11 Aralık 2008

Türkiye
Bıyık Millet Meclisi !Ak Parti de iktidarını büyük oranda güçlülerle, zenginlerle ve erkeklerle paylaşıyor. Kadınların ipinin sıkı tutulduğu, değerinin anneliğiyle ve evine bağlılığı ile ölçüldüğü, ticari hayatta serbesti ve ferahlık isteyen, Cuma’ya giden, çoluğu çocuğunun diskolara barlara takılmasından rahatsız olan ama bir iki kadeh çakma özgürlüğü de bulunsun isteyen erkeklerin ülkesinde, AK Parti çok da güzel temsil ediyor ülkeyi.

Nihal Bengisu Karaca8 yorum:

ELV79 dedi ki...

Valla KEDİ;
Gazete yerine senin bloğu açıp okur oldum artık :)
Ne güzel özetlemiş.Uzun uzun bayık cümlelerle değil.Kısa kısa ''dirilin be hey gözleri körermiş insanlar''cümleleriyle hedefi tam 12'den vurmuş.

Evenstar dedi ki...

bende biyikliyim ama

7.oda dedi ki...

walla ne doğru söylemiş..

gaykedi dedi ki...

elv79
ajans gaykedi :D

___________________

evenstar
kedilerde de bıyık vardır :))

___________________

7.oda
9 köyden kovalarlar o zaman :p

Xenophilius dedi ki...

İçimdeki kalın ve çoşkun ses:
iŞte seni bu yüzden seviyoruz ve okuyoruz kedi!Her ne kadar bazı sağ loblarını kullanmayan insanlar alıntı yapıyor desede,alıntıyı doğru kullanıp altan mesaj vermenin ne kadaar zor bi iş olduğunu ve aslında bunu herkesin yapamıyacağını gösterdiğin için...!!!

Xenophilius dedi ki...

Dış ses(tizler ve baslarım hakkında yorum yapmıyacağım:D):
Halkın %70'inin muhafazakar olduğu,her geçen gün artan iç göçlerin,halkın ortak bir kültür değilde din ve milliyetçilik bağlarıyla bir arada yaşadığı bi ülkenin aynadan yansıması tabiki akp olacaktır!Hele ki Chp'nin çarşaf açılımından sonra ülke yavaş yavaş islam cumhuriyetine mi dönüşüyor?sorusu akıllarımızda yer etmiyoR değil...

Brajeshwari dedi ki...

yazıdaki "çok da" kısmındaki de-da ekine sinir oldum. Sanırım Uzaylı ve bıyıksızım..

gaykedi dedi ki...

xenophilius
baykal soytarısını hiç dikkate almıyorum doğrusu, bu arada din ve milliyetçilik bağları bana kabile psikolojisini hatırlatıyor :D

________________________

brajesh
beni & bizi temsil etmiyor diyorsun ya da etmemeli :D