13 Nisan 2008


Gelinlikli Kız !


İtalyan Gelin'in geçen gün Adana'da görüldüğü iddialarını okuyunca, yaşadığını düşünüp sevinmiştim. Diyecek fazla bir sözüm yok, Sunay Akın'dan çok sevdiğim bir şiirle, affet bizi demek istiyorum kendisine;


Pencere tüllerine
gelinlik diye sarılan
o küçük kız nerede şimdi?

Gemim çoktan battı
denize inen tüm filikalarıma
erkekler bindi.14 yorum:

Goddess Artemis dedi ki...

gaykedim,

Sevgili ezgi, bu konuyla ilgili olarak can dostlarıma yolladığım maili bloğumda yayımlamamı istemiş. Bunu yapmayacağım; çünkü bu konularda YETER ARTIK YAZDIĞIM:

O KADAR GÜZEL İNSANLARSINIZ Kİ...

AH, ŞU NÎSA TAİFESİ

DIVINIA ÖYKÜ: İNSANLARA, KAN DÖKÜCÜLÜĞE VE LANETE DAİR

LEONARD COHEN HAKLI: ŞİMDİ TOPLUCA CİNNET ZAMANI

MUCİZE YOK: SİZİ LEONARD COHEN KURTARMAYACAK

İNSAN MI, INSANE Mİ?

EN ÖNEMLİ KONUMUZ KIZLIK ZARI

Bu yazdıklarım, yazılarda adı geçen, konu edilen insanların umurlarında mı? Haberleri var mı? Hayatlarını mı değiştirdim yazarak? HAYIR! O HALDE NE ANLAMI KALDI YAZMAMIN, KAFA PATLATMAMIN, ÜZÜLMEMİN, YORULMAMIN...

Ama maili, daha çok insana ulaşması bâbında sana yorum olarak bırakabilirim:

DELİRDİM - Tiksiniyorum İnsanlardan

Evet, bu ülkede yaşayan bir sürü (sürü derken hayvan sürülerini kastetmemiştim ama fena durmadı) insandan tiksiniyorum. Ülkesi İtalya'dan "Barış Gönüllüsü" olarak, ilginç ve alışılmadık bir şekilde yola çıkan sanatçı Giuseppina Pasqualino di Marineo [a.k.a. Pippa Bacca] tecavüze uğradı ve öldürüldü. Burada, benim oturduğum semtten çok da uzak olmayan bir yerde, Gebze'nin Ballıkayalar tarafında.

Bu ülkede çocuk yaşta tacize/tecavüze uğrayan, töre evlilikleri yaptırılan ve öldürülen, dövülerek öldürülen -kısacası bir şekilde öldürülen- onlarca kadınla aynı sonu paylaştı İtalyan sanatçı.

Bu ülkede, başını örtmüyorsan/türbanlı değilsen FAHİŞESİNDİR; üniversitede okuyor ya da çalışıyorsan FAHİŞESİNDİR; gündüz ya da gece tek başına geziyor, bara, eğlenceye gidiyorsan FAHİŞESİNDİR; sokakta bir sigara yakıyorsan FAHİŞESİNDİR; erkeklerle "onlarla eşitmişsin gibi" konuşuyor ve onlara "eşitliğini hissettiriyorsan" FAHİŞESİNDİR; makyajlı, mini etekli, askılı buluzluysan FAHİŞESİNDİR! ÇÜNKÜ BU ÜLKE, MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR ERKEKLERİN GENİTAL ORGANLARININ UCUNDA DÖNMEKTE VE O ORGAN TARAFINDAN YÖNETİLMEKTEDİR!

Şimdi, "münferit(!) bir olay" diyecekler, "Avrupa'ya rezil olduk", "kol kırılır yen içinde kalır" gibilerden saçmalayacaklar... "Cahillikten, yoksulluktan oldu" diye bahaneler bulacaklar. Bu işi yapan "yaratık" da, en fazla 10-15 yıl içinde elini kolunu ve o kopasıca genital organını sallayarak tekrar aramıza karışacak. Bu sefer, yaşlı bir sapık olarak, filancanın kızının ya da falancanın oğlunun peşine düşecek.

HEPSİ MİDEMİ BULANDIRIYOR, ÖĞÜRE ÖĞÜRE KUSUYORUM. BU EYLEMİ GERÇEKLEŞTİREN VE ÜSTÜNE KONUŞUP, BAHANELER ÜRETENLER İNSANSA, BEN İNSAN DEĞİLİM! İSTİFA EDİYORUM İNSANLIKTAN!

gaykedi dedi ki...

@goddess

bu konularda defalarca yazdın-yazdık, insanın boğazına yumruk gibi birşeyin tıkandığı olaylardan biri bu, hele bembeyaz gelinlikler içinde, gülerken çekilmiş o masum yüzlü fotoğrafını görünce, insanlığımdan utanıyorum...kimbilir belki bu topluma, insanlığa bir mesaj uğruna "kurban" vermiştir kendisini...ne onurlu bir davranış...tek tesellim bu diyebilirim...

Karōshi dedi ki...

Dün akşam geçen yıl Avustralya'ya yerleşmiş çok yakın bir arkadaşım "Ayşe, nasıl yaparlar bunu? O insan barış için yola çıkmıştı.. Nasıl yaparlar?." diye ağlayarak sordu bana.. Gerçekten de ağlıyordu.. "Dönmem ben o ülkeye.. Annem de telefonda bana hep bu haberleri veriyor.. Midem bulanıyor çok. Daha fazla konuşamayacağım.." dedi ve konuşmayı kesti. Benim de içimde isyan var.. Bugün gazetelerde Pippa Bacca'nın kızkardeşinin "Kötü insanlar her yerde var.." cümlesini manşet yapmışlar. Biraz olsun BU İNSANLIK SUÇUndan sıyrılır mıyız diye.. Bana bu ülkede daha fazla kötülük var gibi geliyor. Hatta eminim bundan.Gaykedi ve Goddess Artemis.. İyi ki size rastlamışım.

gay_yor dedi ki...

BU ÜLKEYİ NE HALE GETİRDİLER YA..
BU ÜLKEDE İNSAN BOZMALARI OLUŞTU..
CESETLERE, CANSIZ MANKENLERE BİLE TECAVÜZ ETTİ O İNSAN BOZMALARI..KÜÇÜCÜK KIZLARA ,KÜÇÜCÜK OĞLANLARA.. BAŞLARINI KESİP ÇÖPKONTEYNIRLARINA ATTILAR..
BU ÜLKEDE VAHŞET YAŞANDI..İNSAN VAHŞETİ..BU ÜLKEDE KADINLARA FAHİŞE GÖZÜYLE BAKILDI..BAŞLARINA TÜRBANI SARANLAR BİR HAZİNE GİBİ KORUNDU..NAMUS ABİDESİ YERİNE KONULDU..MİNİ ETEKLİ MAKYAJLI KIZLARIMIZA AĞZI SULANARK BAKTI PİS ABAZALAR..BAKMA KEDİ -DI İLE KONUŞTUĞUMA..BU -DI LAR ŞİMDİKİ ZAMAN OLMAYA DEVAM EDİYOR..
KÖKLERİDE TÜKENMİYOR Kİ BU YARATIKLARIN..

HATTA(BU KONUYU ASLINDA BLOGUMDA YAYINLAYACAKTIM AMA BU YORUMUMUN İÇİNE KATMAYIDA YERİNDE BULDUM)
BİZİM BÖLÜMDE Bİ KIZ ARKADAŞIMIZ VAR..KIZ EVLİ 1 YIL BİLE OLMADI DAHA EVLENELİ.. HERİFLE 2 YILA YAKIN FLÖRT EDİP EVLENDİLER..
HERİF ASIL YÜZÜNÜ EVLENİNCE GÖSTERMİŞ..ŞİMDİ KIZ İSTEMEDİĞİ HALDE YATAĞA BAĞLAYIP TECAVÜZ EDİP DURUYORMUŞ ŞİDDET UYGULUYORMUŞ..BUNDAN ACISI OLAMAZ BİLİYORUM..AMA DAHA KÖTÜSÜ BABASINA DURUMU ANLATTIĞI HALDE BABSI SABRET DİYORMUŞ..AYRILIRSAN VURURUM SENİ DİYORMUŞ..BU NASIL BİR ZİHNİYETTİR YA BU NASIL BABALIKTIR TANRI AŞKINA..BENDE DEDİM Kİ CANIM GİT DİLEKÇENİ VER BOŞAN NE YAPILMASI GEREKİYORSA YAP..SONRADA ÇIK BABANIN KARŞISINA HADİ VURUCAKSAN VUR ONUNLA SEN DEĞİL BEN YAŞIYODUM DE DEDİM..

DAHA 2 GÜN ÖNCE OKULA GELDİĞİNDE KARIN AĞRISI ÇEKİYORDU..BİZ MERAK ETTİK SORDUK..BLUZUNU HAFİF KALDIRIP GÖBEĞİNİ GÖSTERDİ..PİSLİK HERİF GÖBEĞİNE GENİTAL ORGANIYLA BASKI UYGULAMIŞ..BU NASIL BİR CANAVARDIR PİSLİKTİR..ANLAM VEREMİYORUM..LANET YAĞDIRIYORUM..KIZLARIMIZA BU ŞEKİLDE DAVRANAN YARATIKLARA..

İTALYADAN ÜLKEMİZE GELEN SANATÇIYA BİLE TECAVÜZ EDİP ÖLDÜREN BU İNSAN BOZMALARINA LANET OKUYORUM..

gaykedi dedi ki...

@karoshi annemin "deli yapar, solu utanır" diye kullanmayı pek sevdiği bir laf vardır, "sapık yapar, soyu utanır" diyeceğim ama bunlardan o kadar çok varki bu ülkede, cahillik, cinsel açlık artık kangren olmuş durumda, tanrı yardımcımız olsun insanlık yolunda...bu arada tanrıça ve bana iyi dileklerin için çok teşekkür, hep birlikte varız bloglarda ve çırpınıyoruz insanlarla birşeyler paylaşmak, onlara birşeyler vermek için, bu aileye sende dahilsin unutma...ırkçı ve dincilere karşı don kişot gibiyiz :p


@gay-yor cinsel açlık ve bilgisizlik, töre, gelenekler, dinsel tabular bu suçları azdırıyor, arkadaşına çok üzüldüm, bence blogunda yaz bu konuyu, altına bizde destek ve ne yapabileceği konusunda görüşlerimizi yazlaım, hatta mükünse onları okumasını sağla, hem moral olur hem belki bir parça yardımcı olabiliriz.

Karōshi dedi ki...

Şu yaşıma kadar hep "düşünen" ve "bir şey yapmayan" grubunda oldum. En iyi yapabildiğim öğrencilerime yakın durup farklılıklara saygı duymaları gerektiğini hissettirmekti.. Bundan sonra aktivist olmak istiyorum. Don Kişot olmakla başlar her şey.. Yürek işidir.. Fazla attım tuttum ama Gayyor'un arkadaşı için sanal dünyanın dışında bir şey yapmak isterseniz ben de varım.. Yani çıkıp gelirim. Ya da her ne gerekirse yaparım. Elimden geldiğince.. Hepinizi seviyorum arkadaşlar..

MOBIUS dedi ki...

Kimi zaman düşünüyorum da Türk insanın -ki daha ziyade Türk erkeğinin sosyo-ekonomik gider/gelir ilişkisinin getirisi karın açlığı yok. Doyurulamayan,fazla açlık hissetmenin sonucu bastırılmış felaketle sonuçlanan cinsel açlığı var. Ve sanırım doyurulması,doyduğunu hissedip "insan" gibi masadan kalkması da imkansız gibi görünüyor.
Yazık,daha kaç yasal/yasal olmayan tecavüzleri okuyacağız,göreceğiz...

kubio dedi ki...

70milyon insanımız var diye bas bas bagırıyoruz dünyaya ama bunların kaçı insan işte görüyoruz. Bu kesinlik tek bir insanın suçu değil, egitilmediyse, hayattaki temel beklentileri karsılanmadıysa, hem fiziksel hem ruhsal aç bırakıldıysa bu onun suçu mu, bu toplumu yönetenlerin bu yönetenleri seçen toplumun suçu değil mi? şu kadar zenginiz su kadar okumuş nüfusumuz var diye bagırıyor baştakiler. Kağıt üstünde istatistiklerle oynamakla olmuyor bu işler, işte böyle dünyaya rezil olarak çıkar gerçekler.Ici boş okullarda okuyan cebi boş zenginler uyanın artık, hepimizi kandırdılar.

ülkem adına utanç duyuyorum yazık çok yazık

gaykedi dedi ki...

@karoshi canım harikasın, kimse elini taşın altına sokmak istemiyor, bana dokunmayan yılan meselesi de, etraf yılan dolu (doldu) yazık :(


@mobius cinsel cehalet ve açlık felaket ötesi bu ülkede, mustafa kemal cinsel ve dinsel devrim yapmak istedi bu ülkede ama ömrü yetmedi :(


@kubio yazık ki ne yazık, utanç kelimesi bile yetersiz kalıyor bazen değil mi :(

gay_yor dedi ki...

sevgili kedi yazdım daha ayrıntılı bir şekilde..
ona bahsetmek istiyorum..ama önce eşcinsel olduğumu bilmesi gerekiyor..söyledikten sonra bu ne zaman olur bilemem ama okutucam..

kubio dedi ki...

Kanlı gelinlikle protesto

gaykedi dedi ki...

@gay-yor hemen okumaya geliyorum, o arkadaşına açılmamış olduğunu bilmiyordum.


@kubio link için teşekkürler, senden duydum ilk, yüreğimize bir parça su serpen bu haberleri.

jade dedi ki...

goddess ahklıymış bu olay üzerine yazılmış en güzel yazı:(

gaykedi dedi ki...

@jade

aklıma nihat genç’in “biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek mastürbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin” sözü geldi şimdi de :(