimden geldigince düzgün bir sekilde türkçe yazmaya çalisiyorum)

gaykedi dedi ki...

asi
türkiye islam ülkeleri içinde en gelişmiş kadın ve eşcinsel haklarına sahip olsa bile gene de bu konuda daha çok mesafe alması gerek...o güzel şarkıda ki gibi "benim hala umudum var"...

Adsız dedi ki...

Than I wish you all good luck. That's all I can say. :)