03 Aralık 2007Organ Tüyü !


Osmanlı döneminde kadınlar cinsel organlarının tüylerini ağdayla alırlardı.

Çağ atladıktan sonra jilet kullanmaya başladılar..

Ve demokrasiye geçildikten sonra da, tüyleri özgür bıraktılar.

Türkleri hâlâ daha çağ dışı görenler, kadın organlarındaki tüy değişimini bilmeyenlerdir.

Çetin Altan6 yorum:

asliberry dedi ki...

GayKedi, Çetin Altan'ın artık iyice ağzına vurduğunu düşünüyorum:)

Babaannesi Yaman için, ben de Çetin Altan için rahatlıkla söyleyebilirim ki, aklı kafasına sığmıyor.

Yalnız Türk kadınlarındaki bu tüy alma, haşır haşır yıkama, temizlik hissi v.b. takıntılar yüzünden jenital bölgedeki mantar hastalıklarının daha yaygın olduğunu biliyorum. Çoğu jinekolog tüylerin koruyucu yönünden bahsediyor.

Hay bu Çetin Altan çok yaşasın gece gece bilgi pıtırcığı kesti beni.

gaykedi dedi ki...

@aslıberry Baba Altan tipik bir azgın teke vakası diyorsun yani :) annemin de aklı "şeyin de" ya da aklı "şeyine kaçmış" şeklinde kullandığı bir lafı vardır, buradaki "şey" kelimesi ne anlama geliyor tahmin edersiniz artık, hani şu herkesde birtane bulunan "şey" :)

rosebahar dedi ki...

jinekolog arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla tüyler koruyucu değil aksine kaşındırıcı koku yapıcıdır asberry!!!

artık laserepilasyon sayesinde kadınalr ağdalanmakdan da kurtuldu ayrıyeten efenim....

Adsız dedi ki...

Altan bu konuda yanılıyor. ağda hala en gözde temizlik yöntemi. kıl temizlemenin de cinselliğe bakışla, özgürlükle felan alakası yok. tamamen hijyen amaçlı. en fazla 1,5 ay sürüyor iki ağda arası dönem ve zaten bir aydan sonra kaşıntı ve koku başlıyor. ilk gençlik yıllarımda jilet ve makas kullandım, sebebi sadece acı çekmekten korkmamdı. sonra bi cesaret geldi, kasık bölgesine epilasyon yaptırdım, geri kalanında ağdaya başladım :) 28 yaşındayım, 10 yıldır da özgürüm ;)

gay_yor dedi ki...

tamam kaşı filan anlarımda hani bizde ki bacak tüylerinide ama kadınlarda iğrenç duran bence tüy iğrenç bi şiy pislik yuvası..kadınlar temizlenmekte haklı bi kadının temizlenmediğini düşünsenize hele bi de evliyse kocası ağdaya aşık olur be:)

gaykedi dedi ki...

@arkadaşlar eğer temiz birisiyse çok hafif bir ter kokusu taşıyan, koltuk altı ve genital bölge kılları çoğu kişi için tahrik edici bir unsurdur, ve yüksek miktarda bilinç altını cinsel olarak kudurtan feromon içerirler, söylemiş olayım :)