11 Aralık 2007
Futbol ve Faşizm !


CNN Türk'ten Serhat Uçak, rahip Santoro'nun ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen ayini takip etmek için Trabzon'a gidiyor.

Kameraman arkadaşıyla birlikte televizyondaki önemli bir maçı seyredebileceği kahvehane ararken... 17 - 18 yaşında bir genci durdurup maç seyredilebilecek bir yer sordular.

Delikanlı da sıcak davrandı ve ben sizi götüreyim dedi.. Yolda yürürken sağdan soldan konuşmaya başladılar. Söz futbola geldi, delikanlı, Serhat'a hangi takımı tuttuğunu sordu. Beşiktaş yanıtını alınca:


- Abi iyi ki Fenerli değilsin... dedi...- Neden?

- Abi onlar Rum - Hıristiyan...

İkisi birden "Bu nereden çıktı?" diye sorunca delikanlı şu karşılığı verdi:

- Abi Fener Rum Patriği bile var gazetelerde okuyoruz...


Arkadaşlarımız bunların farklı şeyler olduğunu anlatmaya çalışmış, ama delikanlı pek inanmamış...Melih Aşık yazmıştı bunu aylar önce, futbol & milliyetçilik ilişkisi, lümpenler ve futbolumuzun geldiği nokta, artı Trabzon ve halkımızın cahilliği hakkında bize çok önemli ipuçları verebilir bu yaşanmış olay.11 yorum:

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

OF OF İNANILIR GİBİ DEĞİL!!!
NASIL BİR GENÇLİK GELİYOR BÖYLE!!
İÇİM ACIDI..

dünyanın en şahane insanı dedi ki...

futbol erkek işidir.

-dünyanın en şahane insanı

elifsavas dedi ki...

Ben meta meta meta dusunceye meta sekilde sinir oluyorum: ikisinin bir olmadigini aciklamak ne demek? Bir olsa yani, kotu birsey mi? Ozru kabahatinden buyuk bunun.

www.elifsavas.com/blog

gaykedi dedi ki...

@kıymet evet ya insanın içi acıyor, kendini üzülmekten alıkoyamıyor değil mi :(


@şahane insan %99 erkek işi :)

gaykedi dedi ki...

@elif iyi yakalamışsın, yaa fener bir hiristiyan takımı olsa ne olur, değil mi sanki!

gay_yor dedi ki...

yanlız bunlarlada bitmiyor ki bir adamı çevirip soruyo muhabir konu mısır piramitleri çalınmış..adam çok şey biliyormuş gibi önce tarih le ilgili bi açıklama yapıp sonrada hava yoluyla zor olur olur ama karayoluyla kaçırmış olabilirler diyor:)buna karşılık muhabir mesleğiniz nedir acaba diyor..adam gayet ciddi ve kendine güvenir bi şekilde ben tarih öğretmeniyim:)diyor..acınacak bir durum öğretmenlerimizin hali bile içler acısı tabiki bu çemberin içine hepsini koyamayız..

gaykedi dedi ki...

@gay-yor evet yaa aylar önce izlemiş dumur olmuştum bende onu :)

Adsız dedi ki...

senin meliha aşık'la başlayan yorumun zaten herşeyi anlatıyor...
bu topraklar böyle cahil insanlarda mı görecekti!!!

gaykedi dedi ki...

@isimsiz bilemiyorum ve korkuyorum daha neler göreceğiz, duyacağız :(

Adsız dedi ki...

yaw trabzon bambaska zaten ıcerısınde 3 buyuk takımın (fenerbahce besıktas ve galatasaray)bınasının olmadıgı tek sehır olsa bombolarlar kesın trabzonda baska takımın formasıyla gezersen tranzonspor forması harıc ölduresıye dovuyorlarmıs trabzonlu bır arkadasım anlattı gecen senlerden bırınde 2 kız fenerbahce forması gıymıs dısarda dolasırlarken onlarca hayvan gıbı herıfın saldırısına ugramıslar sokak ortasında öldüresiye dovmusler kızları bu olaya yuh dıyor baska bırsey demıyorum


cerenimo

gaykedi dedi ki...

ceremino
üff ya kızlara bile bunu yapıyorlarsa :((