12 Haziran 2008

Kedi
Çok Gerildi !Yakında inşallah amca olacağımdan bahsetmiştim size birkaç gün önce, sevgili yengemin rutin kontrolünde, rahimde yumurta büyüklüğünde bir kist tespit edildi, bebeğinde dış gebelik olduğu... Bu durumda ameliyatla ur'un alınması + hamileliğin sonlandırılması gerekti, tabi yüreklerimiz bir kuş kadar ürkek attı birkaç gündür.

Başarılı bir ameliyat geçirmesi ve bebeğin dış gebelik olmayıp, şimdilik hala sımsıkı tutunmuş annesinin içinde yaşıyor olması, pek sevindirici bir haberdi. Belki çok büyük ölümcül bir sağlık sorunu değil ama, tanrı kimseye dert verip derman aratmasın, her tür imkana sahip olsanız bile psikolojik olarak gene de zor.

Tabi böyle durumlarda sofrasını bile zor kuran fakir fukara ne yapar eder, neler çeker, insan düşünmeden edemiyor. Sağlık ve eğitim ücretsiz olmalı, bu bir insan hakları sorunudur derim başka bir şey demem.


10 yorum:

Adsız dedi ki...

Büyük geçmişler olsun sevgili Kedi.. herşeyin tekrar iyiye gitmesine sevindim. :)
umarım bir gün dediğin gibi sağlık ve eğitim ücretsiz olur :?

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

kedi geçmişler olsun..başka bir canlının sorumluluğunu taşırken böylesi operasyonlar pek can acıtır..yengeye çook geçmiş olsun..göreceği/göreceğiniz en son olumsuzluk bu olun umarım..

arzın merkezine yolculuk dedi ki...

Geçmiş olsun Kedi.Sağlık ve eğitim ücretsiz olmalı ve pek tabi ki çocuk ve yaşlı bakımında da devlet denen mekanizma hizmet vermeli . Tabi bu olması gerekenler ama bizde çoğunlukla olmaması gerekenler oluyor.
Mesele koca başkente zehirli suları pompalıyarak insanları zehirliyorlar, bütün bilimsel verileri kulak arkası yaparak ve "bu kadar zehirden bişi olmaz, bakın avrupa bu suyu içiyor, bi şey oluyor mu" diyorlar pişkin pişkin. Yıllar önce de karadeniz'de çernobilden etkilenmiş çayları ekranlarda demeçler vererek "bakın biz içiyoruz oluyor mu bi şey" diyen bir zihniyetle ne eğitim ne sağlık gerektiği gibi olur burda.
Bak şimdi nerden nereye sinirim bozuldu yine.
Neyse çok geçmiş olsun, umarım bir 9 ay sonra yiğenin geldiğinde burdan müjdeyi verdiğin gönderiyle mutluluğunu paylaşırsın bizimle:))

Ferhanca dedi ki...

Kucaklarınız dolu olur inşallah..
Bebişe, annesine sağlıklar dilerim.

gaykedi dedi ki...

@pembe umarım o gunler cabuk gelir ulkemde ve dunya da...

@kıymet hamilelikteki risk dolasiyla insan daha bir cok geriliyor, hic sorma.

@arzın m.. başbakanın çocuk doğurun sözü aklıma geldi, sanki çocuk oyuncağı bu işler değil mi?

@ferhanca umarım 8 ay sonra kucağımız bir küçük can ile dolar :)

Adsız dedi ki...

ısrarlı bir velet:)şanslısın bak..

miso dedi ki...

Hay allah, çok geçmiş olsun. Ama neyse ki dış gebelik değilmiş. Kolay gelsin hepinize. Özellikle de anneye ve bebeğe :)

marruu

gaykedi dedi ki...

@zoitsa ısrardan vazgeçmiş galiba :(

@miso dış gebelik olup olmadığını bilmiyorum ama artık bebek yokmuş canım yaa!

gay_yor dedi ki...

ay harbi salağım ben bu post'u okumadan diğerine atlamışım..çok üzüldüm ya:(neden çok isteyen tanrı bu kadar zorlayarak veriyor ki..ne gerek vardı yani:(

gaykedi dedi ki...

@gay-yor tanrının bir bildiği vardır sanırım.