14 Temmuz 2008


Haftanın Şarkısı !


Çok ilginç bir parça buldum bu hafta arkadaşlar, "Tanrı hem yan hakem, hem de hiçbir ofsaytı göremiyor" diyen, yeni nesil İtalyan yazarların en önemlilerinden Alessandro Baricco(*) ile Fransız müzik grubu Air'in ortak çalışması bu.

City Reading isimli bu albümde yazar Air'in müziği eşliğinde, Türkçe'ye Kent adıyla çevrilen City adlı kitabından okumalar yapıyor. Baricco'nun müzik eleştirileri konusunda deneme yazılarının olması sanki bu müziğe de yansımış. Benim herhangi bir müzik türüne sokmakta oldukça zorlandığım 7 dakikalık tuhaf ama oldukça sıkı bir parça bu, hele son 2 dakikası daha da bir uçuk geldi bana.

Ne tür bir müziktir bu bilen anlayan varsa söylesin bizde öğrenelim. Bu albümden Bird isimli bu parçayı 'şuradan' Mp3 formatında indirebilirsiniz.


(*) Alessandro Baricco'nun Türkçe'ye çevrilmiş, hepsi Can yayınlarından çıkan 7 kitabı bulunuyor; Öfke Şatoları, Bindokuzyüz Okyanus Piyanisti Efsanesi, İpek, Yarım Kalmış Bir Hayal, Kent, Homeros İlyada.

2 yorum:

panın hayaleti dedi ki...

Gaykedi lastfm'e göre etiketler şunlar: electronic,italian ,alternative,ambient ve poetry..

alternatif müzik türüne koyabiliriz sanırım..gaykedi lastfm'e üye misin?

gaykedi dedi ki...

pan
oho bayaa etiketi varmış, last fm'e üyeyim ama bu güne kadar toplasan 1 saat dinlememişimdir her nedense...genelde ruh halime göre swiss pop, swiss jazz ve swiss classic radyolarını dinliyorum, hiç reklam almadan ve dj'siz harika yayın yapıyorlar... ha birde arada mezzo tv'de pek iyi gidiyor hani :p