20 Şubat 2009


A & p !


Erkeklerle aktif pozisyonda yatmak, yani travesti, oğlan, gay düzmek kimilerine göre eşcinselliğe girmiyormuş biliyor musunuz?

Bazı çok bilmişler tarafından örneğin Fatih Sultan Mehmet, yatakta delikanlılara sadece aktif olduğundan (yani onları sadece ...iktiği için) eşcinsel sayılmayacağı iddia edilmiştir.

Bakınız Güneş gazetesinde Hüseyin Avuç bu üstün zekalı fikri öne sürdüğü yazısında 'nasıl saçmalıyor' + daha önce Fatih'in eşcinselliğiyle ilgili yazdığım 'bir yazı'.Link gebermesine karşı yedek 'yazı linki'.

22 yorum:

e.d. dedi ki...

ahahaha, evlere şenlik bi gazete yazısı olmuş bu yaw. adam ironi yapıyor sanki :D kendi içerisinde çelişkiye düşmüş. fatihin ibne olduğunu kanıtlamış aslında :D

ataerkil toplumdan gelen kuş beyinli homofobik insanların sayıklamaları bunlar. gayliğin tanımına bakarsak, gay kişinin, hemcinsine ilgi duyan kişi olduğunu görürüz. burada kimin aktif, kimin pasif olduğunu söyleyen hiç bi şey yok. erkekle yatıyorsan ibnesindir kardeşim :)

bu arada, ibne, gay teriminin türkçesidir. bu kelimenin altına aşağılama anlamı sokmaya çalışanlar hıncaldır, uluçtur, gerzektir.

tutsak dedi ki...

Kelimenin kendisi zaten buna cevap veriyor fazla uğraşmaya gerek yok ki.
EŞ-cinsel yani ''aynı cinsten olan kişiler arasındaki ilişki'' Bunun aktifi pasifi yok. Birde o savunanlara sormak gerek onlarda aynı odayı o anda paylaşıyorlarmıydı?

zoitsa dedi ki...

islam dininin eşcinselliği kabul etmediğini biliyordum.ve fatihin de islam dininde önemli yeri olduğunu..bu gerçeklerle görüyoruz ki eşcinsellik bir yaradılış biçimi sonradan olmak değil..öyle ki kötü bişey olsa hz. muhammed eşcinsel birini müjdeler miydi?

__WhOaMi__ dedi ki...

Gerçekten saçmalamış ya.Batıyla aramıza bir fark daha eklemiş olduk böylece:P

gaykedi dedi ki...

e.d
bende ibne kelimesini yeri geldiğinde kullanmayı çok seviyorum, bu kelimeyi gururla ya da aşağılık kompleksi yapmadan bol bol kullanırsak, "ibne" diyerek bizi aşağıladıklarını zanneden kişileri kendi silahlarıyla vurmuş oluruz, elhamdülillah ibneyimmm ulann var mı diyeceğin diye haykırmak lazım :))

bu arada evet yatakta üstte veya altta olmanın psikoloji bilimince bir anlamı yok, erkeklerden cinsel-duygusal olarak uyarılan erkekler eşcinsel tanımına giriyor, ha birde hem kadından-hem erkekten hoşlanan var ki onlara da biseksüel deniyor o kadar.

____________________________

tutsak
evet bir de o durum var, onlarla aynı odada mıydın kardeşim, koskoca padişah haremdeki dünya güzeli köle delikanlılara kendini düzdürür mü hiç, ona sadece ...ikmek yakışır :))

____________________________

zoitsa
bir eşcinselin müjdelenmesi ve sanırım cennette ödüllendirilmesi benim de dikkatimi çekti :P

_____________________________

whoami
batıda bazı akdeniz ve latin ülkeleri dışına böyle salak şeylere gülüp geçiyorlar, çoğu akdeniz ve arap ve latin ülkesinde sadece 'düzen'ler tam eşcinsel sayılmıyorlar, ilginç tabi :)

Esther dedi ki...

ayy şimdi bayılazaaam. böyle insanlar da köşe yazarı ya ne diyim ki neyse.. kendi hemcinsinle istersen sevişme... aşk ve şehvet gibi duygular duyuyosan zaten eşcinsel eğilimin vardır.. bunun seksle, aktif pasif fln ilgisi yok bence... bana göre olay duygu olayıdır.. illa yatağa girmiş olmaya gerek yok..

robin dedi ki...

Hazret-i Peygamber "Kostantiniyye (İstanbul) muhakka feth edilecektir. Bu fethi yapacak hükümdar ne güzel hükümdar ve onun askerleri ne güzel askerdir'' diye müjde veriyor. Gay bi komutanı övüyor ama günümüz hafızları hocaları gayliği sapmışlık olarak değerlendiriyo komik =)

ŞAHMARAN dedi ki...

muhammedin kendisi eşcinsellerin yüksek binalardan atılıp öldürülmesini izlerken.Fatihi müjdelemesi onu tatmin mi etmişti acaba merak ettim doğrusu.Ölümün bile en hafifi uygulansın ey ömer derken gelecek olan fatihten önce öleceği için kendi kusurlarını örtmek mi istemişti acaba.Bu da ayrı bir konu olabilir.
bu arada bundan aylar öncesine kadar a ve p salaklığına inanıp yaşadığım için nefret ettim kendimden.Neyseki aylar önce kendime gelebilmiş bir adamım.
sevgiler.

srqluciddreaming dedi ki...

homofobik toplum aydınları! kabullenemezler öyle İstanbul fatihinin ibne ! oluşunu , bu nasıl mentalitedir , bu ne kadar saçma bir erkekleştirme çabasıdır anlamadım gitti

gaykedi dedi ki...

esther
erkek adam sadece ..iker, ne düzdüğünün önemi yok eşek, kadın, erkek farketmez :))

_______________________

robin
evet öyle bir ironi var anlayana :D

_______________________

şah
hazreti ömer'in böyle bir ölüm emrini "duymuştum", bu arada a-p takıntısını aştığına sevindim :)

_______________________

srqluciddreaming
ibne olsa ne olacak, sanki ibneler kıçıyla düşünüyorlar, beyinleriyle değil :p

cimcime dedi ki...

a ve p den başka bi harf var mı:D
bu arada abiciğimin fiziği guzelllmiş mırnav.
tamam bu kadar geyik yeter gidebilirim uyumam lazıııımmmm:D

hermiyas dedi ki...

Fatih'in gay olduğunu ilk kez duyuyorum. Ama şahsi kanaatim şudur; bence bu tür adamlar hayatta ki her türlü zevki tattıkları için bir gün mutlaka farklı zevkler arayışına giriyorlar. Aynı şey milyon dolarlar kazanan rapstarlarda bile var. her şey ellerinde; kadınsa kadın, alemse alem; içki ve uyuşturucu cabası! ne kalıyor geriye; bu tip esktrem deneyimler! Sultan Fatih'inde böyle bir arayışa girmiş olabileceğine inanırım. Bu Fatih gay demek değildir. Biseksüellik diye de bir kavram var. Ha sonra oğlanları sevmiştir, devam etmiştir bilemem :=) Güneş yazarı ise farkında değil ama net bir şekilde Sultan Fatih'in gay olduğunu meşrulaştırmış. Ona buna bok atayım derken boka batmış.

tuerk dedi ki...

bir başka blogda yine dedim, bazı insanlar hadlerini aşan bir çok konuda bazı şeyler karalama çabası içindeler ama bir arpa boyu gittikleri yol yok. Eğer bir erkekle cinsel münasebet :ay terbiyemi takındım bugün: yaşıyorsan hangi toplumda nasıl adlandırılıyorsan adlandırıl "eşcinselsin". aktif ve pasif olmanın insanların psikolojilerindeki etkilerini incelediğim bir yazımı yayınlayacağım inşallah yıl içinde de...

ay neyse. yönetici mi? aktif mi? ay ben tanışmak isterdim :P

Esther dedi ki...

fatih gay değil biseksüel.... pekçok osmanlı padişahı gibi...

gaykedi dedi ki...

cimcime
cariyesi olmak ister misin :D

_________________________

hermiyas
çok inanılan "kadınlardan bıkıp erkeklere yönelme" ile ilgili bir şehir efsanesi var, doğrusu bu bana çok inandırıcı gelmiyor, cinsellik- eşcinsellik üzerine binlerce yazı okumuşumdur doğrusu bu varsayımı destekleyen bilimsel yazılar okuduğumu hiç hatırlamıyorum.

_________________________

tuerk
biseksüalite kavramı dışında kesinlikle çok haklısın.

__________________________

esther
biseksüel olmak zorundaydı çünkü padşahlığın devamı için çocuk çok önemli.

Esther dedi ki...

bence kadınlarla mecburiyetten birlikte olmuyordu kedi.. tamam çocuğu mecburiyetten yapıyor olabilir de.. ne bileyim herşeye sahip olmuş, her zevki tatmış bir insandı... dolayısıyla kadınlarla ve erkeklerle farklı zevkleri de istediği zaman yaşayabilecek biriydi.. onun tam olarak gay ya da tam olarak hetero olduğuna inanmıyorum, zevk-i sefa içinde herşeyi denemiş bi eleman işte... günümüzdeki çok çok zengin pekçok ünlü gibi...

gaykedi dedi ki...

esther
biseksüel olabilir ama her şeyi denediği için biseksüel olduğu fikrine katılmam mümkün değil, yukarıda hermiyas'a verdiğim cevaba bir bak şekercim.

wecarealot dedi ki...

Ben de karşıcinselleri sınıflandırmak istiyorum efendim. Her pozisyona bir harf verelim mesela, herkes kendini bu harflerin kombinasyonlarıyla tanıtsın. Karşımıza o kadar çok çeşit çıkacak ki, alfabe yetmez.

Biraz daha abartıp tüm fantezileri kodlarsak sayıları da kullanmak zorunda kalacağız. Örneğin, arabada 5, evde 15.

Arzu Pınar dedi ki...

Fatih'in sadece o şekilde yaptığını nereden biliyormuş? :::! :)

Arzu Pınar dedi ki...

hermiyas, osmanlı sultanları çok küçük yaşlarda oğlan çocuklarına alıştırılıyormuş. anneleri tarafından. başka bir kadına tutulursa oğlu diye, iktidarı paylaşmak istemeyen kadınların işiymiş çoğu.

gaykedi dedi ki...

wecarealot
yaşasın gökkuşağının sonsuz kombinasyonları.

___________________________

arzu
koskoca padişaha kendini düzürmeyi yakıştıramamış olmalı :))

ne kadar doğru bilmem ama padişah anaları için öyle bir rivayet bende duyduğumu hatırlıyorum.

homeless dedi ki...

babam benim degil fatih in ESCINSEL oldugunu duysa kalp ten gider...
( mail atsammi acaba )
nefesi kesilir valla gozleri kan canagina doner saclari dikilir

ona ( babama ) ve goruyorum ki bicok kisi ayni saplantili fikirde

aktif gay degildir karmasasi icine dusmus olan kisiler bence

escinselligi cinsel oznel duygusal herneyse birseklide denemis
ama vicdan azabi ceken kisiler
rahatlayin arkadaslar be relaxxx