25 Mayıs 2008


Yazgı !


Geçenlerde, düşündüm, kimini ayırdına vararak, dolu dolu, kimini farkına bile varmadan acaba kaç pazar yaşamıştım?

Yanıt, tüylerimi diken diken etti. 68 yaşımı tamamladığım gün yaşadığım pazarlar topu topu 3536 idi ve bir mucize olmadığı takdirde , 5 bin pazar bile göremeden gelecekti geri dönülmez pazartesi.

Evet aslında, sabah doğup güneş batımında ölen kimi kelebeklerden pek de farklı değildi yazgımız.

Ali Sirmen8 yorum:

gay_yor dedi ki...

bu yazı tam da bu cümleyi açıp ortaya koymuş sanki.."her günün kıymetini bilerek, belkide ertesi günü hiç göremeyecek oluşun riskiyle yaşamak..hayatı hayatta yaşamak..dolu dolu hiç bitmeyecekmiş gibi..her yeni günün tadına vararak yaşamak"..

gaykedi dedi ki...

@gay-yor aslında ne gelecek esas önemli olan ne de geçmiş, en önemlisi şu an, bunu eminim tanrı ömür verirse yaşlanınca çok daha iyi anlayacağız.

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

telefonumun açılışında "hayat bir gün o da bu gün" yazar kedim..
ve her baharda ya da doğum günü zamanınmda derimki kendime bundan sonra 70 kadar yaşasam sadece toputopu 32 defa doğum günüm olacak ya da 32 defa daha baharı ağacın çüçek açtığını göreceğim..durumu rakkamlara vurunca çok ürkütücü gerçekten.. zamanın darlığı insanı bir yandan herşeyi hızla yaptırmaya tetiklerken bir yandanda hayatın ne kadarda kısa olduğunu hatırlatıyor sürekli..
yani pıfff

Ferhanca dedi ki...

En doğrusu şu anı yaşamak, insanlar, kendilerine anı bile zehir ediyorlar, şu kısacık hayatda.

hera dedi ki...

:)CAN dündarımın bir yazısı aklıma geldi cenazinizi düşünün....
Üzgünüm abraham maslow ile hiyerarşik düzenin asla yok olmayacağını bilinçaltıma koyan bir eğitim sisteminden geçince....sittin sene bir köşede çakılı kalıcak istesemde sinsi sinsi gülecek bana:)küfür edip çekil desemde kızım ben senin beynindeki en işlek oksijen modülünde saklıyım nefes alıp verdikçe seni tetikliycem dediği an akşam olsunda otlar arasında fotosentez durumunda karbondioksit yemekten yanayım:)
Kuantumculara para dağıtıyorum pozitif düşünüp minik mumlardan mutlu oluyor dolar bazında içimden çıkıcak yöneticiyi bir köşeden tutması için yaşam koçlarının boynuzlarını yiyor sonra dönüp sen bana 800 dolar ver ben içinden öyle şeyler çıkarırım ki sen bile şaşarsın demekten alı koyamıyorum kendimi:)
Pekte uzak olsa da yazdıklarım aslında herşey içiçe uzak olan kişisin ta kendisi...Benim insan alışkanlığım yok vazgeçemediklerimide çöpe atıp üstüne basıyorum bağımlı değilim..Mutluyum çünkü zamanımı değerini biliyor ve hakedenlerle yaşıyorum.
DARISI EGO KURBANLARININ BAŞINA:)KENDİ OLAMADIĞINI KENDİNE BİLE İTİRAF EDEMEYENLERE:)

Adsız dedi ki...

geçen gün kaç yaz tatilim daha olduğunu merak ettim..

gaykedi dedi ki...

@hera çok iyimiş ya, "yaşam koçlarının boynuzlarını yemek" aklıma "koç taşşağı" yiyenleri getirdi :p


@zoitsa o çok daha az olur be :p

gaykedi dedi ki...

@ferhanca çok şey istiyoruz ve bu bizi mutsuz yapıyor değil mi?@kıymet rakamlar çok soğuk ve acımasız değil mi, üstelik benim matematiğim kötü ötesi kötüdür :p