26 Mart 2008

Bir Leylek
Masalı !Yaşlarımız sanırım 5-10 arasında değişen, bizim sokaktan birkaç çocuk, yıllar önce kediler gibi duvarın üzerinde dizilmiş çekirdek yiyoruz ve büyük olasılık kafamızdan 40 bin türlü yaramazlık geçiyor.

Konuşurken konu yeni doğum yapmış mahallenin kedilerinden, bebeklerin nereden geldiğine geliyor. Hepimiz çocukların annenin içinden çıktığını biliyoruz ama ben ve çok bilmiş birkaç arkadaşım göbek deliğinden çıktığını iddia ediyor.

Bizden bir kaç yaş daha büyük bir çocuk, hepimizin annemizin şeyinden çıktığını söylüyor, bizim aklımız almıyor, bu fikir bize iğrenç geliyor ve aklımda kaldığı kadarıyla bunun doğru olmadığını iddia ediyoruz, bizimle kafa bulduğunu düşünüyoruz.
Kendinden emin arkadaşımız konuşmaya devam ediyor;

- ohoo o da birşey mi, annelerimiz ve babalarımız evlendikleri ilk gece ..ikişiyorlarmış siz biliyor musunuz.

Haydaa (!) bu da nerden çıktı ilk defa duyduk biz. Onlar yapmaz öyle şeyler.

Ertesi gün meraklı arkadaşlarımızdan birisinin annesine "Siz evlendiğiniz ilk gece babamla .... mi?" diye sorduğunu ve temiz bir sopa yediğini öğreniyoruz.22 yorum:

Adsız dedi ki...

ben o soruyu sorduğumda seni sepetçi çingenelerden aldık diyip ağlatıyorlardı..ben de o kadar ağlarken-niye ağlıyorsam artık-çingenelerin neresinden çıktığımı sormayı akıl edemiyordum..

gaykedi dedi ki...

@zoitsa her aile nasılda birşeyler uyduruyor hemencik, bana hep leylek masalı anlatılırdı :P

La Santa Roja dedi ki...

bana çok daha romantik bir hikaye anlatılmıştı. anne ve baba birbirlerini çok sevip bir çocuk istediklerine karar verdiklerinde gece yatmadan bu isteklerini dile getirirler, sabah da aralarında yatan bir bebekle uyanırlarmış. bir çocuk 9 yaşına kadar böyle bir şeye nasıl inanır? çok naifmişim :)

Adsız dedi ki...

8-9 yaşlarında mahalleden arkadaşlar aylak aylak bişeyler yapıyoruz. tam olarak hatırlamıyorum çok geçmeden bir banyo havalandırma penceresinden parça-pinçik edilmiş kadınlı erkekli resimler üzerimize yağıyor. şaşkınız :| "N'apıyor Bu insanlar?!?" daha büyük eğlence mi olur :) öğreniyoruz, okumayı söküyoruz. Hayat Bilgisi ve Beden Eğitimi'mde yüksek lisans olmuştu hala gördüğümde içimde anıra anıra gülme hissi uyandıran ex-ergenin parçalanmış porno dergisi.
Teşekkürler Kedi bu güzel konu için :D

gay_yor dedi ki...

ben o leylek masallarına hiç kanmamışım....leylek e hiç benzemiyorum ki o hayvan ben insanım dermişim..sonra okula başlayıp ortaokul sıralarına geldiğimde öğrendim..nasıl ana kucağına düşüp nasıl geliştiğimi..bizim haylaz arkadaşların açıksaçık dergilerinde gördüğüm resimler büyük kanıtı olmuştu kısacası:):)

gaykedi dedi ki...

@la santa 9 yaşına kadar mı...skandal....ama hikaye gerçekten ilginçmiş hiç duymamıştım :P


@pembe... gökten bilgi yağmış, yoksa kısmet mi denir :p


@gay-yor bende yeyemiştim leylek masalını ama çıktığımız yer konusunda biraz yanılmışım :p

Adsız dedi ki...

diğer arkadaşlarımın leylek hikayelerini duyduğumda yıkılmıştım..beni nasıl olur da çingeneden alırlar,ben niye diğer çocuklar gibi leylek tarafından getirilmedim..niye diğer çocuklar gibi değilim diye üzülüyordum..büyüdüm ,anladım,ohh çektim

gaykedi dedi ki...

@zoitsa çingeneleri beğenmiyorsun leylekleri beyeniyorsun, çocukluk işte :p

kişisel depresyon anları dedi ki...

o yaşlarda, teyzemin kitapları (ebe idi kendileri), kuzenimin playboy dergileri, ve diğer kuzenlerimin pembe ve beyaz dizileri sayesinde kimseye sormaya ihtiyaç duymadım.:)

gaykedi dedi ki...

@kişisel... ebe dergileri tamam da, playboydan nasıl anlaşılır ki yahu bu konular :p

patrick dedi ki...

ben nereden ve nasıl geldiğimi kendim keşfetmiştim galiba o zamanda çok araştırıyordum sanırım...kapı delikleri,ilginç resimli dergiler vs vs...:P

kişisel depresyon anları dedi ki...

@ gaykedi e canım resimlerle noktalar öğeniliyodu e bide hikayeler bölümü vardı daha öğrenilöesin mi :)

gaykedi dedi ki...

@kişisel... noktalar, püf noktalar, çok püf noktalar :p

evren dedi ki...

"Göbek deliği doğumu" na ben de inananlardandım :)İlk öğrendiğimde gerçeği 1-2 gün yüzlerine bakamadım (tabii onların da çok şeyindeydi:)
Çok güldüm bu anıya :)

gaykedi dedi ki...

@evren göbek deliği doğumu bizim gibi çocuklar sayesinde tıp literatürüne geçecek galiba, bilinç altı falan diyerek :p

Ferhanca dedi ki...

Bu sacmaliklar hic degismiyor ben de benim zamanimda kaldi saniyordum ,ben de epeyce gec ogrenenlerdenim babasi doktor olan arkadasimiz bizi cevresine toplamis cocuk nerden dogar diye sormustu saftirik gurubu gobekten demisti kiz salaklar diye alay etmisti ve bize gercegi soyleyince tam salaklik geldi bize:)))

C* dedi ki...

la santa roja'nınkine benzer bisey benimkisi de=) birbirini cok seven karı-koca yatmadan once dua ediyor sonra kadının karnında buyumeye baslıyor bebek...

8yasına kadar inandıgım masal buydu..

8 yasında tenefüste en yakın arkadasımın ben ogrendim babamız seyini annemizinkine sokuyomus oyle cocuk oluyomus deyince buyuk bir travma yasamıstım...=)

gaykedi dedi ki...

@ferhanca bende salaklaştığımı hatırlıyorum oaradan nasıl çıkar diye :p


@c* anne babalarımız voltran'ı oluşturunca biz oluyoruz :p

evren dedi ki...

Hahayt,işte tanım budur ;) "Voltrann".

gaykedi dedi ki...

@evren voltrann, voltrann, voltrann :p

TalismanDiyette dedi ki...

Uff ben bebeklerin arka kapıdan çıktığını sanıyordum.. Aslında bayağı yaklaşmışım..

gaykedi dedi ki...

@talisman ciddi misin? ay inanmıyorumm :p