19 Aralık 2007


Araf !


Dünyanın 800 milyonu kalkınmış ülkelerde yaşıyor. Beş milyara yakın insan geri kalmış ekonomilerde yaşıyor. Biz dahil 340 milyon ise varlıklılarla yoksullar arasındaki yamaçlarda yaşam sürüyor.

Metin Münir'de okuduğum bu satırlar, "ne olur biraz daha akıl, sabır ve gayret ülkem" diye bağırma hissi uyandırdı ben de. Ama sonra biraz düşününce, geride kalan 5 milyar insan ne olacak sorusuyla beraber, gelişmiş ülkeleri de tehdit eder hale gelen, gelir dağılımı, yoksulluk ve çevre sorunları aklıma düşüverdi :(3 yorum:

gay_yor dedi ki...

bu satırları okuyunca tam sırası dedim..şu sıksık karşılaştığımız önlerinde kocaman bir çuval sürükleyip her çöp kutusunun başında durup çöpten mukavva kutu ve kağıt toplayan ekmek parasını çıkarmak için soğuk sıcak demeden çalışan insanlar ve onların yanlarından önlerinden sağlarından sollarından geçen son model arabalar ve içindeki zengin insanlar geldi aklıma ve gördüğümde her defasında düşündüğüm hayat ne kadarda acımasız onlar çöplerden bi şiyler toplarken diğer zengin insanların ne kadar da zenginlik içinde yaşadığını gördüm..işte Münir'in de belirttiği gibi yoksulluk ve zenginlik ne kadarda bir birinden zıt acımasız kavramlar tıpkı hayatla ölüm gibi

gay_yor dedi ki...

bu arada senin, nakharın ve bütün blog arkadaşların bayramını kutluyorum

gaykedi dedi ki...

@gay-yor o üzücü görüntüler gören gözlere, hassas yüreklere o kadar çok düşüyor ki!

bu arada iyi bayramlar sana ve sevdiğine :)