25 Temmuz 2008

Aşk !


Aşk bir inşa işidir, yani bizim meydana getireceğimiz, üzerinde kafa yoracağımız, yaratacağımız bir şey. Seven insanın ruhu şantiye alanı gibidir, güzelliklerin inşa edildiği bir şantiye alanı.

Şairin "mutlu aşk yoktur" dizesi bundan geliyor. O şantiyede anası ağlar adamın, iyi ki ağlar. Anlamlardan soyduğun zaman bizi, geriye ne kalır? Yiyip, içip, çişini yapan varlıklar oluruz.

Felsefe Prof. Ahmet İnam


12 yorum:

Karōshi dedi ki...

:) Şantiye alanıdır ruhumuz evet.. Ve ustalığa giden yolda çok ter dökmemiz gerekir.. Sevgi emek ister düşüncesinin bir başka şekilde dile getirilişi sanki, değil mi? Sanırım doğru insanı bulmak da o yapının inşaa edileceği alanı bulmak gibi bir şey oluyor. Tabii tek kişinin açısından bakılınca böyle.. Biz de diğer kişinin doğru alanı oluyoruz.. Birlikte yaptıklarımız da malzemeler ve malzemeleri doğru kullanmak.. Bazen istediğimiz kadar büyüyor o yapı bazen de yarıda kalıyor.. Ya da "tamama" erdiliriyor ama sonra terk ediliyor.. Kimsesiz binalar vardır ya hani.. Off Sevgili Kedi.. Sabah sabah herzaman varolan efkarıma efkar ekledin.. Ben ekledim , şaka şaka :) Hazır ve nazır efkarlanmayı bekledim:) Hahaha.. Asında yazının son cümlesine bakıp gülebilirim :)

P.S Bir de kaçak yapılar ve gecekondular vardır :) Gecekondular da tek gecelik ilişkiler olur :) Kaçak yapıların ne olduğu belli:)

Adsız dedi ki...

Öyle bir şantiye ki 'tozun dumanın,küllerin arasından ,pislklerin arasında yükselen,göğe bir adım daha yaklaştıran insan mucizesi bir gökdelen''!!

Yapım aşamasında aman dikkat .küçük esintileri bile kaldıamayabilir bazen! :D .p XP
________________:::..RoguE

herackles dedi ki...

Okuyup okuyup Nakhar`a mi sariyorsun kardesim, anlamadim ki seni de?

gaykedi dedi ki...

karoshi
"kimsesiz yapılar, Bir de kaçak yapılar ve gecekondular vardır, Gecekondular da tek gecelik ilişkiler olur Kaçak yapıların ne olduğu belli" demişsin benimde aklıma gelmişti bunlar ama yazı çok uzun olmasın yorumlarda bahsederim demiştim :D + şantiyeden kaçan tembeller, çalışmak istemeyen inşaatı yarım bırakıp kaçanlar, malzemeden çalanlar v.s liste uzayıp gider :D

rogue
hedef cok büyük gökdelen hı? aman dikkat et yakışıklı şantiyecilere gökdelen beklerken götdelen bulursun valla sonra, ha haaa haaa :))

herackles
biz 3. senemizdeyiz yahu, 3. katı çıkıyoruz muhteşem bir tripleks villa bizimkisi, artık bahçe düzenlemesine geçeceğiz birtanemle, darısı başına diyeyim :))

Adsız dedi ki...

Sence öyle şantiyecilere inşaat izni verecek göz varmı bende!!!!

X@

gaykedi dedi ki...

rogue
ben bir emo şantiyeci biliyorum, ah o bir senin inşaat bölgene girse ikiz kule bile diktirisin ayol sen :D

Adsız dedi ki...

Ah ah o bi şantiye alanına ayak bassın bırak ikiz kuleleri bizim ''New York City'' çapında bi şehir planlamamız olur :p x) XP

mischa dedi ki...

mutlu aşk yok hakikaten.. girdaplar, labirentler, sorgu odaları var onun yerine.. öğrendik ki bir de şantiye alanı varmış ki iyi ki de varmış... anası ağlamasa adamın tadı çıkmıyor bu geçici körlüğün...

Adsız dedi ki...

İki "ben"in biz olması elbette kolay değil. İlişki boyunca iki tarafta kendi içinde ve dışında bir savaş veriyor ve çok az ilişki mütareke sağlanana kadar ayakta kalmayı başarıyor.Başarılı bir bir örnek için bknz. Gaykedi-Nakhar:)

Aşkı sadece karşı ve/veya aynı cinse duyulan bir duygu olarak sınırlamamak lazım yine de. Kimi insan Tanrı'ya, kimisi paraya, kimisi doğaya, kimisi vs vs tutkuyla bağlıdır ve onlara yaşam enerjisi veren bu aşktır. Onu kaybeden insan yaşar ama gözlerindeki ışıltı da kaybolur.

gaykedi dedi ki...

rogue
ay neler duyuyorumm benn :D

mischa
şantiye fena bir tanımlama değil hani, insanda aşkı için emek verme çalışma isteği uyandırıyor sanki :)

yaban
teşekkürler, birtanemle ben demek dışardan örnek bir çift gözüküyoruz buna çok sevindim...bütün mesele aşk, tutku gemisini sevginin güvenli sularına vardırabilmek diyebilirim :)

Adsız dedi ki...

Kulağına ne fısılddysam onu duyuyosun ;)

Bi bakarsın dünyanın 8. harikası oluruz !

gaykedi dedi ki...

rogue
dünyanın kaçıncı harikası olursunuz bilmem ama, bizim çocukluğumuzda buna "Voltron'ı oluşturmak" deniyordu, voltrann, voltrannn, voltrannn :))