29 Aralık 2007
Cumartesi Neşesi Özel !


Reyting Caiz midir Hocam? Önceki gece star tv'de “Dosta Doğru” programında ekranı ikiye bölmüşler Bir tarafta Nihat Hatipoğlu Hoca vardı. Konuşuyordu. Öbür tarafta alevler, lavlar ile cehennem simülasyonu yapmışlar. Hoca öbür dünyayı anlatıyor.

Alttan da yazı geçiyor: “Mahşerde ilk olarak hangi renk görülür? Az sonra!” “Mahşerde üzerimizde ne olacak? Az sonra!” Programı görünce donup kaldım. Önümde cehennem duruyor, ekranda ölünce göreceklerimi öğrenmek için reklamların sonunu beklemem gerektiği söyleniyordu.

Buraya kadar okuduklarımız Nagehan Alçı'dan, şimdi bir fıkra ile devam edelim;
Evlenme hazırlığı içinde olan bir kaza da ölüp cennete giderler. Damat adayı durumu görevli meleğe anlatarak evlenip evlenemeyeceklerini sorar.

"Bir bakayım..." der görevli melek. Aradan 3 ay geçtikten sonra görevli melek mağdur çifte sevinçli haberi vermek için "Her şey ayarlandı. Sizi evlendirebiliriz" der.

"Şey... Biz düşündük de, acaba evliliğimiz yürümezse, bizi boşayabilir misiniz?" diye sorar damat adayı.

Görevli melek gökgürültüsü sesiyle son derece kızgın bir şekilde söylenir; "Siz manyak mısınız? Cennette bir imam bulabilmek icin 3 ayımı verdim. Avukat bulmak ne kadar sürer tahmin edebiliyor musunuz?"
Hiç yorum yok: