21 Mart 2008


Kan ve Aşk !


"Aşk Fransa'da bir komedi. İngiltere'de bir trajedi. İtalya'da bir opera, Almanya'da bir melodramdır." demiş Marguerite Blessington. Sizce Türkiye'de aşk nedir? Bu ülkede aşk, milyonlarca kişi için, vajinadan çıkacak bir kaç damla kan olmasın sakın?12 yorum:

gay_yor dedi ki...

katılıyorum sana kedi..bir süre önce amcam erkeklerin iyice zıvanadan çıktıklarını bu ülkede aşkın kızı yatağa attıktan ve ona sahip olduktan sonra bittiğini söyledi..haklısın dedim ona..bazı adamların aşk anlayışı vajinadan beklenen şey geldikten sonra bitiyor..:)

Goddess Artemis dedi ki...

Bu toplumdaki AŞK kavramına en güzel tanımı ve açıklamayı; Hayvan Dergisi'nin Şubat 2006 sayısında Sırrı Süreyya Önder vermişti. Ben de bu leziz makaleyi, bloğuma alıntılamıştım:

Ahmet Altan, Kadınoloji ve Yaş Pasta

gaykedi dedi ki...

@gay-yor hem o var, hem de dediğim gibi aşkını sevgisini, bakireliğe ve bir kaç damla kana endeksleyenler var :(


@goddess ya benimsin (ilk) ya kara toprağın :(

Elif dedi ki...

Turkler icin ask, sahip olma duygusudur o zaman. Kadin icin de, erkek icinde ayni, farkli yontemler ve ispatlarla. Sahip olma, sahiplenme.

www.elifsavas.com/blog

gaykedi dedi ki...

@elif yani onu malı olarak görme, mallaştırma :P

wolkanca dedi ki...

bana hep biz türkler diye başlayan vs. buna bezner fikir beyanları biraz eksik geliyor çünkü gerçekten bir eski adamın dediği gibi türk olmasa tarih kitapları olmaz demiş ya inanın bizim millet çok çok farklı ve kendine has ilginç, dünya tarihine çok fazla etki etmiş bir millet.

gaykedi burada her zamanki gibi özeleştirisel yine kabileyetini sonuna kadar kullanmış.

türk insanını çok iyi tanıyan ve çözmüş biri gaykedi.

fakat bu konularda o da biliyor ki inanılmaz bir ikiyüzlülük mevcut bizim insanlarımızda ve bu ailesel faktörlere göre değişmekle birlikte kendilerini kandırmaya gençliklerini tamamına yakınını bu salakça şeylere inanarak mahfetmekle geçiyor.

ne mutlu ki bunları aşıp, toplumun bastırdığı bu aptalca şeylerden kurtulup hayatını ona verilmiş irade, akıl ve özelliklerle, kendini tanıyarak, tanımaya çalışarak yaşanayanlara.

sahiplenmek gaylar arasında da var. elifin de dediği gibi farklı yöntemler ve ispatlar olabiliyor. yani şimdi gaykedinin sevgilisi, ondan önce gaykedinin benle çıktığını bilse ne düşünürdü? veya vs. vs. işte.

sevgi dolu geceler.

gaykedi dedi ki...

@wolkanca fukaralıkla beraber cahillik bu ülkenin en büyük sorunu değil mi wolkan, sahiplenmek gay'ler arasında da var tabiki, ama tanrı bana bu duyguyu vermemiş nedense kıskançlık duygusuyla beraber, bu arada nakhar ile çok güldük senin eski sevgilim olduğun esprisine :p

Deli Profesör dedi ki...

Bazen ülkemizdeki değerini düşünürüm aşkın,bazense dediğin gibi vajina hesaplamaları yaparım.Çok kalabalık caddelerde gezdiğimde düşünüyorum bazen acaba burda kim bilir kaç vajin,kaçpenis dolaşıyor diye.Çok garip bi düşünce.

gaykedi dedi ki...

@deli prof... benimde binlerce kişiyi bir arada görünce aklıma bu insanların kısa ya da uzun zevkli ya da zevksiz ama sonuçta bir seks anının ürünü olduğu gelir hep :p

Okyanustaki rüzgar dedi ki...

Çıkarım yanlış değil. Modern zamanlarda aşk buharlaşıp uçmuş mudur demiş ya nil ablamız. Cidden bu mudur ? Bekaret konusu olsun seks konusu olsun bunlarda erkek faktörünün hep daha etkili olduğunu düşünüyorum. yoksa hiç bir kız durduk yere zar diktirmek için gizli gizli doktora falan gitmez..

İlk önce aşkı öğrensin erkekler / kendini erkek hissedenler.

gaykedi dedi ki...

@okyanus... bakirelik takıntısı belkide erkeklerdeki karşılaştırılmak korkusundan ileri geliyordur, ya onun penisi ondan 2 cm uzunsa, ya o yatakta partnerini daha fazla mutlu ettiyse :P

okyanustaki rüzgar dedi ki...

öeehh =)