09 Temmuz 2008

Küfür !


Ne kadar çok hakaret-küfür dolu yorum ve mail aldığımı, bana yazılan şeyleri tahmin bile edemezsiniz. İnsanların neredeyse yarım saatlerini ayırıp upuzun hakaretler, küfürler yazmak için zaman harcaması, beynini orjinal küfürler bulmak için zorlaması beni şaşırtıyor.

Az önce gelen bir yorumun cüreti beni dehşete düşürdü, küfür-hakaret türü yorumlar genelde takma isimlerle yapılırken bu arkadaşımız blogunun hesabından yorum yapmıştı.

"Veysel Tuna" isimli bu kişinin yazdıkları aşağıda, kendisine ciddi olarak dava açmayı düşünüyorum, buna birkaç gün içinde karar vereceğim ve hakaret davasından kazandığım parayı eşcinsel derneklerine bağışlayacağım. Kazanacağımı biliyorum çünkü yeni internet yasası bana bu hakkı veriyor.


- yaw ben hepinizin ebesini avradını sikim oruspu çocukları çok istiyosanız ebenizin yarrağını yalayın ya da gelin benim yarramı yalayın sik analılar....#


46 yorum:

Adsız dedi ki...

___ şuna +rogue sansürü koysaydın ya X)

bu ne cüret gerçekten !!!!

no comment!!!!!!

Volkan Alabaz dedi ki...

Şimdi bilimsel bir açıklama yapmak isterdim ama bazı öküzlerin anlamayacağını bildiğim için gerek duymuyorum. Kimse kızmasın ama biz genel olarak çok kıro bir milletiz ah şu cahil yanımız. Hakkını lütfen sonuna kadar savun ki anlasın artist kılıklı cahil adam. Eşcinsellere ve seks tercihini en uçuk bir şekilde yaşamak isteyenlere ÖZGÜRLÜK!

Meral Alabaz dedi ki...

İnanamıyorum ya ne terbiyesiz insanlar var. İnsanlar nedense kendilerinden farklı olanları kabul etmekte zorlanıyorlar. Eşcinsellik bir suç ya da ayıp değil sadece tercih meselesidir. Şok oldum ve yuhhh artık demekten başka bir şey diyemiyorum. Hakkını sonuna kadar savun mutlaka.

Adsız dedi ki...

Bence bu davayı mutlaka açın..

Goddess Artemis dedi ki...

Bu ve benzeri durumlarda en doğru hareket, hukuki yola başvurmaktır. Ben öyle yaptım, sana da herkese de aynısını öneririm.

Sataşanlara, takip edip uğraşanlara, alay veya hakaret edenlere verilecek en güzel yanıt, alacakları mahkeme celbi olacaktır.

kişisel depresyon anları dedi ki...

sevgili gaykediciğim, insan olduğu lakin hazmedemediği şeylere böyle tepki verirmiş. anlaşılan o ki arkadaşın bu durumda bir acısı var sanıyorum ki haftanın güzeli pek bir hoşuna gitmiş ancak bunu dilediğince ifade edememiş. e cahilliğine verelim, zaten düşünebilen bir mahlukat bu cümleleri savurmaz ki bu cümleler aciz insanların yansımasıdır. elbette küfür edilir ama bilinçsizce değil. gördüğüm kadarıyla şahıs bile bihaber kendinden. gülümsemeli bence...

gaykedi dedi ki...

rogue
göstereceğim ona o cüreti ben!

volkan
aman öküz, kıro falan deme sana da bulaşırlar diyeceğim ama senide pek rahat vermiyorlar biliyorum, bu arada mutlaka denk gelmiştir, türklerin yaptığı küfürlü youtube yorumlarından bir kaç sosyolojik tez çıkar.

meral
sağlam kayaya tosladı bu sefer, farklı olan herşeye bu düşmanlık, nefret neden anlamış değilim. üstelik yaptığı şey durup duruken sataşmak, kavga çıkarmak herhangi bir tartışmaya girmiş bile değiliz onunla.

isimsiz
ciddi ciddi düşünüyorum bunu.

goddess
sen en yiyisini yaptın, verdin avukatına, darısı başıma.

kişisel
gizli eşcinsellik imaların çok iyi yaa :p bunlar eşcinsel olsalar bile bunun farkında olamayacak kadar acizler diyorsun yanii :p

Kaffeine dedi ki...

kesinlikle dava etmelisin. aldığın parayla da kendine .com uzantılı bir domain al ((: gerisini de bağışla :d

Adsız dedi ki...

Egemen goruste normal diye tabir ettigimiz iliskilere bile saygisi olmayan toplumdan "farkli olan" iliskilere saygi gostermesini beklemek, tercih meselesine saygi gostermesini beklemek... Bu inanisla buraya yazmaniz sizin cok saygili oldugunuzu gosteriyor ama karsinizda her zaman bircok saygisiz bulacaksiniz. Yasal hakkinizi tabiki arayin ama, maneviyatiniz kirilmasin, her yerde olur boyle seyler, birakin bir bayanla ask yasayan ve sizi hor goren saygi duymayan adamdan kufur yemeyi, hakaret isitmeyi, bu toplumda essek ile ask yasayandan da yersiniz bu kufurleri... Her mevzuda farkindaliga henuz zaman var bu toplumda, sizler de bu konunun oncususunuz.

Çağrı dedi ki...

Yazık böyle durumlarda kızmaktan çok üzülüyorum ben. Yaşadığımız ülkenin, konuştuğumuz dilin gerçeği bu. Sadece cinsel tercih yüzünden değil "farklı" olmaya karşı bizim insanlarımız. Üstelik bu karşılık kabul edilebilir düzeyde de değil.Derdini düzgün anlatamadığı, fikirlerini(varsa) insan gibi açıklayamadığı için bu yola başvuruyorlar. Bu arada blogunuzu hatırladığım kadarıyla ilk kez ziyaret ediyorum. İlk okuduğum yazının "küfür" başlıklı olmasına üzüldüm. Neyse ciddiye almayın bu insanları o kadar...

Adsız dedi ki...

imkanın varsa bence de ver, tabi adaletin tecelli edeceğine inanmak isterim..homofobik maganda tipli küfürbazlar da alsın cezasını..

ugurfid dedi ki...

Doğrusu ne zamandır sormak istiyordum bir eşcinsel olarak size hakaret&tehdit gibi sataşmalar geliyor mu diye ama yanlış anlaşılacağımdan soramamıştım.

Şunu hep merak ederim doğrusu, bu eşcinselliğe şiddetle karşı çıkan, kendi kafalarındaki biçimleriyle namus kavramlarını her daim savunan insanların yaptığı her hakarette ananı si..., bacını si..., dötünü si... kalıpları çok sık kullanılıyor. Freud sürçmesi mi ne deniyor buna galiba. Bu tiplerin içlerindeki asıl iğrençliği çok rahat görebiliyoruz böylece.

Bu arada sevgili abim (isminizi öğrenmeyi çok isterim doğrusu :) ) son zamanlardaki muhafazakarlaşma hareketinin sonucu olan "kapatma" hareketi internettede son sürat devam ediyor ne yazıkki. Cinsel istismarı önlemek adına cinsellik içeren her siteyi engelliyorlar. Hatta şimdi adresini tam olarak hatırlayamadığım resmi bir ihbar sitesi var.

Size hakarette bulunan bu tipler sitenizdeki "haftanın güzeli" sayfalarını görüp çılgına döndüğünde tahmin ediyorum ki yüzlerce kez ihbarda bulunmuşlardır "çocuğumun ahlakı bozulacak diye"

Hoş yetkili insanlarda okkalı bir cevap vermezki "len hem girip bakıyosun hem şikayet ediyosun yetmedi üstüne küfürde yazıyorsun. silah zoruylamı baktırıyorlar len?"

gaykedi dedi ki...

kaffeine
iyi fikir ama keşke gaykedi.com alınmış olmasaydı yıllar önce :P

isimsiz
haklısın kimilerinin kadınla erkek arasında elele tutuşmayı bile sorguladığı bir ülke burası :(

çağrı
hoşgeldiniz, ben kızmak v eeüzülmek arasında duygular yaşıyorum ve eğitim sistemimizi sorguluyorum hemen :(

isimsiz
bugün çalıştığım şirketin avukatından danışmanlık alacağım bu konuda, çok ciddi olarak düşünüyorum peşini bırakmamayı.

ugur
hakaret ne kelime destan yazıyorlar, özellikle limpenler, dinciler ve faşistler... hakaretlere seksüel eylermlerin ve kadınların karıştırılması çok ilginç tabi. ara sıra yazılarda ve resimlerde kullandığım erotizmin sınırlarını biraz daha aşan bir blog olsam çoktan kapatılmıştım sanırım.

KuPa k1z1 dedi ki...

uff çok sinir bozucu:/ kendilerine görev olmayan şeylerde yorum yapma hakkında nasıl bu kadar vazife sayıyorlar kendine acıma ve dava aç derim bende....hıh :/ Çocukluk arkadaşım gay olduğuna kesin emin olana kadar bir iç savaş verdi sonra iç savaşı bitti insanların bunu kabullenmesini bekledi ve bu hep böyle sürdü gitti.Buda yetmiyormuş gibi insanlarla uğraşmak tacizler sözlü veya hareketlerle neden bu kadar saygısız bir toplumuz....Kesinlikle dava açılmalı.hepimiz insanız neticede kimsenin durduk yere bir başkasının ırkına kimliğine tercihine karışmaması gerekir...

arzın merkezine yolculuk dedi ki...

Oha diyorum başka da bişi demiyorum. Ben olsam fevri hareketlerde bulunurdum.Aslında en iyisi hukuksal yoldan çözmek. Ya da ciddiye almamak böyle arıza kişilikleri. Eeee çok görmemek de lazım, bu tip canlıların zihniyetleri belli ve bu tipler her cümlenin başına amına goyim la diye başlayıp böyle bitiren tipler. Mesela; amına goyim la dün şuraya gittim amına goyim la yemek yedim amına goyim la maç var gibi hahahah!!!!
aynı zamanda terminolojileri insanlarla iletişim kurmaya yetmediği için, zavallılar akıllarında kalmış üç beş kelimeyi küfürle birleştirerek zar zor cümle kurabiliyorlar n'apsınlar. Hahahahah!!!!!!

Adsız dedi ki...

kedim, ''çocuğun kaç yaşında olduğundan haberin varmı '' ben bloga baktığımda ''16'' yazıyordu !

yasal olarak dava açabilecekmisin !?

sevglr kedicim.....

RoguE

Gölge dedi ki...

milletin işi gücü kalmamış... insanların kişisel tercihleridir, bunu hiç bir zaman anlayamıyacaklar.

Adsız dedi ki...

goddess tanrıcam maalesef bu insan türk blog yazarları sitesinde sizin arkadaşınız:)

Adsız dedi ki...

eklediğiniz resimlerden ürküyorsa (bu adamcağız bunu yapmayı bilemiyor demek ki,oysa öyle kolay oluyor ki fareyle,aşağı kaydırsın)niye giriyor bu sayfaya ,çok ilginç çok ilginç gerçekten,akıl bacak arasındaki organında olunca ne yapsın elinden gelen bu kadar,hahahha... ama bir farklılık ve hiç bilmediğim alanlardan fikir sahibi olmak çok zor geliyor demek ki.Bu adamcağızdaki gibi hayal gücüne pes dedim ama.Hangisi daha iğrenç farkına varabilmişmidir sizce?Nerde.Taşlaşmış ve pislenmiş bir beyinerkek ancak erkek sözü ile küfreder,elinden ne gelir başka.Ya ulan gelir o pipini keserim senin denirse birgün nasıl bir hayal gücüyle küfredecek merak ettim doğrusu.Siz hiç canınızı sıkmayın.Devam edin farklı yazılara,bu iğrelti beşkuruşluk beyinli erkeklere rağmen.Bırakın bel altından vurmaya kalksın,hiç beyninize el süremez nasıl olsa.Bu sıcakta bu adamcağızın hayalgücü beni çok güldürdü.Ne b...k yersen ye demek istedi bu bel altı erkeğine içim.Siz de öyle değin.Sizi okuyanlar ,bu bel altı erkeğinin hayal ürünü küfürlerini mi yoksa sizi mi okumaya devam edecek?Ben sizi okumaya devam edeceğim.
Keserim ulan pipini o zaman ne halt edeceksin bakalım,hahahhaa.Yine çok çok güldüm valla.Bu acizlerle uğraşmak çok zor olmalı.kolay gelsin.

Adsız dedi ki...

kesinlikle dava açmanız taraftarıyım sonuçta sizin hayatınızı yaşama tarzınız kimsenin tekelinde değil.İnsanların bu şekilde tepki vermesinin altındaki sebep ne acaba merak ediyorum.

Ebru dedi ki...

Kendinden bir haber aciz yaratıklar,ver mahkemeye tabii an bile düşünme.Böylelerine ne yapsan ne desen azıttırmaktan başka bişey yapmış olmazsın,bırak hakimler gelsin hakkından!!!!

gaykedi dedi ki...

kupakızı
evet eşcinsel anlamlı kelimeler aşağılama aracı ve küfür olarak kullanılıyor, tıpki kürt, ermeni, karı, avrat, gavur v.s kelielri gibi :(

arzın merkezine y.
hatta artık o küfürün a.q olarak kısaltılmışını kullanıyorlar!

rogue
daha az ceza alabilir ama suç suçtur!

gölge
eşcinsellik tercih bile değil, eşcinseller eşcinsel olmak istemediği halde eşcinsel olduğunu farkeder, bu bir cinsel varoluş şekli, doğada görülen bir çeşitlilik, bir gerçek.

zoitsa
a a a! hemen haber edeyim kendisine :p

Adsız dedi ki...

tamam ben de ceza almasından yanayım,sakin...

hyr ilk başta takma diyecektim ama hala küfür yazmaya devam ediyo 'bezelye beyinli'...


sadece bil istedim 16 yaşında diye ,ona gör davranır,ona göre bi prosdür üzerine dava açarsın diye..

gaykedi dedi ki...

isimsiz
penisin bir silah olarak, cezalandırma aşağılama organı olarak kullanılması ve bunun tabi daha çok kadınlar üzerinden yapılması ilginç tabi, yazık ki ne yazık :(

isimsiz
sebebini bir bilsem, herhangi bir sitede karşılaştığımızı bile hatırlamıyorum, bunun adı nefret olmali, ya da homofobi!

ebru
yaptığı eşcinsel düşmanlığı çoğu demokratik ülkede ciddi bir suç ve ırkçı faaliyetlerle aynı görülüyor, darısı başımıza diyelim.

Goddess Artemis dedi ki...

@ zoitsa:

Bana yapılmış bir yoruma nezaket yanıtı vermişim, hepsi bu! Veysel Tuna benim arkadaşım filan değil! Veysel Tuna için verdiğim linke iyice bakarsanız, arkadaşları arasında olmadığımı da görürsünüz!

Lütfen bir daha, iyice araştırmadan ve anlamadan, ithamda bulunmayın!

gaykedi dedi ki...

rogue
'bezelye beyinli' hi ho haa :p

goddess
arkadaşın olsada ne farkeder ki be canım, edepsizlik ya da suç kavramından sadece yapan sorumludur arkadaşları değil, sonuçta senin haberin bile yeni oldu bu yaptığından...

Elif dedi ki...

Boyle agzini doldura doldura kufur etmek cok zevk verici birsey olsa gerek. Tabii, bir de soylemenin eylem kadar etkisi oldugunu hissetmek, yani kelimelerle buyu yapmak gibi birsey! O zaman bu cocukcagiz hepimizi seyettigine gore, hem kadin olarak beni, hem erkek olarak seni, biseksuel bir cocukcagiz olmali. :o) Ebemin yaragi oldugunu dusunmek de oldukca ileri bir dusunce. Ebeleri hala sadece kadinlardan yapiyorlar, farkinda misin? Esitlige aykiri birsey aslinda, hostesler bile erkek artik.

Yaragini bana emanet etmesi de enteresan. Yahu, bu kadar kufur ettim, simdi kadin bana kizip da benim seyimi disiyle kopartip atmaz mi telasi yok. Buyuk cesaret. :oP

Aslinda uzuluyor insan. Hayatini boyle hamambocegi duygulari icinde yasayip gitmek ne fena....

www.elifsavas.com/blog

Ebru dedi ki...

Başkalarının tercihini kendi tercihine tehdit unsuru olarak gören bu kendine güveni,saygısı olmayan yaratığı mahkemeye verme işini en kısa zamanda hallet bence.Kendine ne halt ediyor bilinmez ma sana yada bir başkasına böyle davranamaz,bunu bir şekilde öğrenmeli.Maalesef buna vesile de sen olacaksın galiba.

Goddess Artemis dedi ki...

@ gaykedi:

Çok şey fark eder! Çünkü, böyle aile terbiyesi almamışlarla asla "arkadaşlık" etmem. Arkadaşlığın anlamı farklıdır. Beni sen biliyorsun/tanıyorsun ama zoitsa'nın yorumunu okuyan herhangi biri benim o kişiyle bir ilgim olduğunu sanabilir rahatça. Ne münasebet!

ati dedi ki...

yaptığın gerçekten ama gerçekten harika bir şey, tebrik ederim seni. kazanman takdirinde bu tür olaylarda ciddi bir örnek olacaksın da zaten.

“terbiyesiz” deyip silmeyeceğim artık gelenleri. ayrıca burdan olayın kahramanı veysel bey’e de yapmak mecburiyetinde kalacağı bağıştan dolayı çok teşekkür ederim. herhalde hayatında yapmış olacağı en büyük incelik olacaktır diye düşünüyorum. :p

Bugra Yıdlız dedi ki...

Merhaba ;

Yazdıklarınız konusunda sizlere katılmıyor degilim fakat bir onerim olacak sizlere.. Blogların bircogunu begenerek okudum ama bir kısmı kar$ısında da $a$kınlık ve hayretle kaldıgımı soylemek isterim.. Cok fazla ve kar$ı tarafı kı$kırtacak $ekilde cinsel icerik var.. Bence herkes gibi biraz daha gizli ya$ayabilirsiniz. istemeden de olsa nasil bir ortamda ya$adigimizi biliyorsunuz.

Umarım yazdıgımı yanlı$ algılamazsınız, sadece bir oneri ve ele$tiri..

Ho$sohbetler.

gaykedi dedi ki...

elif
hic sorma onların yazan kişinin bilinç altını sen :p herif "ebenizin yarrağı" diyor yaa :p "ebenin amı" diye bir küfür duymuştum ama adam bu küfürü upgrade etmiş :) tabi birde ilk defa duyduğum "sik analı" tabiri var, "sik kafalı" küfürününün bir üst level'i olmalı :p ...yazık!

ebru
bu tip agresif insaların başı dertten kurtulmaz zaten!

goddess
diyelimki bir şekilde arkadaşındı-tanınıdığındı uzaktan, hatta akraban bile olabilirdi yahu, senin bunda suçun olmayacaktı ki be canım, sadece bundan sonra dostluğunu gözden geçirirdin onunla o kadar :p

ati
ibreti alem için diye bir söz boşuna dememiş atalarımız :p

buğra
sana murathan mungan'dan bir dizeyle cvp vereyim.

solcunun eskisinden
sağcının yenisinden
ibnenin gizlisinden
sakla koru yarabbi!

sufi dedi ki...

Sevgili gaykedi tasavvufta kişi kişinin aynasıdır.Sana küfreden arkadaş bunu bilmiyor sanıyorsam Her ne söylüyorsa kendini söylüyor. boş ver aldırma derim ben de.

Bugra Yildiz dedi ki...

Merhaba Tekrar ;

Guzel bir cevap olmu$ gercekten (:

Ama demek istedigim kimliklerinizi yada ne oldugunuzu saklayarak ya$amak degildi, sadece a$ırı cinsellikten bahsediyorum. Anlatmaya calistigim $ey, haftanın guzellerindeki fotograflardaki estetik ile $u " Kedi Geri Dondu " adlı yazıdaki korsanlara ithaf ettigin fotograf arasındaki fark gibi (:

Neyse, dedigim gibi bi oneri ve ele$tiriydi..

Ho$sohbetler.

gaykedi dedi ki...

sufi
tasavvuf bu insana güneş kadar uzak eminim. ama sorsan senden benden müslüman zanneder kendisini, böyle insanlar yüzünden insalara dinden tiksindi :(

bugra
hackerlara gönderdiğim çok özel bir hediye ve o an çok olağanüstü durumdu ama :p

Adsız dedi ki...

kesinlikle dava açmalısın... burada yazdıklarını kimseye zorla okutmuyorsun beğenmeyen okumasın.. bu hakaretleri etme sebebini bir türlü anlayamadım..
Kolay gelsin. Nesli

gaykedi dedi ki...

nesli
durup duruken yolda birisinin size laf atmasına, sataşmasına benziyor aynı :((

Bugra Yildiz dedi ki...

Gaykedi izin verirsen $u zorla okutmuyorsun diyen arkada$a bir cevabım olacak.. Vurgulamaya cali$tigim $eyi umarim anlarsiniz..

Arkada$ım, evet kimse kimseye bir$eyi zorla okutmuyor, ama ben spagetti diye bir resim aratirken " kadın vajinasından spagetti yiyen bir erkek" kar$ıma cikiyorsa bu biraz abest kacmiyormu sence de ? Tabii ki kimse beni o resme zorla tiklatmadi ama yanımda kızarkada$ım varken bunu gormek pekde ho$ olmuyor, evet bana ho$ ve esprili geldi ama ona geldiginden nasil emin olabilirsin ?

Ho$sohbetler..

5posta dedi ki...

Blogcular arasında bir süreden beri yaşana bir tartışma ''acaba her türlü yorum yayınlanmalı mı?'' üzerine. Ben ne olursa olsun bütün yorumların yayınlanmasından yanayım, bunu çeşitli bloglarda da yazdığım yorumlarla belirttim.

Ben Wordpress kullandığım için Blogger a yabancıyım. Bilmiyorum herhangi bir blogger kullanıcısının yorumu yayınlanmadan kaldırılabiliyor mu? Büyük bir ihtimalle yapılabiliyordur. Buna rağmen bu yorumu da yayınlamakla çok iyi bir iş yapmış oldun Gaykedi...

Değerli işler yapan insanlar, üç beş çapulcu abuk sabuk konuştuğu zaman değerlerinden birşey kaybetmezler. Aksine yanlarında çok daha fazla yandaş bulurlar. Tıpkı bu olayda olduğu gibi. Olay terbiyesizliği yapanın elinde patladı sonuçta. Kendisi de bir blog sahibiymiş. Yattığı yere pislemiş oldu böylelikle.

Ne olursa olsun bloglarda yorumlara sansür koymayın. İşte bunun yararlarından biri canlı örneği ile karşımızda...

gaykedi dedi ki...

buğra
sanatsal nü ile erotizm sınırlarını aşan porno ayrımını iyi yapalım lütfen, geçen sefer lafını ettiğin foto mesela benim çok sevdiğim daha önce bir yazımda da "bahsettiğim" pierre et jiles'e ait.

5posta
blogger'in tabi böyle bir özelliği var, başlarda bende de direkt yayınlanıyordu zaten yorumlar, ama feci dadanan sapıklar bir günde 20-30 küfürlü yorum bırakmaya başlayınca moderasyona almak zorunda kaldım... benim hepsini yayınlamam imkansız ne yazık ki tahmin edersin, çünkü bunlarla başetmem imkansız :p

Melek Özbaş dedi ki...

iğrenç ya :/

Adsız dedi ki...

kimsenin hiç kimseye küfür etmeye hakkı yoktur, ''cinsel tercih'' yüzünden birine küfür edilir mi ya
aklım almıyor :(((

sayın gaykedi, dava açınız lütfen
burdan da bize davanın sonuçlarını açıklarsınız
kolay gelsin

saat11igeciyordu dedi ki...

ne oldu,her hangibir gelişme var mı bu yorumla ilgili mahkemeye başvurdun mu?

gaykedi dedi ki...

saat11
yaşı çok ufak olmasa kesin uğraşmayı düşünüyordum, ama onun adıyla google araması yapıldığında bu sayfa kesin çıkacak ve sanırım bu ona en iyi ceza olacaktır.

Melis Tükel dedi ki...

Temmuzun 9'unda yazmışsın bunu. Davayı açtın mı, açtıysan durum nedir bilemiyorum fakat okuduğumda dedim ki içimden: "yahu bu dallama ile mi uğraşacak, sallasın gitsin"
Aslında öyle değil yahu. Sallaya sallaya bunları ve dikkate almadıkça takındıkları alabildiğine geniş tavırları, giderek daha da rahata çıkıyor bunlar.

gaykedi dedi ki...

melis
yaşı ufak minik psikopatın + mahkeme masraflarından öte bu konuda zaman ayırmak gerek ki zaman benim için çok kıymetli, yani tanrıya havale edildi küçük serseri.