22 Şubat 2008


Tanımıyorlar
Şekerim !


Ülkemizi yurt dışında tanımıyorlar lafı, yıllardır ağzımızda sakız olmuştur da, kimsenin aklına "biz tanıyor muyuz ki ülkemizi, başkasına tanıtalım?" demek pek gelmez.

Roma imparatoru Sezar'ın "Veni vidi vici" (geldim, gördüm, yendim) sözünü Tokat'ın Zile ilçesinde söylediğini kaç kişi biliyordur bu ülke de?

Peki "Karun kadar zengin" sözünün sahibi Kroesus'un (Karun) Manisa Salihli'li olduğu ve dünya da ilk parayı bastığını?Ya bütün dillere giren Mozole kelimesinin Bodrum'lu hemşerimiz Mausolus'un dünyanın yedi harikasından biri olan anıt mezarından kaynaklandığını?

Ya şu "eşek kulak"larıyla ya da "dokunduğu herşeyi altına çevirmesiyle" ünlenen Kral Midas'ın Ankara Polatlı da yaşadığına ne demeli peki?

Özgen Acar'a ait uzun bir yazıdan yararlanarak yazılan bu yazı; gazeteyi spor sayfasından okumaya başlayan, karı-kız, futbol ve araba markaları dışında konuşacak bir şeyi olmayan embesil erkeklerle, genelde onların partnerleri olan, adını bile duymadığım yandan yemiş popçuların son yediği yemeği bile sayabilen, alışveriş budalası kaltaklara ithaf edilmiştir.20 yorum:

Goddess Artemis dedi ki...

Pohahahahahahahahahahahahahahahahaha :-p

Gerçekten de ithaf ettiğin modeller var, canlı kanlı yaşıyorlar -tabii ona yaşamak denirse, bana göre oksijen israfı-, aramızdalar.

Her zamanki gibi, az ve öz bir yazı olmuş. Beynine, ruhuna ve eline sağlık! :o)

herackles dedi ki...

kaltak mı dedin sen?
Yürü be!

gaykedi dedi ki...

@goddess nesilleri tükeniseceler :P


@herackles dedim ve yürüdüm bile :P

Okan Yüksel dedi ki...

Biz neyi biliyoruz ki, Youtube'ta çok güzel bir video yakaladım ve devamı geldi. Aramada "Sokak Röportajları" deyin ve devamında yurdum insanını görün. Bu insanlar birşey bilmiyorlar, hiçbirşey bilmiyorlar. Bu durumda da birileri hala haykırıyor, yaşasın demoktasi. Hayır, yaşamasın cahiller demoktasisi!

gaykedi dedi ki...

@okan hatırlattığın iyi oldu, hatırladım şimdi, şu mısır piramitlerinin türkiyeden kaçırılması ile ilgili röportajları, birisi gemiyle kaçırabilmişlerdir ancak, bunlara sahip çıkmalıyız diyordu yahu, hatta saçmalayanlar içinde bir de öğretmen olduğunu söyleyen birisi vardı galiba :P

gay_yor dedi ki...

doğru söze ne hacet:)boş yaşayan insanların doluyu karıştırmak gibi bir çabaları olmamıştır hiç bir zamn..onlar gibiler için hayat spor sayfası araba markası marka manyaklığından oluşmuştur..

Adsız dedi ki...

sanırım bir tane gönderdim yüzsüzlük yapıp devamını getireyim ...


kuzencim bana şu msj yazan kişilerin ismini link şeklinde açmaya yarayan enzantrik yaım şeklini bir daha anımsatırmısın?
ANIMSAYAMIYORUM ..................

gaykedi dedi ki...

bak "şurada" senin bloga nasıl link vereceğini gösterdim, önce bu kodu bir yazı dosyasında elle yaz, http://diagonel.blogspot.com yazan yere hangi adrese link vermek istiyorsan onu yaz, "digin" olan yerinede link yazısının nasıl görünmesini itiyorsan onu yaz gaykedi, fifi gibi mesela, o yazı dosyasını daha sonra kullanmak için sakla her defasında yazmak zorunda kalmazsın sadece adresi ve ismi değiştirerk kullanırsın :p

gaykedi dedi ki...

@gay-yor bir üst psikopat modellerinin birde silah ve avcılık merakları da oluyor bunların, düşman başına :(

gaykedi dedi ki...

@diginonel söylemeyi unuttum, resimde de gözüküyor ama söylemiş olayım kodlarken "href" den önce bir boşluk bırakmayı unutma :p

Adsız dedi ki...

çokmerci benim bilgin kuzenim ...şu aralar miskinlikten bir yerimi devirip yatmaktan başka bişiy yapmadığım için unuttum sanırım nasıl yazılacağını
tekrardan thanx canım

okyanustaki rüzgar dedi ki...

(bkz: Mavi ekran )
(ara: ctrl + alt + delete)

gaykedi dedi ki...

@digin-onel becerebilmişsindir umarım, ya da ben anlatabilmişimdir :p


@okyanustaki r. reset, reset :p

mYbiSgeN dedi ki...

Depremin nedeni eşcinsellik!
İsrailli vekil depreme çareyi buldu: Eşcinsellikle mücadele!

21.02.2008

İsrail parlamentosunun (Knesset) dinci partilerinden Şas'ın milletvekili Şlomo Benizri, bölgede geçen günlerde meydana gelen son depremlerle homoseksüellik arasında bağlantı olduğunu iddia etti.

Knesset'in depremlere hazırlık çalışmalarının ele alındığı oturumunda konuşan Benizri, eşcinselleri depremlerde suçlu görürken, dini kitaplardan Gemara'ya atıfta bulunarak, "Gemara'da depremlerin nedenlerinden birinin, meclisin çeşitli yasalarla meşruiyet sağladığı homoseksüellik olduğunun anlatıldığını" belirtti.

Akdeniz bölgesinde en son geçen hafta cuma günü, 5.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş ve deprem, tüm İsrail'de de hissedilmişti. Benizri, Meclis'e, "Sadece pratikte neler yapılabileceği üzerinde duruyorsunuz.

Hükümetin, homoseksüelliği önleme konusunda yapacakları, depreme hazırlık kapsamında yapılacaklardan daha fazla önleyici olacaktır" dedi.

Benizri,hükümetin, binaların depreme dayanıklı hale getirilmesi çabaları yerine, homoseksuelliğe cesaret veren, lezbiyen çiftlerin çocuk edinmelerini kolaylaştıran yasaları geçirmemesini istedi. Milletvekili, Meclise de "homoseksüelliği önlemenin bir yolunu bulmaları" çağrısında bulundu ve "Bu sizi depremlerden koruyacaktır" dedi.

Geçen haftalarda, bir başka Şas milletvekili Nissim Ze'ev, parti grubunda yaptığı konuşmada, homoseksüellerin toplumu zehirlediğini belirterek, bu tür sapkınlıkların veba gibi İsrail devletinin mahvına neden olacağını öne sürmüş, sağlık bakanlığının homoseksüellikle kuş
gribi gibi mücadele etmesini istemişti.

Milletvekilinin Meclis'te yaptığı açıklamalar, İsrail "Gay ve Lezbiyenler Derneği" başkanı Mike Hammel'in tepkisine yol açtı.

AA

gaykedi dedi ki...

@mybisgen bütün dinlerin yobazları aynı be bisgen :(

sevgi.. dedi ki...

bu insanlar nereleriyle düşünüyor acaba?

mYbiSgeN dedi ki...

yobaz olmanın bile bir şerefi var diye düşünüyorum. adını doğru koyalım lütfen bu türe "aptal" diyorum ben. hani puşkin der ya :" Ne koLaydır okumuş kafaLarın yanıLması!"
heeey hey ne günLerde yaşıyoruz hey !!

gaykedi dedi ki...

@sevgi cinsel organları ya da popları olabilir :p


@bisgeb sözde eğitimli yobazlar daha tehlikeli değil mi?

mYbiSgeN dedi ki...

dindar insanlarla yobazları ayırarak ( bu çok önemli bir fark zannımca ) yobazların köküne kibrit suyu... ( yok ya bu onların taktiği- bir küçük hatırlatma - sivas 93 - )
el gövdede kaşınan yeri bilir
derman bizde derman ellerimizdedir
bir anadolu cümlesi : her ağacın çürüğü kendi özündedir ( meyvesi gibi )
en derin kaygılarımla...

gaykedi dedi ki...

@bisgen ah bisgen ah, sivas içimde sızlayan bi yaradır aklıma her geldiğinde ülkem adına utandığım, yüzümün kızardığı, o yobazların mahkemede savunmasını erbakanın partisinden adalet bakanlığı yapmış avukat şevket kazan'ın üstlendiği düşünce kanın beynime sıçradığı :(