05 Mayıs 2008


Haftanın
Şarkısı !Dünya müzik tarihinin en hüzünlü ve mükemmel, ilk 100 şarkısı arasına kesin gireceğini düşündüğüm, Cat Stevens'in ölmek üzere olan kedisi için yazdığı söylenen, bir modern ağıt var karşımızda bu hafta.

'Sad Lisa' adlı bu parçayı bilgisayarınıza "şuradan" mp3 formatında indirebilirsiniz, şarkının sonuna doğru kemanın yürek yakıcılığına özellikle dikkat etmenizi öneririm.


ilk verdiğim link çalışmazsa, alternatif indirme "linki".


7 yorum:

bliyaal dedi ki...

Ben şu versiyonunu daha çok beğeniyorum. Kemanın yerine gitar var. Şarkının ne ile ilgili olduğu hakkında da biraz konuşuyor.

gaykedi dedi ki...

@bliyaal himm biraz sert yorumlamış ama hiç fena değil, ben gene de ilk versiyonunu tercih ederim, yumuşacık :p

Goddess Artemis dedi ki...

Ne kadar hoş bir parça. Sakince akıp giden bir ağıt...N.B. Ressam ve Cam Sanatçısı Nergis Ermin kardeşimin web sitesine blogroll'ünde bir yer verdiğin için çok teşekkür ederim! :o)

gay_yor dedi ki...

sevgili kedi şarkı dedinde aklıma geldi:)bir mim iniz vardı hatırlatayım dedim:)

gaykedi dedi ki...

@goddess beğendik demek, cat stevens humeyni-usame arası bir şey olup dönüp kendini maskara etmeseydi, böyle güzel müzikler yapmaya devam etseydi daha bir iyi olacaktı ya neyse, link için tesekkürlerine gelince, ülkemdeki sanat adına yapılan soytarılıkların yanında bir güzel fidana su vermek pek güzel :p


@gay-yor himmm, yazıcam tamam kızma :p

kubio dedi ki...

Teşekkürler gaykedi.Oy oy aldı böyle uzaklara götürdü mis gibi mis.Uyanma alarmımı yapıyorum.Huşu içerisinde güne başlamak maksadı ile.

gaykedi dedi ki...

@kubio beğendiğine sevindim, kulaklarına, gönlüne afiyet şeker olsun bu şarkı :p