20 Temmuz 2008

Bükemediğin
Bill'i Öp !Bükemediğim bileği öpüyorum ve Windows neden bu kadar güçlü şimdi daha iyi anlıyorum. Goddess sağolsun Nakhar'ımdan Ubuntu göndermiş, sevgilimle oturduk bir güzel kurduk ama Ubuntu'dan nete giremiyoruz.

Ubuntu'da usb modem ayarlarını yapmak orta düzey bilgisayar kullanıcısı için çok zor, tanrı aşkına bir "bakın", ben bu ayarları nasıl yapayım yahu? Birde Pardus'u deneyeceğim, usb modem ayarları onda daha kolay yapılıyor anladığım kadarıyla.9 yorum:

kişisel depresyon anları dedi ki...

eh hayırlı olsun diyorum evet böyle sorunlar olabiliyor ben de zoom marka usb modemimi tanıtamadığım için modemi değiştirmiştim. ancak pardusta bu daha kolaylaşmış ancak ben işimi şansa bırakmadım. pardus ubuntudan daha yerleşik bir sistem, gerekebilecek tüm programlar kurulu geliyor istediğini de pisi yardımı ile rahatlıkla kurabiliyorsun :)
çok mu reklam yaptım? ancak parduste dikkat etmen gereken bir konu ses alt yapısını değiştirmiş olmaları. hd onboard bir ses kartı var ise hdnvi mesela ses alamaya biliyorsun. henüz güncelleme çıkmadı ancak oluşturduğum küçük bit txt dosyası sana yardımcı oluyor. Bilgin olsun...
Yaşasın Pardus :)

Goddess Artemis dedi ki...

Bu konuda Tahir Emre Kalaycı'dan yardım alabilirsiniz. Sağolsun, bu en yeni Ubuntu versiyonunun kurulumunda bana çok destek olmuştu.

Ayrıca Bill Gates'i öpeceğime, bir Afrika Babununun götünü öpmeyi tercih ederim!

Goddess Artemis dedi ki...

Ayrıca, Windows güçlü filan değil! Bilakis insanlığın görüp görebileceği en boktan işletim sistemi!

enteldantel dedi ki...

linux kullanmak da bir alternatiftir güzelinden

fatiharat dedi ki...

efendim, ben de oyle iyi bir bilgisayar kullanicisi degilim, 9 yildir linux kullaniyorum, su anda ben de ubuntu dagitimini kullaniyorum, biraz ufak cabalar gosterseniz, sistemin windows'tan daha rahat, daha saglam, esnek, hizli, sinirsiz oldugunu goreceksiniz ve her isinizi duzgunce yapabileceksiniz. Hatta windows basina gectiginizde "bu nedir yaaa?!" tepkisi bile vereceksiniz.

gaykedi dedi ki...

kişisel dep...
ses konusunda tavsiyeler için sağol, en kısa zamanda pisi pisileneceğim bende :D

goddess
hi ho haa, afrika babunu haa! neden başka bir hayvan değil :D windows'un gücü dediğimiz şey kolay kullanım ve yaygınlığından geliyor olsa gerek, hazır lop belkide embesil(ler için) bir işletim sistemi :D

entel dantel
ubuntu ve pardus'da sonuçta bir linux dağıtımı olmuyor mu yahuu :D

fatih
ah şu alışkanlıklar diyorum ama bilmeyen için biraz zor ilk başlarda çalışma mantığını çözmek sanki, herşeyin değişik olduğu bir ülkeye gitmek ya da ev değiştirmek gibi diyebilirim :D

khaoskhronos dedi ki...

neden windows kullanmayacağım diye kasıyorsunuz onu anlamadım ben..ya da en başından anlamamışım.. =)

ertank dedi ki...

geçende emniyet'e pasaport yenilemeye gittim. pasaportumu emniyet'te bir yerlerde kaybetmişler, bulamıyorlar. ben de mecburen bekliyorum. iki memur, bilgisayar, pardus falan konuşuyor. bir sorun mu var diye sordum, yazıcı ve tarayıcıyı tanıtamamışlar. pardus ekibinde çalışan arkadaşımı aradım, tarıyıcıy tanıtamadık -hiç bilmediğim bir marka- ama yazıcıyı tanıttım. pasaport anında ayağıma geldi. I love Pardus!

tabii love move ama daha bir kullanım kılavuzu yazamamış bir ekipten söz ediyoruz, bunu da her fırsatta yüzlerine söylerim. babamın bilgisayarına kurduk, en sonunda pes edip windoz'a dönmek zorunda kaldık, çünkü babama en temel bilgileri verebilecek bir metin bile yok, poardusçular ya tembel, ya da herkesi kendileri kadar akıllı sanıyorlar.

gaykedi dedi ki...

khaos
blogum hack'lendi belki hatırlarsın bir kaç hafta önce, yani en başta güvenlik için geçmek istiyorum ama tabi becerebilirsem :P

ertank
pardus'un pasaport alırkende kolaylık sağlayacağını hiç düşünmemiştim :p parduscular herkesi akıllı zannediyorlar olsa gerek, windows'a alışan birisi için o kadar değişik geliyorki onda bazı şeyler anlatamam.