22 Ağustos 2008


Çocuk !


Çocuklar korkunç, Allah'ım,
Elleri, yüzleri, saçları.
Uyurlar bütün gece
Yok sana ihtiyaçları.


Çocuklar korkunç, Allah'ım,
Bebek yaparlar haçları
Aşina değiller hatıramıza
Severken aynı ağaçları.

Fazıl Hüsnü Dağlarca8 yorum:

Ferhanca dedi ki...

Fotoğrafda ki bebiş çok tatlı..
kedicim ,yoksa senin bebeklik resmin mi?:))))

Vladimir dedi ki...

Sosyal yapının biçtiği kefeni henüz ghiymedikleri için ayrı dünyanın insanlarıdır onlar, henüz gömülmemişlerdir yerin bir buçuk metre altına. Henüz özgürdürler özgür olduklarını bilmezler...

gay_yor dedi ki...

kediciğim şu anda bu yirmilik dişin sızlamasıyla otururken pcnin başında..onlarında diş çıkarırken ki ızdırabı geldi aklıma..

gaykedi dedi ki...

ferhanca
bence de çok tatlı, benim bebeklik fotografim degil ama :p

vladimir
onlara kefen giydirmek isteyen o kadar çok kişi var ki, özelliklede beyinlerini biran önce yıkamak isteyen her dinden dinciler!

gay-yor
bebeklerin dişleri çıkarken sızlamaktan çok kaşınıyor sanırım, ama yirmilik dişlerin acısını kendimden biliyorum, tanrı sabırlar versin sana.

Tatsız Marmelat dedi ki...

Bu bebek çoook ama çok tatlı. güzel resim bulmuşsun kedii :D her ne kadar bebek şiiri gölgede bıraksada aslında şiir de çok hoş... anlayabilene tabi ki..
Teşekkürlerrrr:):):)

gaykedi dedi ki...

marmelat
resimde tatlı ama şiirde hoş değil mi, bazı yobaz ve hokkabazların bu şiirden ne anlayacaklarını merak etmiyor değilim hani :p

TATLI DILLIM GULER YUZLUM dedi ki...

Merhaba, ay evet delikanlımız çok şeker, ben de ilk sen sandım :P, ayh şiirlerle pek aram yoktur ama evet hoş şiir. ama benim tanıdığım çocuklar haçları bebek yapmıyor, koyunlarında taşıyıp baş tacı yapıyorlar :) bi de arasıra beni dövüyorlar :)) ya kuzum belirtmeden geçemicem, yazılarınızı yeni okumaya başladım her bi yazın gerçkekten hoş, ama okumakta zorlanıyorum çünkü şöyle bakıp geçilecek yazılar değil, lütfen bi dur :)) şaka. teşekkürler tüm paylaşımların için :)

gaykedi dedi ki...

tatli dillim
tatlı dilin için teşekkürler, çocuklar demek seni dövüyorlar, hangi çocuklar bunlar anlat bakalım, mahallenn serserileri değildir umarım :p