01 Aralık 2007Cumartesi Neşesi !Dört kadın sohbet ediyorlardı. Birinci kadın, oğlundan söz açtı; “Benim oğlum rahiptir...” dedi, ”... bir topluluğa girdiğinde onu gören herkes kendisine ‘peder’ der.”

İkinci kadın da kendi oğlundan söz etti, “Benim oğlum ise papazdır...” dedi, ”... bir topluluğa girdiğinde onu gören herkes kendisine ‘aziz peder’ der.”

Üçüncü kadın da oğluyla övündü: “Benim oğlum ise kardinaldir...” dedi, ”... bir topluluğa girdiğinde onu gören herkes kendisine ‘yüce aziz’ der.”Üç kadın oğullarıyla övünmelerini bitirdikten sonra, dördüncü kadını dinlemeye hazır olduklarını belirtmek için gözlerini ona diktiler. Fakat dördüncü kadın konuşmuyor, büyük bir keyifle kahvesini yudumluyordu.... İlk üç kadın bir ağızdan sordular: “Ya senin oğlun?” dediler, ”... sen de söz etsene oğlundan.”

Dördüncü kadın, kahvesinden son yudumunu da aldıktan sonra ağır ağır konuşarak oğlunu anlatmaya başladı: “Benim oğlum 27 yaşında, yeşil gözlü, geniş omuzlu, şık giyinen yakışıklı birisidir...” dedi, “... bir topluluğa girdiğinde onu gören tüm kadınlar birbirlerinin kulaklarına eğilirler ve ‘aman tanrım’ derler!..”2 yorum:

gay_yor dedi ki...

üç kadın oğullarının statüleriyle övünürken dördüncü kadın doğarduğunun güzelliğiyle övünmüş..ama bu günümüzdede böyle çoğu kadın dış görünüşe bakmıyor mu ..bi adamın çok tipsiz olduğunu düşünün ama kariyer sahibi..baksa baksa bi kadın ona çıkarı için bakar bir nevi dolar mark gibi görür adamı..ama bu sözüm herkes için değil..iç güzelliğe önem verenlerde var bu hayatta..nede olsa güzellik gelip geçici ama iç güzellik kalıcı değil midir

gaykedi dedi ki...

@gay-yor ilginçç yaklaşmışsın fıkraya haklısın :)