08 Ağustos 2008


Kurban !


Fetullah Gülen Konya'da Kuran kursu faciasında ölen gencecik kızlar için Allah'a verilmiş kurban demiş;


Hayır, boşa gitmedi kurbanlarınız,

Milletimiz için sadaka oldu o güzel evlatlarınız.

Sabır ve rıza göstermeniz neticesinde,

Mahşerde ellerinizden tutacak, kurban verdiğiniz çocuklarınız.


Tanrıya insan kurban eden ilkel toplumları hatırlatan bu sapık sözler için fazla birşey söylemek istemiyorum, sözü Ahmet Altan'a bırakıyorum;

O çocukları öldürdüler. Kazanacakları sevabı, çocukların hayatından daha fazla düşündükleri için öldürdüler. Kimse o binayı kapatmadı. Bunu yapmaya kalkana “dinsiz” diyeceklerdi çünkü. "Asıl dindar, o binayı kapatacak cesarete ve dürüstlüğe sahip olandır” diyebilmek isterdim.


28 yorum:

Adsız dedi ki...

ALLAH hepsinin belasını versin..eski işyerimde bir müşteriimiz vardı..tam bunun tipinde,sözde bağnaz,herkes tarafından hayırlı bir insan olarak tanından geri kafalının tekiydi..onu tanıdıktan sonra şunu anladım ki onlardaki cinsel sapkınlık hiçbir millette yok..küçük bir kızı evlat edindiğinde (mesela 1 yaşında bir kız bebeği)onu büyütüp ergenlik çağına yetiştirdiğinde yani kız onu babası olarak görüyorken nikah düşermişş!!yani o kız onun helali olurmuş..böyle bir sapkın düşünce hayatım boyunca görmedim..kendi kızına tecavüzden farkı yoktur bunun..

kişisel depresyon anları dedi ki...

öok ilginç olaylar dönüyor, küçük bir araştırmadan sonra blogda da yazacağım ama burda da belirteyim, nakşibendi şeyhinin cenazesini kıldıran bilim adamı statüsündeki insan (imam) helallik almıyor o büyük insan deyip bu iş olur mu yada ne yapılmaya çalışıyor... çok takıldı aklıma küçük araştırmadan sonra hesin bişiler söyleyebileceğim sanırım...

gaykedi dedi ki...

zoitsa
ohoo daha onlarda ne cevherler var, "şunu" okumuş muydun :)

kişisel d....
öyle birşey yaptılarsa çok ayıp etmişler en başta bence ölen insana bir saygızızlık bu :(

Okan Yüksel dedi ki...

Yazık, çok yazık. İnsan çocukların acısının yanında bir de ülkenin ne hallere geldiğini görüp acıyor canımız.. Yazık bu memlekete..

Adsız dedi ki...

"Irmaklarından şaraplar akacak" diyorsun
cennet-i alâ meyhane midir?
"her mümin'e iki huri" diyorsun
cennet-i alâ kerhane midir?

Ey kara cübbeli senin gündüzün gece
Taş atma dünyayı bilmek isteyenlere
ONLAR YARATANIN SANATI PEŞİNDELER
SENİNSE AKLIN ABDEST BOZAN ŞEYLERDE...


ömer hayyam ne güzel demiş kedi..demekki bunlar dünya varolduğundan beri aynı zihindeler..

Dorian D. dedi ki...

Ne söylenebilinirki Ahmet Altan söylenmesi gerekenleri en güzel şekilde söylemiş...

Bu cehalet bu bağnazlık daha kimlerin canını yakacak....

Ya bekleyip göreceğiz yada taşın altına elimizi koyacağız...

Offf....

Vladimir dedi ki...

"Sabır ve rıza göstermeniz neticesinde, Mahşerde ellerinizden tutacak, kurban verdiğiniz çocuklarınız"

Nerden biliyor bunu, nereden biliyor o çocukların isyan edip etmediğini, nereden biliyor o çocukların çerden çöpten imal edilmiş binanın içinde canlı canlı mezara koyanlara kızgın olmadığını. Herşeyin sırtından yalanlarla prim yaratmaya çalışan bu gözü dönmüş canilerden Allah hepimizi korusun.

Ve kimin suçunu örtbas etmeye çalışıyor bu hasta herif?

gaykedi dedi ki...

okan
iyice azdılar, ak partiden moral ve güç alıyorlar sanki :(

zoitsa
tv'lerde salya sümük ağlıyor ama yüreği katran bağlı olmalı bu sözleri eden birisinin.

dorian
off ki ne off :(

vladimir
cennet bizden sorulur diyorlar, sanki orayı parsellemişler.

salih dedi ki...

Ahmet ALTAN yine ve yeniden nede güzel söylemiş.Tanrı hz.İbrahimede söylememişmiydi evladının kellesini uçur diye.sonra koç indirmemişmiydi.
Fethullah baba çok dindar ya.çocukların önemi neye yarar onun kitabında.kurbanlık koçlardan farksızlardır.

Adsız dedi ki...

Boşa gitmek, kurban ?
insan hayatı bu kadar mı değersiz ?
madem bu yorumu yapabilecek kadar muhterem bir zat Allah'a kendilerini kurban edelim. aaa tabi tabi düzen böyle işlemiyor değil mi? genç körpe bir bayan olacak özellikle bakire olacak... bu bana başka bir sapkın inanışı anımsattı.
sanırım buna en iyi yorumu Ahmet Altan yapmış ;)

gaykedi dedi ki...

salih
kurbanlık koç gibi, kurbanlık bakire kızlar :((

pembe k...
evet tam istedikleri gibi, bakire genç kız kurban :(

saat11igeciyordu dedi ki...

Faruk Kaya Panguen-deki MUŞMULA köşesini aynen yazıyorum.
Konya da kaçak kuran kursunun çökmesiyle ölenlerin yakınlarından tek bir kişi bile şikayetçi olmazken,yaralı kızlardan birinin babası "Bizim çocuklarımız baleye gitmiyor,diskoya bara gitmiyor,köpük banyosunda ölmüyor,bazı medya grupları neden çok abartıyorlar aklım almıyor" diyerek bu zihniyete sahip akıl sınırlarının takdiri ilahiden öteye gşdemeyeceğini bir kez daha kanıtlamuş

Tatsız Marmelat dedi ki...

Yuh artık insan kurban etmeyi 21 yy lada sığdırdılar ya başka birşey diyemiyorum...

gaykedi dedi ki...

saat11
fetoşa göre göçük altında kalanlar şehit olurmuş; "Göçük altında kalanların ahiret şehidi olduğunu Allah Rasulü (sallallahu aleyhi ve sellem) haber vermektedir."

tatsız marmelat
kesinlikle bir tür kurban psikolojisi bu :(

Tatsız Marmelat dedi ki...

Ve bu saçma sapan söylenene inanıp "evet bizim yavrularımız kurban oldu" diyen aileler bile var. Yazık yazık çoooook yazık. Uyutuluyoruz resmen. Gaykedi gerçekten teşekkür ederim böyle paylaşımlarından dolayı. Blogunu 3 aydır takip ediyorum yazmak bugüne denk geldi:) Tekrar teşekkürler...

gaykedi dedi ki...

marmelat
bende teşekkür edip hoşgeldin diyeyim sana :) bu yobazların vukuatları bitmez ben yazmaktan bıkıyorum bazen onlar türlü şekilde saçmalamaktan bıkmıyorlar :(

Ebru dedi ki...

Bunlar iyice azıttı,çıktıkça çıkarıyorlar tepemize her bir yerlerine!!!Kendi içlerinde yaptıklarında dinleri bu denli çekişen yobaz ötesi aptalların yaptıklarını fark etsin artık şu cahil halk,maddi kazanç sağlamak uğruna bunlarla işbirlikçiliği yapıp besleyen sefiller.Gün gelecek ki hatta geldi zararın büyüğünü de onlar görecek bak evlatlarından oldular,ardlarından duydukları şu sözler keşke düşünmeye teşvik etse.Keşke...

Volkan Alabaz dedi ki...

Artık bu hoşaflar için bir şey demiyorum. Hoşuma giden şey ise cennete gitmeyeceğimi bildiğim için şanslı olmam . Bu adamlarla cennette alem yapacağıma Madonna ile bok içinde yüzerim daha iyi. İşin farklı yönleri var tabi bu olayın olması acı ve üzüntü verici ama Fetullah’da birazcık g.t olsa gelir Türkiye’ye. Biz o kadar salak bir millet olduk ki adam Amerika’dan konuşuyor bizde hak verip dinliyoruz. Biz bu kadar değildik çok kötü olduk.

Eğer bunlarınki Müslümanlıksa ben zaten Müslüman değilim. Tek üzüldüğüm bu Ülkenin aydın gençlerinde iki çift söz edecek göt olmaması.

Tatsız Marmelat dedi ki...

Haklısın hemde çok haklısın. Ben sırada ne tür bir saçmalık var ve nasıl bir şekilde savunacaklar onu merak ediyorum:)

gaykedi dedi ki...

ebru
"yobaz ötesi" deyimini sevdim detarjan reklamlarındaki "beyaz ötesi" gibi :) bunların başları var bir de, okyanus ötesinde yaşıyor salya sümük ağlayan bir hoca :)

volkan
bunlar nasıl müslüman bilemeyeceğim ama kimsenin müslümanlığını beğenmediklerini biliyorum bu hoşafların, eh adamlar din ticaretei yapıyor senin elindekini dini beğenmez tabi, kendilerinin çürük malı 1. kalite!

marmelat
bakalım sırada ne var :(

Muhammed Burak dedi ki...

Öncelikle burada yapılan tüm yorumlara saygı duyduğumu belirtmek istiyorum. Fakat bir insan hakkında tek bir sözünü göz önünde bulundurarak atıp tutmak yanlış.

İslamı tam manası ile yaşayamadığımız için anlayamıyoruz F.Gülen'in sözlerinin manasını. O Kızları kimse öldürmedi ecelleri ile öldüler. Elbette ki bu çok acı bir durum. Fakat biz insanlar dünya için değil ahiret için yaratıldık.

Bence Gülen'in sözlerinin derinliği düşünülmeli.

gaykedi dedi ki...

muhammed
ecel mi?... birisi aşırı hız yaptığı ya da sarhoş olduğu için arabasıyla senin bir sevdiğine çarparak öldürüyor, bundan ne farkı var allah aşkına kaçak kuran kursu, çürük bina ve bir sürü ihmal işte :(

Ebru dedi ki...

Muhammed'in söylediği İslamı tam manasıyla yaşamak ve anlamak kısmı çok doğru ama burada anlayanın bahsettiğimiz dini sömüren insanlar olduğunu düşünmüyorum.Eminim şu an birçok insan türbanlılardan çok daha fazla dinin gereklerini yerine getiriyordur.Ben namaz kılmayan,başı kapalı olmayan biriyim ve birçoğundan daha insanım.Ha insanlığı,namazı niyazı 4*4'lük kişiler yok değil ama sömürenler daha da fazla maalesef ve bu kişiler yitirdikleri insanlıklarını namazla,başörtüsü,vs ile kamufle ediyorlar.Herşey gerektiği ölçülerde,dozunda olmalı.İçki de başörtüsü de.

Ecelse herkesin bir yazısı var,uyuşturucu komasından ölenin de,bilinsiz alkol tüketenin öldürdükleri de,kaçak binaların altında kalanın da...Senin mantığınla yaşarsak karşıdan karşıya geçerken yolu da kontrol etmeyelim.Kader diyelim yazımda varsa araba çarpar diyelim,lang lung yaşayalım.Tedbirleri alınmadığı için yaşandı bu rezalet,tıpkı depremde örnekleri olduğu gibi.Vicdanı olan hiçbir insan ortada böyle bir gerçek varken bunu söyleyemez bence,üzgünüm.Olan kızlara oldu.

Bir de ayrı bir boyutu var bu kursların ulan kaç yaşındaki kız çocuğunu sen kimlere imanet ediyorsun,anan mı baban mı yaz-kış ne işi var o çocuğun orada.Bunun ailesine ihtiyacı olmaz mı!!!İyi bir kuran okuyan kız olarak oradan çıkıp hemen bir kocaya da verirsin sonra benim de kızım var,kimin yetiştirdiği,nasıl terbiye eğitim verdiği kızın var!!Terbiyenin olmadığı yerde eğitim de hastalıklı oluyor.

gaykedi dedi ki...

ebru
benim namaz kılan başı açık bir sürü tanıdığım var, ayrıca tanıdığım tesettürlü olmayan insanların %99'u kendisini müslüman olarak tanımlıyor. ecel deyip işin içinden çıkmak bu kadar basit olmamalı.

emelo dedi ki...

ecel, kadercilik... Ben anlayamiyorum herhalde. Insanlar ihmalden oluyor, ayrica o kizlarin orda ne yaptigi bile aciklnamiyor, kimse o kursu ne tanimliyor ne sahipleniyor.. Ve de ecel diyoruz. Ben boyle eceli kabul etmiyorum, kimse kusura bakmasin!

gaykedi dedi ki...

emelo
bu psikolojide ölümseverlik olarak biliniyor ve sağlıklı bir ruh hali değil, ama bunu bu insanlara anlatmak çok zor sanırım :(

arzu dedi ki...

"bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürür"
"bir canı kurtaran, tüm insanlığı kurtarır"

islamdan değil miydi bu sözler?

dans etmek için değil, Kuran okumak için kalkmışlar. çocuklarını kaybeden aileler bu sözlerle avunuyordu.

ama gözleri bağlansa da, vicdanlarını kandıramazlar.
cehennemi burada yaratanlar, daha çok cennet düşü kurar.

rahmet o küçük kızlarla olsun.

gaykedi dedi ki...

arzu
evet burda en önemli kelime galiba vicdan...ne güzel yazmışsınız; cehennemi burada yaratanlar, daha çok cennet düşü kurar.