07 Kasım 2007Erkekler Gerekli mi ?


“Kadınların, erkeklerden tek istedikleri, sutyenlerinden beklediklerinin aynısıdır: Bir parça destek ve bir parça özgürlük!

... Cinsel evrim uzmanı David Page, erkeğin mizahi portresini... En sevdiği koltuğuna oturmuş, çevresi yere atılmış kurumuş pizza kenarlarıyla çevrili “derbeder bir canavar” olarak tanımlıyor. Kendini toplamak istiyor ama nasıl yapacağını bilmiyor. Karısı ya da kız arkadaşı (ya da annesi) yapmazsa evini toplamaktan ya da doktordan randevu almaktan bile aciz biri.”New York Times’ın Pulitzer ödüllü yazarı Maureen Dowd'un yazdığı, "Erkekler gerekli mi?" kitabından, ben de Sevim Gözay'da okudum, özellikle sütyen gibi hem göğüsleri destekliyecek ama çok da sıkmayacak erkekler, lafına bittim :)


10 yorum:

JUPİTER dedi ki...

edebiyat gereği,hayır sanırsam,erkekler olmasada olur.
ama tuhaf olan,blogların bir tanrıça kültü ve kültürüne teslim olduğu. hep erkeklere,'erkekliğe' atıfta bulunuyor bloglar. sanırsam dünya blog kullanımı kadınların etkisi ve gücü altında.farkında olmayarak,blog dilli ve epistemolijisi hep bu çizgiye kayıyor.sütyen esnekliğinde bloglar.NE YAPALIM KATLANACAĞIZ!!?.

mahallenin delisi dedi ki...

erkekler için de "onlar kelebek gibidir, fazla sıkarsan ölür, bırakırsan kaçar" dedi dün bir arkadaşım. sütyen benzetmesiyle çok benzer geldi düşününce. kadın-erkek farketmiyor beklentilerimiz aynı galiba. mutlaka kendimize ait özgür bir alan ve o'nun hep yanımızda olduğunu/olacağını bilmenin güveni...

rosebahar dedi ki...

sutyen gibi destekli erkek... ilginç bir tabir! o sutyen gibi destekli arkadaş anlamındaydı en son erkekmi oldu şimdi =)

ilginç!

Elif dedi ki...

Erkekler gerekli mi degil de soru, bence illa birarada yasamak, birliktelik, sevgililik gerekli mi, galiba.

Erkekler gerekli valla. Pizza yesin diye degil, yok; benim kendi sutyenim de var. Ama oglum var benim, nasil gereksiz derim? :oP

www.elifsavas.com/blog

gaykedi dedi ki...

@jupiter

sevgili jupiter, gay'ler de giriyor mu o tanrıça'ların arasına, yoksa biz ne oluyoruz iki arada bir derede yahu :)@mahallenin delisi

evet ilişkilerde karşı tarafı boğmamak çok önemli, Halil Cibran'ın bu konuda güzel bir sözü vardır "hiç bir ağaç birbirinin gölgesinde sağlıklı büyüyemez" manasında....


@rosebahar

ortalıkta bir sütyen geziniyor yani :)


@elif

evet ahh şu çocuk meselesi değil mi yaa :)

JUPİTER dedi ki...

tanrıça kavramında yeriniz tam nedir bilemecem.tıpkı madde; bunun antitezi karşımadde, ve sentez!? işte sentezi bilmiyoruz. onu bildiğimizde sizide bilriz.
bye

atila dedi ki...

hehehe ben daha kendi gerekliliğimi tartışıyorum.

gaykedi dedi ki...

@jupiter

eşcinsel tayfası galiba ying-yang işaretindeki siyah-beyaz noktacık :)


@atila

aman efendim kimleri görüyoruz aramızda :)

turuncu dedi ki...

yahu bu destekli sütyen denen şey iyi bir şey değildir. biz bunu yazdık kitaplarımızda ;-) neticede soyununca gerçekler, er geç çıkıyor ortaya. doğal olmakta fayda var.

gaykedi dedi ki...

destek değil köstek olmasın erkekler yeter diyorsun yani sevgili "turuncu" :)