22 Mayıs 2008


Oynak Kişilik !


Yeryüzünde sabit bir şey kalmadı, ülkeler koşullara göre değişen geçici ittifaklara bağlı, arabalar hem benzin hem elektrikle çalışıyor, istendiğinde manuel istendiğinde otomatik vitesle gidiyor, kadınlar ne kocalarını bırakıyor ne aşıklarından vazgeçiyor, binalar hem ofis hem ev olarak kullanılıyor, bilim adamları ağzında küfürle dolaşıyor, martılar denizden de çöplükten de yem çıkarıyor. Her şey ikili düzene geçti. (Biseksüeller de daha mı bir fazlalaştı ne?..Gaykedi)

Peki kişiler bunun dışında kalabildi mi? Dün söylediğini bugün de söyleyen, dün sevdiğini bugün de seven kaç kişi kaldı?

İnsanlar dışarıda savaşıyorlar, eve gelip yaralarını sarıyor, içlerine girip kendilerini affediyorlar. Bir affetme mekanizması geliştiremeyenlerse eline pompalıyı alıp ya kendini vuruyor ya da etrafını kıyamdan geçiriyor. (Bunu yapamayanlar da duygusal olarak kırıyor, parçalıyor çevresindekileri..Gaykedi)

Tahir M. Ceylan


7 yorum:

Adsız dedi ki...

Ben iki kişiyim dışarı çıktığımda kendimi normlara göre tanıttığım ben eve girdiğimde aynaya karşı duran ben hangisi gerçek!

Adsız dedi ki...

Sevgili gaykedi biseksüeller sizce oynak mı?

gaykedi dedi ki...

* belki her ikisi de bir parça.

* cümlenin akışından aklıma biseksüeller geldi o an, biseksüller oynaktır demek ne kadar doğru bilemeyeceğim ama çevremde gözlemlediğim çok yakın biseksüel dostlarımın, oldukça yoğun, sanki herkesden daha fazla gelgitler yaşadığını gözlemliyorum.

hera dedi ki...

İnsanlar gece karanlıkta kaldıklarında yalnız kalmaya korkarlar çünkü şeytanın fısıldadıkları caziptir.Aynaya bakmaktan korkmaları normal:)

gaykedi dedi ki...

@hera ah şu geceler :p

cien anos de soledad dedi ki...

sayın gaykedi, biseksüeller üzerine yazı bekliyoruz sizden, bilginize.

gaykedi dedi ki...

@cien himm neden olmasın :p